Tulokset Seuroittain Lahden Uimaseura - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 toukokuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2011         
 
 
Laji 1, 50m VU T-7, 9, Loppukilpailut 8 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
15  Ella Bruneau  2002    120          48.15   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m VU P-8, 10, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    215          34.96   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    146          39.78   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Penttinen  2000    322  36.56        1:15.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Saarikko  2000    316  36.70        1:16.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Raakel Bärlund  2001    298  36.78        1:17.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
40  Henna Suhonen  2000    204  42.33        1:28.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    394  33.26        1:11.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Iina Kokko  1998    391  34.09        1:11.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Aada Kuiri  1999    387  33.53        1:11.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Sanni Ikonen  1998    379  34.51        1:11.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Julia Bruneau  1999    351  36.25        1:13.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Amanda Vilenius  1999    345  34.55        1:14.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Kiia Forss  1999    345  35.62        1:14.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
32  Iisa Valkonen  1998    341  37.38        1:14.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
33  Rita Mäki-Puhtila  1998    337  35.30        1:14.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
49  Noora Lahti  1998    294  37.71        1:18.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
82  Meea Kivi  1999    235  39.59        1:24.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
105  Ronja Kakkonen  1999    198  40.51        1:29.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    284  34.73        1:11.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Ivan Mazanikov  1999    223  36.85        1:17.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Veeti Koskinen  1999    223  36.23        1:17.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
28  Erik Verbitski  1999    181  40.16        1:22.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
31  Patrik Suslov  1999    177  40.34        1:23.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
39  Timi Pernanen  2001    167  41.00        1:25.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
49  Tuomas Rauhala  1999    147  42.73        1:28.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
54  Harry Zimmermann  2001    145  40.40        1:29.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
59  Atte Pennanen  2001    140  42.99        1:30.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
61  Ville Nikkari  2000    138  44.42        1:30.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
65  Walid Chouili  2001    135  41.28        1:31.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
74  Saku Romo  2000    126  43.30        1:33.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
77  Miika Ruolahti  1999    122  43.32        1:34.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
86  Perttu Somero  2001    113  45.09        1:37.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
89  Eetu Pekkanen  2000    105  44.60        1:39.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
98  Roope Helminen  2001    98  46.81        1:41.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Zimmermann  1997    370  31.67        1:05.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Riku Soini  1997    360  31.62        1:05.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Leevi Kinnunen  1998    348  33.43        1:06.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Jami Kuosmanen  1998    341  32.71        1:07.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
56  Iiro Helminen  1998    156  40.80        1:27.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    501  27.91        59.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 50m RU T-8, 10, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    242          47.85   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m RU P-9, 11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    189          46.51   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    313  45.78        1:34.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Suhonen  2000    249  48.85        1:42.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Aino Hämäläinen  2000    233  48.36        1:44.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Elena Marola  2000    208  51.58        1:48.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Joanna Kekkonen  2000    183  53.36        1:53.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
45  Ella Bruneau  2002    125  58.86        2:08.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    463  39.95        1:23.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Raiski  1998    406  42.26        1:27.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Aada Kuiri  1999    330  44.29        1:33.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Rita Mäki-Puhtila  1998    299  46.63        1:36.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
39  Kiia Forss  1999    264  46.81        1:40.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
43  Henna Turunen  1999    254  49.80        1:41.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
47  Meea Kivi  1999    244  49.33        1:43.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
84  Noora Lahti  1998    180  54.56        1:54.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    270  42.15        1:30.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001    216  47.17        1:37.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Somero  1999    208  46.59        1:38.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Veeti Koskinen  1999    189  48.78        1:42.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Miika Ruolahti  1999    163  50.29        1:47.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Niko Tikka  2000    163  50.58        1:47.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Andrei Durmanov  1999    157  51.49        1:48.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Harry Zimmermann  2001    149  51.25        1:50.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
25  Saku Romo  2000    140  54.82        1:52.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Perttu Somero  2001    124  54.25        1:57.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
31  Elmo Kallio  2001    124  55.65        1:57.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
