Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Lahden YA kilpailu 2010    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  16:24   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2010         
 
 
Laji 1, 50m vu tytöt kilpa, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997  542          29.21   
  Salpausselän Koulu                   
Heidi Virtanen  1997    468          30.67   
  Salpausselän Koulu                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    465          30.74   
  Salpausselän Koulu                   
Taika Koponen  1997    454          30.97   
  Salpausselän Koulu                   
Alina Josephson  1997    435          31.42   
  Salpausselän Koulu                   
Anna Mäkelä  1997    423          31.71   
  Salpausselän Koulu                   
Tiia Nieminen  1997    398          32.36   
  Salpausselän Koulu                   
Netta Hämäläinen  1997    394          32.47   
  Salpausselän Koulu                   
 
Laji 1, 50m vu tytöt kilpa, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996  636          27.68   
  Salpausselän Koulu                   
Emmi Marola  1995  588          28.42   
  Salpausselän Koulu                   
Essi Marola  1995  559          28.90   
  Salpausselän Koulu                   
Vaula Vekkeli  1996  546          29.13   
  Salpausselän Koulu                   
Alena Mokicheva  1996  536          29.31   
  Tiirismaan Koulu                   
Vera Viitasuo  1995    498          30.03   
  Lahden Yhteiskoulu                   
 
Laji 1, 50m vu tytöt kilpa, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mona Halonen  1994  601          28.22   
  Salpauselän Lukio                   
Jenni Rinteelä  1994  547          29.11   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Laura Walden  1993    517          29.67   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Meri Vainio  1994    497          30.05   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Roosa Nokelainen  1994    446          31.16   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Miia Kallio  1994    436          31.41   
  Salpauselän Lukio                   
 
Laji 2, 50m vu tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Mast  1997  353          33.69   
  Salpausselän Koulu                   
Saila Myllymäki  1997  257          37.47   
  Salpausselän Koulu                   
Hellen Halttunen  1997  237          38.45   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Rosa Tuominen  1997    141          45.78   
  Salpausselän Koulu                   
 
Laji 2, 50m vu tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Rissanen  1995  438          31.36   
  Tiirismaan Koulu                   
Vilma Ikonen  1996  366          33.29   
  Tiirismaan Koulu                   
Neea Viuhko  1996  336          34.25   
  Kivimaan Koulu                   
Julia Simpson  1995  214          39.82   
  Kivimaan Koulu                   
Riikka Merimaa  1995    213          39.88   
  Lahden Yhteiskoulu                   
 
Laji 2, 50m vu tytöt, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Knuuttila  1992  441          31.28   
  Tiirismaan Koulu                   
Jenny Merimaa  1993    193          41.17   
  Lahden Yhteiskoulu                   
 
Laji 3, 50m vu pojat kilpa, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997    365          29.53   
  Salpausselän Koulu                   
Daniel Zimmermann  1997    363          29.58   
  Salpausselän Koulu                   
Kasper Jämsä  1997    355          29.81   
  Salpausselän Koulu                   
Riku Soini  1997    333          30.43   
  Salpausselän Koulu                   
 
Laji 3, 50m vu pojat kilpa, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995  553          25.71   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Roope Penttinen  1995  506          26.48   
  Salpausselän Koulu                   
Jeremias Kuivalainen  1996  494          26.70   
  Tiirismaan Koulu                   
Vladislav Vorobiev  1996  489          26.78   
  Tiirismaan Koulu                   
Aleksi Mattila  1996    432          27.92   
  Salpausselän Koulu                   
Andreas Niemi  1996    425          28.06   
  Salpausselän Koulu                   
Joonas Ikonen  1995    334          30.42   
  Ahtialan Koulu                   
 
Laji 3, 50m vu pojat kilpa, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993  565          25.52   
  Koulutuskeskus Salpaus                   
Ilja Danilov  1992  490          26.77   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Eetu Kivelä  1994  456          27.41   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Mikael Karadjov  1992  442          27.69   
  Salpauselän Lukio                   
Juska Nyberg  1993    437          27.80   
  Salpauselän Lukio                   
Niko Ahola  1994    427          28.02   
  Lahden Lyseo Lukio                   
 
