Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP7 2010-2011    Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:02   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 toukokuu 2011         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    245          42.87   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Karvonen  2001    150          50.48   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    122          54.03   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    81          1:02.00   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    81          1:02.03   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    52          1:11.66   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    370          37.35   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    329          38.86   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    320          39.23   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    317          39.32   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    311          39.58   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    276          41.17   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    272          41.37   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    267          41.66   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    236          43.43   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aino Hämäläinen  2000    225          44.09   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Kakkonen  1999    206          45.42   
  Lahden Uimaseura                   
12  Viivi Kajander  2000    203          45.67   
  Lahden Uimaseura                   
13  Henna Suhonen  2000    177          47.81   
  Lahden Uimaseura                   
14  Joanna Kekkonen  2000    172          48.26   
  Lahden Uimaseura                   
15  Elena Marola  2000    161          49.34   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Mäkelä  1997    490          34.02   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    465          34.62   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    450          35.01   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    428          35.59   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    427          35.61   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    388          36.78   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    386          36.83   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997    363          37.61   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    350          38.05   
  Lahden Uimaseura                   
10  Sanni Ikonen  1998    346          38.21   
  Lahden Uimaseura                   
11  Rita Mäki-Puhtila  1998    338          38.50   
  Lahden Uimaseura                   
12  Lotta Raiski  1998    317          39.33   
  Lahden Uimaseura                   
13  Iisa Valkonen  1998    297          40.22   
  Lahden Uimaseura                   
14  Noora Lahti  1998    225          44.09   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Marola  1995    467          34.57   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    361          37.65   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    353          37.95   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Rinteelä  1994    456          34.85   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    452          34.96   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    395          36.54   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    200          40.12   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    191          40.77   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    149          44.29   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    142          44.93   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    131          46.15   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    128          46.53   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    119          47.63   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    119          47.67   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    95          51.39   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jonas Lillman  2002    77          55.08   
  Lahden Uimaseura                   
11  Eetu Rauhamäki  2002    64          58.60   
  Lahden Uimaseura                   
12  Roope Helminen  2001    63          58.86   
  Lahden Uimaseura                   
13  Aaron Virtanen  2002    36          1:11.02   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    244          37.53   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    191          40.77   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    176          41.84   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    148          44.40   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    138          45.42   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    132          46.13   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    121          47.44   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    106          49.57   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    105          49.71   
  Lahden Uimaseura                   
10  Erik Verbitski  1999    103          50.03   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Zimmermann  1997    271          36.24   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    262          36.65   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    239          37.78   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    238          37.88   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    233          38.15   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    209          39.55   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    96          51.29   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996    497          29.62   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    413          31.50   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    400          31.83   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    398          31.89   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Ikonen  2001    136          1:56.28   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Karvonen  2001    125          1:59.35   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    91          2:12.79   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Ella Bruneau  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Iida Nurminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    213          1:27.52   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    151          1:38.09   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    149          1:38.49   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    130          1:43.02   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    114          1:47.57   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    111          1:48.74   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Helminen  2001    74          2:04.28   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aaron Virtanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Eetu Rauhamäki  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Harry Zimmermann  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Jonas Lillman  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Walid Chouili  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    308          3:09.80   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    425          2:50.45   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    413          2:52.12   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    366          2:59.20   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    344          3:02.87   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    341          3:03.47   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    323          3:06.78   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    294          3:12.80   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    257          3:21.54   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    244          3:25.14   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ronja Kakkonen  1999    243          3:25.32   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elena Marola  2000    243          3:25.46   
  Lahden Uimaseura                   
12  Henna Suhonen  2000    212          3:34.88   
  Lahden Uimaseura                   
13  Viivi Kajander  2000    212          3:35.10   
  Lahden Uimaseura                   
14  Joanna Kekkonen  2000    186          3:44.51   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    203          3:13.64   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    312          2:47.86   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    227          3:06.65   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    220          3:08.50   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    169          3:25.91   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    159          3:30.25   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    150          3:34.20   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    119          3:51.73   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Ville Nikkari  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iiro Helminen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 7, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alina Josephson  1997    520          5:34.48   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    511          5:36.60   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    485          5:42.48   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    480          5:43.61   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    471          5:45.82   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    460          5:48.44   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997    413          6:01.38   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    358          6:18.81   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    246          7:09.51   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Marola  1995    553          5:27.68   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    543          5:29.76   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    504          5:38.05   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Pannula  1993    518          5:35.03   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    501          5:38.79   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    454          5:50.00   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Soini  1997    365          5:39.67   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    364          5:40.24   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    348          5:45.26   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    347          5:45.54   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    305          6:00.94   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    238          6:31.72   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    488          5:08.38   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    484          5:09.24   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    481          5:09.91   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    420          5:24.28   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:02