35  Eetu Pekkanen  2000    115  56.61        2:00.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
45  Walid Chouili  2001    97  1:00.63        2:07.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
49  Roope Helminen  2001    88  1:04.54        2:11.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Soini  1997    321  40.01        1:25.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    281  41.93        1:29.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    281  43.14        1:29.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jussi Haara  1998    279  41.53        1:29.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 50m SU T-8, 10, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    276          41.56   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 11, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    312  41.30        1:25.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Ella Saarikko  2000    246  45.43        1:32.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Viivi Kajander  2000    200  46.80        1:39.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
14  Julia Bruneau  1999    311  42.37        1:25.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Henna Turunen  1999    280  43.07        1:28.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
48  Kiia Forss  1999    219  42.69        1:36.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    182  44.85        1:31.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Ivan Mazanikov  1999    173  45.68        1:33.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Firas El-Idi  2001    172  43.87        1:33.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
33  Tuomas Rauhala  1999    106  52.37        1:49.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Andrei Durmanov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Timi Pernanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997    351  35.73        1:13.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    289  38.81        1:18.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Leevi Kinnunen  1998    275  38.40        1:19.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Jami Kuosmanen  1998    252  40.87        1:22.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 50m PU T-9, 11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    250          39.79   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    238          40.45   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    225          41.19   
  Lahden Uimaseura                   
12  Aino Hämäläinen  2000    183          44.12   
  Lahden Uimaseura                   
16  Viivi Kajander  2000    180          44.37   
  Lahden Uimaseura                   
32  Elena Marola  2000    137          48.67   
  Lahden Uimaseura                   
38  Joanna Kekkonen  2000    132          49.20   
  Lahden Uimaseura                   
46  Henna Suhonen  2000    113          51.91   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 14, 50m PU P-10, 12, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    186          39.27   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    96          48.97   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    90          50.09   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    83          51.38   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 14, 50m PU P-10, 12, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
19  Erik Verbitski  1999    127          44.58   
  Lahden Uimaseura                   
45  Ville Nikkari  2000    73          53.66   
  Lahden Uimaseura                   
46  Niko Tikka  2000    70          54.42   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 15, 100m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    321  36.35        1:21.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998    309  38.47        1:22.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aada Kuiri  1999    300  36.21        1:23.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Soini  1997    310  34.01        1:13.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Remi Tolppala  1997    291  34.91        1:15.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    267  35.78        1:17.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    438  29.91        1:05.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 200m SKU T-17, Loppukilpailut 17 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
19  Julia Bruneau  1999    346  39.48  1:27.70  2:19.75    2:59.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
35  Iisa Valkonen  1998    298  40.59  1:31.10  2:25.62    3:08.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
62  Ronja Kakkonen  1999    226  44.91  1:38.37  2:39.18    3:27.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
74  Viivi Kajander  2000    205  46.94  1:42.76  2:45.82    3:33.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Raiski  1998              DSQ  SU 
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 18, 200m SKU P-18, Loppukilpailut 18 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997    354  34.03  1:15.65  2:05.53    2:41.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Jere Turunen  1997    312  36.60  1:21.83  2:10.20    2:48.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Jussi Haara  1998    235  41.68  1:29.67  2:19.05    3:04.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Atte Somero  1999    218  43.89  1:32.13  2:28.11    3:09.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
41  Patrik Suslov  1999    169  50.94  1:42.36  2:42.56    3:26.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
42  Erik Verbitski  1999    169  47.77  1:41.94  2:42.67    3:26.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 400m VU T-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    442  1:12.14  2:34.62  3:55.81    5:13.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999    330  1:17.78  2:47.89  4:17.07    5:45.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roosa Penttinen  2000    321  1:21.86  2:51.56  4:21.94    5:49.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Essi-Maria Lillman  2000    255  1:24.06  3:01.04  4:39.80    6:17.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 20, 400m VU P-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    386  1:13.61  2:32.01  3:49.24    5:02.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998    349  1:13.44  2:33.75  3:54.02    5:12.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Atte Somero  1999    264  1:19.76  2:48.02  4:16.16    5:43.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Iiro Helminen  1998    202  1:27.38  3:02.41  4:39.27    6:15.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Andrei Durmanov  1999    191  1:27.02  3:05.66  4:44.81    6:22.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alex Nieminen  1999              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 toukokuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  11:44