Laji 4, 50m vu pojat, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eemeli Asikainen  1997  260          33.07   
  Salpausselän Koulu                   
Verneri Suhonen  1997    227          34.57   
  Salpausselän Koulu                   
Miska Sorvari  1997    212          35.38   
  Kasakkamäen Koulu                   
Aleksi Mutru  1997    148          39.85   
  Salpausselän Koulu                   
Niki Rantanen  1997    144          40.25   
  Launeen Koulu                   
Joonas Vataja  1997    139          40.76   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Miika Tiainen  1997    125          42.23   
  Salpausselän Koulu                   
Pauli Soini  1997    111          43.92   
  Tiirismaan Koulu                   
Joona Korpela  1997              DNS   
  Tiirismaan Koulu                   
Mika Kylmänen  1998              DNS   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Roi Byman  1997              DNS   
  Salpausselän Koulu                   
 
Laji 4, 50m vu pojat, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Simo Antila  1995  267          32.75   
  Salpausselän Koulu                   
Miro Pannula  1995  249          33.55   
  Salpausselän Koulu                   
Aleksi Nurminen  1995  230          34.45   
  Salpausselän Koulu                   
Mikko Ahola  1996    225          34.68   
  Kivimaan Koulu                   
Juhani Ripatti  1995    214          35.30   
  Launeen Koulu                   
Iiro Lindqvist  1996    210          35.52   
  Salpausselän Koulu                   
Sami Riihelä  1996    207          35.66   
  Salpausselän Koulu                   
Isak Vataja  1995    204          35.86   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Niklas Lingner  1995    183          37.16   
  Salpausselän Koulu                   
10  Santeri Mustonen  1996    176          37.67   
  Salpausselän Koulu                   
11  Arttu Saarijärvi  1996    164          38.57   
  Salpausselän Koulu                   
12  Oscar Mäkinen  1996    163          38.66   
  Kärpäsen Koulu                   
Herman Pyrhönen  1996              DNS   
  Salpausselän Koulu                   
Jerry Helenelund  1995              DNS   
  Salpausselän Koulu                   
Jesse Myllylä  1996              DNS   
  Salpausselän Koulu                   
Mikko Lietjärvi  1995              DNS   
  Salpausselän Koulu                   
 
Laji 4, 50m vu pojat, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatu Kuokkanen  1992  504          26.52   
  Koulutuskeskus Salpaus                   
Jesse Nygren  1992  418          28.22   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Henri Lerssi  1992  367          29.47   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Leo Kokko  1992  336          30.34   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Pauli Huusari  1992    180          37.37   
  Lahden Lyseo Lukio                   
 
Laji 5, 50m ru tytöt kilpa, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997  431          39.82   
  Salpausselän Koulu                   
Enni Toiviainen  1997    428          39.89   
  Salpausselän Koulu                   
Taika Koponen  1997    395          40.99   
  Salpausselän Koulu                   
Anna Mäkelä  1997    389          41.18   
  Salpausselän Koulu                   
Tiia Nieminen  1997    387          41.28   
  Salpausselän Koulu                   
Alina Josephson  1997    368          41.95   
  Salpausselän Koulu                   
Heidi Virtanen  1997    348          42.76   
  Salpausselän Koulu                   
Netta Hämäläinen  1997    302          44.81   
  Salpausselän Koulu                   
 
Laji 5, 50m ru tytöt kilpa, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996  621          35.24   
  Salpausselän Koulu                   
Vera Viitasuo  1995  546          36.79   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Essi Marola  1995  527          37.23   
  Salpausselän Koulu                   
Vaula Vekkeli  1996  510          37.64   
  Salpausselän Koulu                   
Emmi Marola  1995  445          39.40   
  Salpausselän Koulu                   
Alena Mokicheva  1996    409          40.50   
  Tiirismaan Koulu                   
 
Laji 5, 50m ru tytöt kilpa, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mona Halonen  1994  508          37.68   
  Salpauselän Lukio                   
Jenni Rinteelä  1994  494          38.04   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Meri Vainio  1994    387          41.27   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Miia Kallio  1994    377          41.64   
  Salpauselän Lukio                   
Laura Walden  1993    372          41.80   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Anni Penttilä  1993              DNS   
  Lahden Lyseo Lukio                   
 
