Tulokset Seuroittain Lahden Uimaseura - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2011    Tulostuspäivämäärä  18 heinäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:35   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 heinäkuu 2011         
 
 
Laji 1, 4X100m SKUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus 1  1996  546          4:44.01   
  Lahden Uimaseura                   
  Taika Koponen  1997      35.35  1:13.40      1:13.40   
  Sanni Ikonen  1998      38.89  1:20.99      2:34.39   
  Viliina Vekkeli  1996      31.12           
  Vaula Vekkeli  1996        4:44.01      4:44.01   
                     
 
Laji 2, 4X100m SKUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus 1  1995  14  528          4:16.39   
  Lahden Uimaseura                   
  Niko Pankka  1995      29.92  1:02.31      1:02.31   
  Vladislav Vorobiev  1996      33.93  1:14.80      2:17.11   
  Roope Penttinen  1995      28.53  1:02.17      3:19.28   
  Jeremias Kuivalainen  1996      26.78  57.11      4:16.39   
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
13  Riikka Haakana  1998    446  1:13.61  2:34.33  3:55.33  5:17.05  10:46.82   
  Lahden Uimaseura        6:39.19  8:03.09  9:26.08       
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997  567  1:09.17  2:23.98  3:38.89  4:54.83  9:57.09   
  Lahden Uimaseura        6:10.14  7:25.55  8:41.55       
                     
Saima Laakso  1997  545  1:09.64  2:25.26  3:40.74  4:56.78  10:04.84   
  Lahden Uimaseura        6:14.39  7:31.64  8:49.18       
                     
10  Heidi Virtanen  1997    522  1:10.30  2:26.76  3:44.47  5:02.72  10:13.54   
  Lahden Uimaseura        6:21.21  7:40.44  8:58.45       
                     
14  Alina Josephson  1997    477  1:10.77  2:29.52  3:50.17  5:11.00  10:32.57   
  Lahden Uimaseura        6:31.83  7:53.31  9:14.57       
                     
19  Tiia Nieminen  1997    462  1:13.02  2:32.86  3:53.46  5:14.37  10:39.11   
  Lahden Uimaseura        6:35.30  7:58.36  9:19.90       
                     
Anna Mäkelä  1997              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Alena Mokicheva  1996  552  1:07.70  2:21.36  3:36.77  4:52.40  10:02.51   
  Lahden Uimaseura        6:10.29  7:28.94  8:47.12       
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
10  Kasper Jämsä  1997    454  1:06.98  2:20.40  3:35.00  4:50.41  9:48.27   
  Lahden Uimaseura        6:05.93  7:21.51  8:36.40       
                     
18  Daniel Zimmermann  1997    390  1:08.62  2:26.46  3:46.03  5:04.40  10:19.05   
  Lahden Uimaseura        6:24.74  7:44.48  9:03.51       
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    406  1:26.88        2:50.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997  531  1:14.02        2:35.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Enni Toiviainen  1997    456  1:15.62        2:43.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Tiia Nieminen  1997    446  1:16.83        2:45.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Anna Mäkelä  1997    425  1:16.85        2:47.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Alina Josephson  1997    403  1:19.23        2:50.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996  604  1:09.83        2:29.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Viliina Vekkeli  1996  517  1:14.42        2:37.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
10  Kasper Jämsä  1997    395          1:10.80   
  Lahden Uimaseura                   
16  Remi Tolppala  1997    351          1:13.65   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
10  Vladislav Vorobiev  1996    415          1:09.62   
  Lahden Uimaseura                   
12  Jeremias Kuivalainen  1996    402          1:10.40   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995  580          1:02.29   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
13  Saima Laakso  1997    410          1:15.47   
  Lahden Uimaseura                   
15  Emma Räikkönen  1997    394          1:16.47   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996  560          1:08.01   
  Lahden Uimaseura                   
18  Alena Mokicheva  1996    408          1:15.58   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 200m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
10  Aleksi Mattila  1996    300  1:17.16        2:46.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 200m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995  413  1:08.35        2:29.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
21  Iina Kokko  1998    376  1:23.09        2:52.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heidi Virtanen  1997  531  1:15.34        2:34.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taika Koponen  1997  517  1:15.84        2:35.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Saima Laakso  1997    423  1:20.35        2:46.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Alina Josephson  1997    407  1:21.48        2:48.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 4X50m SKUV 2T/2P T15/P16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus 1  1995  12            1:59.72   
  Lahden Uimaseura                   
  Niko Pankka  1995      29.12        29.12   
  Viliina Vekkeli  1996      35.14        1:04.26   
  Roope Penttinen  1995      28.10        1:32.36   
  Vaula Vekkeli  1996      27.36        1:59.72   
                     
