Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP6 2010-2011    Tulostuspäivämäärä  01 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  20:54   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 1, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    366          2:48.74   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    289          3:02.43   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    285          3:03.33   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    272          3:06.14   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    236          3:15.39   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    402          2:43.47   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taika Koponen  1997    423          2:59.20   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    397          3:03.04   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    395          3:03.44   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    394          3:03.56   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    374          3:06.84   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    356          3:09.93   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vera Viitasuo  1995    491          2:50.53   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    461          2:54.18   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    442          2:56.62   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    399          3:02.77   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Pannula  1993    465          2:53.65   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    439          2:57.05   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    340          3:12.77   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    233          1:30.31   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    207          1:33.95   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    182          1:38.04   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    158          1:42.79   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    151          1:44.33   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    145          1:45.81   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    144          1:46.07   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    113          1:54.97   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    104          1:58.40   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ville Nikkari  2000    102          1:59.11   
  Lahden Uimaseura                   
11  Anton Rezin  2000    93          2:02.72   
  Lahden Uimaseura                   
12  Tuomas Rauhala  1999    91          2:03.53   
  Lahden Uimaseura                   
13  Tino Kuokkanen  1999    61          2:21.46   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    357          1:28.37   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    340          1:29.87   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    285          1:35.30   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    283          1:35.50   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    279          1:36.01   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    239          1:41.02   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    236          1:41.53   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    213          1:45.00   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    178          1:51.53   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ronja Kakkonen  1999    173          1:52.44   
  Lahden Uimaseura                   
11  Pinja Ravi  2000    161          1:55.16   
  Lahden Uimaseura                   
12  Joanna Kekkonen  2000    160          1:55.51   
  Lahden Uimaseura                   
13  Viivi Kajander  2000    132          2:03.06   
  Lahden Uimaseura                   
14  Ella Saarikko  2000    132          2:03.23   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    189          43.99   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    149          47.65   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    133          49.49   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    127          50.28   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    101          54.25   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    99          54.56   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    91          56.04   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    83          57.85   
  Lahden Uimaseura                   
Aaron Virtanen  2002    59          1:04.84   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roope Helminen  2001    59          1:04.92   
  Lahden Uimaseura                   
11  Jonas Lillman  2002    45          1:10.92   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Rauhamäki  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    206          48.77   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    158          53.27   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    102          1:01.57   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    94          1:03.45   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    71          1:09.41   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    64          1:11.96   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    47          1:19.93   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002    43          1:22.34   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 7, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iiro Helminen  1998    198          24:18.70   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riikka Haakana  1998    480          19:46.25   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    390          21:10.65   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    388          21:13.42   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    331          22:21.91   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    278          23:42.41   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    200          34.72   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    199          34.76   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    167          36.88   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    140          39.06   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    135          39.56   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    116          41.58   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    100          43.69   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    70          49.28   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    57          52.73   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aaron Virtanen  2002    30          1:05.33   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Rauhamäki  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Roope Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    234          32.95   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    229          33.16   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    187          35.52   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    186          35.55   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    179          36.00   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    173          36.43   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    142          38.90   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    137          39.38   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    135          39.58   
  Lahden Uimaseura                   
10  Niko Tikka  2000    132          39.88   
  Lahden Uimaseura                   
11  Samuli Halme  2000    108          42.63   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anton Rezin  2000    96          44.29   
  Lahden Uimaseura                   
13  Eetu Pekkanen  2000    96          44.39   
  Lahden Uimaseura                   
14  Tino Kuokkanen  1999    83          46.47   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    283          35.41   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    171          41.91   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    121          46.97   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    106          49.13   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    104          49.51   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    93          51.26   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    87          52.41   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    57          1:00.53   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002    32          1:13.27   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    371          32.37   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    304          34.59   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    295          34.92   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    287          35.25   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    280          35.54   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    256          36.64   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    244          37.23   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    238          37.54   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    228          38.08   
  Lahden Uimaseura                   
10  Pinja Ravi  2000    210          39.09   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Kakkonen  1999    209          39.18   
  Lahden Uimaseura                   
12  Elena Marola  2000    199          39.82   
  Lahden Uimaseura                   
13  Viivi Kajander  2000    197          39.95   
  Lahden Uimaseura                   
14  Joanna Kekkonen  2000    173          41.70   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  01 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  20:54