Laji 6, 50m ru tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Mast  1997  351          42.61   
  Salpausselän Koulu                   
Hellen Halttunen  1997  172          54.09   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Saila Myllymäki  1997  161          55.24   
  Salpausselän Koulu                   
Rosa Tuominen  1997    152          56.33   
  Salpausselän Koulu                   
 
Laji 6, 50m ru tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Ikonen  1996  301          44.89   
  Tiirismaan Koulu                   
Emilia Rissanen  1995  293          45.28   
  Tiirismaan Koulu                   
Neea Viuhko  1996  291          45.37   
  Kivimaan Koulu                   
Riikka Merimaa  1995    153          56.24   
  Lahden Yhteiskoulu                   
 
Laji 6, 50m ru tytöt, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Knuuttila  1992  295          45.16   
  Tiirismaan Koulu                   
Jenny Merimaa  1993  178          53.50   
  Lahden Yhteiskoulu                   
 
Laji 7, 50m ru pojat kilpa, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    355          37.52   
  Salpausselän Koulu                   
Remi Tolppala  1997    319          38.87   
  Salpausselän Koulu                   
Daniel Zimmermann  1997    306          39.40   
  Salpausselän Koulu                   
Riku Soini  1997    303          39.53   
  Salpausselän Koulu                   
 
Laji 7, 50m ru pojat kilpa, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995  492          33.65   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Roope Penttinen  1995  473          34.10   
  Salpausselän Koulu                   
Jeremias Kuivalainen  1996  439          34.94   
  Tiirismaan Koulu                   
Vladislav Vorobiev  1996  423          35.38   
  Tiirismaan Koulu                   
Andreas Niemi  1996  416          35.59   
  Salpausselän Koulu                   
Joonas Ikonen  1995    360          37.35   
  Ahtialan Koulu                   
Aleksi Mattila  1996    350          37.69   
  Salpausselän Koulu                   
 
Laji 7, 50m ru pojat kilpa, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993  511          33.23   
  Koulutuskeskus Salpaus                   
Mikael Karadjov  1992  499          33.49   
  Salpauselän Lukio                   
Ilja Danilov  1992  454          34.57   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Eetu Kivelä  1994    404          35.92   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Niko Ahola  1994    352          37.60   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Juska Nyberg  1993    352          37.63   
  Salpauselän Lukio                   
 
Laji 8, 50m ru pojat, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eemeli Asikainen  1997  223          43.80   
  Salpausselän Koulu                   
Pauli Soini  1997    142          50.93   
  Tiirismaan Koulu                   
Joonas Vataja  1997    102          56.77   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Verneri Suhonen  1997    96          58.00   
  Salpausselän Koulu                   
Joona Korpela  1997              DNS   
  Tiirismaan Koulu                   
Roi Byman  1997              DNS   
  Salpausselän Koulu                   
 
Laji 8, 50m ru pojat, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miro Pannula  1995  200          45.45   
  Salpausselän Koulu                   
Isak Vataja  1995  195          45.78   
  Lahden Yhteiskoulu                   
Aleksi Nurminen  1995  182          46.83   
  Salpausselän Koulu                   
Mikko Ahola  1996    163          48.64   
  Kivimaan Koulu                   
Teemu Nieminen  1995    160          48.95   
  Salpausselän Koulu                   
Jerry Helenelund  1995              DNS   
  Salpausselän Koulu                   
Niki Maukonen  1996              DNS   
  Salpausselän Koulu                   
Sami Merisalo  1996              DNS   
  Salpausselän Koulu                   
Simo Suontama  1995              DNS   
  Salpausselän Koulu                   
 
Laji 8, 50m ru pojat, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leo Kokko  1992  416          35.57   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Henri Lerssi  1992  357          37.45   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Jesse Nygren  1992  326          38.59   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Tatu Kuokkanen  1992  323          38.70   
  Koulutuskeskus Salpaus                   
Pauli Huusari  1992    178          47.25   
  Lahden Lyseo Lukio                   
 
Laji 9, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Salpuri  1994            1:54.89   
  Salpauselän Lukio                   
Lys Lukio  1992            1:55.56   
  Lahden Lyseo Lukio                   
Salpuri Ya 1  1994            1:59.74   
  Salpausselän Koulu                   
Salpuri Ya 2  1994            2:03.34   
  Salpausselän Koulu                   
Lyk  1994            2:20.13   
  Lahden Yhteiskoulu                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:24