 
Laji 11, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
20  Daniel Zimmermann  1997    374  31.34  1:06.66  1:44.36    2:21.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996    484  29.23  1:02.09  1:36.92    2:09.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    506  28.04  1:00.65  1:34.92    2:08.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Roope Penttinen  1995    451  28.92  1:01.90  1:38.03    2:13.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 200m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998  537  39.77  1:22.80  2:08.60    2:52.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Lotta Raiski  1998    418  42.41  1:30.19  2:18.93    3:07.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 200m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
22  Tiia Nieminen  1997    385  43.63  1:31.97  2:22.43    3:12.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taika Koponen  1997              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 400m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 13, 400m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    432  1:09.84  2:30.67  4:05.07    5:22.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Aleksi Mattila  1996    407  1:14.05  2:39.43  4:15.07    5:28.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 100m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
23  Riikka Haakana  1998    428  32.77        1:09.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Iina Kokko  1998    397  33.39        1:10.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 100m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
18  Enni Toiviainen  1997    512  30.35        1:05.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 100m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996  621  29.17        1:01.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Viliina Vekkeli  1996  609  29.40        1:01.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Alena Mokicheva  1996    546  30.72        1:03.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
19  Riku Soini  1997    326  40.68        1:25.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 4X100m VUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus 1  1996  10  587          4:12.80   
  Lahden Uimaseura                   
  Enni Toiviainen  1997      30.68  1:05.01      1:05.01   
  Viliina Vekkeli  1996      29.48  1:01.82      2:06.83   
  Alena Mokicheva  1996      30.54  1:04.29      3:11.12   
  Vaula Vekkeli  1996      29.19  1:01.68      4:12.80   
                     
 
Laji 17, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997  422  32.32  1:11.90  1:56.97    2:32.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Remi Tolppala  1997    351  34.53  1:17.61  2:06.40    2:41.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Daniel Zimmermann  1997    332  36.62  1:18.33  2:08.06    2:44.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Jere Turunen  1997    282  36.61  1:22.01  2:13.65    2:53.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996  492  30.45  1:06.92  1:49.92    2:24.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 18, 100m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
17  Iina Kokko  1998    387  38.46        1:19.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 18, 100m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
10  Heidi Virtanen  1997    495  36.58        1:13.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Taika Koponen  1997    483  35.72        1:14.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Enni Toiviainen  1997    472  35.43        1:14.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Anna Mäkelä  1997    440  36.38        1:16.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Alina Josephson  1997    435  36.89        1:16.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Saima Laakso  1997    423  37.48        1:17.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
18  Riku Soini  1997    298  34.46        1:14.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Remi Tolppala  1997    293  34.90        1:14.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996  442  29.76        1:05.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995  537  29.11        1:01.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 20, 200m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997  468  34.08  1:14.45  1:56.08    2:38.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Tiia Nieminen  1997    306  37.39  1:22.97  2:11.03    3:03.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emma Räikkönen  1997              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 21, 200m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997  359  36.48  1:16.64  1:57.48    2:37.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 21, 200m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995  535  31.58  1:07.42  1:42.79    2:17.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997  586  32.55  1:07.34  1:41.54    2:15.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Saima Laakso  1997    525  32.17  1:07.43  1:44.17    2:20.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Heidi Virtanen  1997    502  33.36  1:09.27  1:45.96    2:22.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Anna Mäkelä  1997    446  33.21  1:10.25  1:49.53    2:27.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996  621  29.98  1:03.47  1:38.17    2:12.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Alena Mokicheva  1996    527  31.59  1:07.17  1:44.58    2:19.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 24, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997  405  38.81  1:22.90  2:07.86    2:52.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Riku Soini  1997    284  42.72  1:34.29  2:23.15    3:13.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Jere Turunen  1997    269  44.95  1:34.81  2:26.09    3:17.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 24, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    458  37.29  1:18.80  2:01.85    2:45.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 25, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 25, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997  540  1:14.75  2:41.37  4:17.56    5:30.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Alina Josephson  1997    461  1:21.76  2:50.54  4:30.53    5:48.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Taika Koponen  1997    456  1:22.17  2:51.87  4:29.78    5:50.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Tiia Nieminen  1997    406  1:23.90  2:59.06  4:39.31    6:03.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 25, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996  532  1:12.80  2:41.37  4:14.54    5:32.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 26, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996  534  27.89        57.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Aleksi Mattila  1996    437  29.65        1:01.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 26, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995  567  27.14        56.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Roope Penttinen  1995    490  28.32        59.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 27, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998  504  38.46        1:21.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Lotta Raiski  1998    407  41.88        1:26.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 28, 4X50m VUV T-15/P-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus 1  1995  14            1:46.48   
  Lahden Uimaseura                   
  Niko Pankka  1995      25.84        25.84   
  Viliina Vekkeli  1996      27.56        53.40   
  Vaula Vekkeli  1996      27.69        1:21.09   
  Jeremias Kuivalainen  1996      25.39        1:46.48   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 heinäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  11:35