Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Juniori Divari 4    Tulostuspäivämäärä  05 helmikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  21:26   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura / Heinolan Isku         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 helmikuu 2011         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    193          35.10   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    172          36.47   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    138          39.25   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    132          39.90   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    112          42.15   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    107          42.72   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    93          44.79   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    90          45.26   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Helminen  2001    76          47.96   
  Lahden Uimaseura                   
10  Eetu Rauhamäki  2002    60          51.82   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    128          40.27   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    124          40.66   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    106          42.91   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    99          43.92   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    103          49.65   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    53          1:02.07   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    249          36.94   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    170          41.99   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    116          47.65   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    104          49.45   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    98          50.43   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    90          51.97   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    88          52.33   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Aaltonen  1999    188          40.57   
  Heinolan Isku                   
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    282          1:08.50   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    223          1:14.11   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    201          1:16.69   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    199          1:16.96   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    159          1:22.96   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    149          1:24.76   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    93          1:39.15   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    81          1:43.73   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    303          1:06.88   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    289          1:07.99   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    214          1:15.12   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    184          1:19.08   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    149          1:24.76   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    285          1:17.48   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    281          1:17.87   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    271          1:18.84   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    220          1:24.53   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    211          1:25.65   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    191          1:28.52   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    159          1:34.07   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    157          1:34.59   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    403          1:09.08   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    351          1:12.34   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    326          1:14.14   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    316          1:14.90   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    293          1:16.82   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    255          1:20.45   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    170          40.81   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    164          41.28   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    138          43.72   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    104          48.09   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    91          50.30   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    84          51.71   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    78          52.81   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    74          53.95   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    70          54.97   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roope Helminen  2001    41          1:05.76   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Rauhamäki  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    102          48.43   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    95          49.55   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    88          50.91   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    64          56.55   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    90          57.44   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    213          43.04   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    146          48.82   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    74          1:01.17   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    73          1:01.41   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    68          1:03.01   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    56          1:07.11   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Aaltonen  1999    157          47.65   
  Heinolan Isku                   
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    224          1:20.55   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    161          1:29.91   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    151          1:31.90   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    129          1:36.84   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    119          1:39.55   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    114          1:40.88   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    51          2:12.29   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    229          1:19.95   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    204          1:23.09   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    164          1:29.48   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    111          1:41.97   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    282          1:24.20   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    193          1:35.49   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    193          1:35.62   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    188          1:36.39   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    156          1:42.67   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    137          1:47.04   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    123          1:50.95   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    298          1:22.71   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    285          1:23.91   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    282          1:24.19   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    253          1:27.28   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    235          1:29.46   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    186          1:36.74   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  05 helmikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:26