Tulokset Seuroittain Lahden Uimaseura - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Simmis Arena -uinnit 2011    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  05:50   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
11  Henna Turunen  1999    286  1:23.66  2:57.70  4:33.81    6:02.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Maailmanennätys: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    606  1:07.01  2:19.74  3:32.00    4:42.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Viliina Vekkeli  1996    602  1:06.12  2:18.38  3:31.43    4:43.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alena Mokicheva  1996    522  1:07.08  2:22.87  3:40.05    4:56.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
12  Atte Somero  1999    247  1:19.89  2:49.32  4:22.53    5:50.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Iiro Helminen  1998    189  1:28.67  3:06.54  4:45.50    6:23.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993    615  1:01.68  2:09.04  3:15.08    4:18.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Maailmanennätys: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 56.06 2009-07-27 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Räikkönen  1997    373  35.04        1:17.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 56.06 2009-07-27 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miia Kallio  1994    452  34.01        1:13.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Meri Vainio  1994    423  32.94        1:14.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Maailmanennätys: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    463  29.72        1:04.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Kirsty COVENTRY (1983) 2:04.81 2009-08-01 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
11  Riikka Haakana  1998    373  41.42  1:25.95  2:09.94    2:53.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 
SE: Jani Sievinen (1973) 2:00.70 1996-05-26 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    561  31.54  1:05.50  1:40.92    2:15.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Annamay PIERSE (1983) 2:20.12 2009-07-30 
SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    505  41.29  1:26.61  2:12.88    2:55.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Raiski  1998    427  42.47  1:30.16  2:18.35    3:06.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Tommola  1998    312  47.20  1:40.59  2:34.96    3:26.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Annamay PIERSE (1983) 2:20.12 2009-07-30 
SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Lehtinen  1990    594  37.24  1:19.48  2:02.51    2:46.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Pannula  1993    456  41.81  1:27.98  2:15.31    3:02.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Christian SPRENGER (1985) 2:07.31 2009-07-30 
SE: Jarno Pihlava (1979) 2:13.76 2002-07-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    592  33.56  1:12.07  1:51.26    2:31.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
24  Pinja Ravi  2000    187  41.65        1:31.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Maailmanennätys: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
23  Henna Turunen  1999    272  38.81        1:20.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Maailmanennätys: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    620  28.94        1:01.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alena Mokicheva  1996    537  30.36        1:04.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Emma Räikkönen  1997    379  34.31        1:11.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
15  Jenni Rinteelä  1994    478  31.30        1:06.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Cesar Cielo Filho (1987) 46.91 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    311  33.39        1:09.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Somero  1999    233  35.75        1:16.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Maailmanennätys: Cesar Cielo Filho (1987) 46.91 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
25  Jussi Haara  1998    224  36.25        1:17.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
34  Iiro Helminen  1998    151  41.75        1:28.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Maailmanennätys: Cesar Cielo Filho (1987) 46.91 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996    510  27.91        58.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Penttinen  1995    495  28.59        59.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vladislav Vorobiev  1996    474  28.86        1:00.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Cesar Cielo Filho (1987) 46.91 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    548  27.93        57.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Maailmanennätys: Stephanie RICE (1988) 4:29.45 2008-08-10 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    568  1:12.59  2:41.38  4:13.48    5:25.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Michael PHELPS (1985) 4:03.84 2007-04-01 
SE: Jani Sievinen (1973) 4:13.29 1994-09-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993    560  1:10.00  2:28.73  3:51.10    4:55.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alexei Mokichev  1994    488  1:12.14  2:29.97  3:58.31    5:09.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 28.98 2008-03-23 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pinja Ravi  2000    202          46.13   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 28.98 2008-03-23 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
12  Meri Vainio  1994    448          35.37   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Maailmanennätys: Yuliya EFIMOVA (1992) 30.09 2009-08-02 
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    444          39.07   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    369          41.54   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Tommola  1998    303          44.36   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Yuliya EFIMOVA (1992) 30.09 2009-08-02 
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Lehtinen  1990    669          34.07   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    532          36.78   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    501          37.51   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Maailmanennätys: Cameron VAN DER BURGH (1988) 26.67 2009-07-29 
SE: Eetu Karvonen (1986) 27.39 2009-05-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jussi Haara  1998    241          42.85   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Cameron VAN DER BURGH (1988) 26.67 2009-07-29 
SE: Eetu Karvonen (1986) 27.39 2009-05-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    639          30.97   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 19, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Penttinen  2000    279  42.40  1:35.08  2:34.10    3:13.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Maailmanennätys: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    409  38.95  1:26.72  2:12.00    2:49.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    372  38.32  1:25.44  2:16.11    2:55.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aada Kuiri  1999    341  38.46  1:26.70  2:19.32    3:00.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Lotta Raiski  1998    319  41.63  1:32.66  2:21.75    3:04.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Meea Kivi  1999    229  46.28  1:40.65  2:40.23    3:26.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vera Viitasuo  1995    543  33.68  1:15.77  1:57.67    2:34.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.10 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Somero  1999    228  42.69  1:31.29  2:25.60    3:06.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Andrei Durmanov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
 
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Maailmanennätys: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.10 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    319  37.59  1:21.49  2:10.87    2:46.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Maailmanennätys: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.10 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    469  30.65  1:09.16  1:53.08    2:26.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.10 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    587  28.33  1:03.81  1:43.60    2:16.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 21, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    262          39.16   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 21, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Maailmanennätys: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    307          37.16   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    220          41.54   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    190          43.64   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 21, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
18  Jenni Rinteelä  1994    412          33.69   
  Lahden Uimaseura                   
20  Miia Kallio  1994    404          33.91   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 22, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    258          35.22   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    111          46.67   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 24, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Frédérick BOUSQUET (1981) 21.28 2009-04-26 
SE: Andrei Tuomola (1989) 22.41 2009-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andrei Durmanov  1999    212          35.06   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    317  41.40        1:25.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Maailmanennätys: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Amanda Vilenius  1999    351  39.54        1:22.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Iisa Valkonen  1998    272  44.63        1:29.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Noora Lahti  1998    192  50.15        1:40.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kiia Forss  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Vainio  1994    433  36.01        1:16.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
SE: Jani Sievinen (1973) 55.83 1995-05-16 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
10  Erik Verbitski  1999    127  51.52        1:43.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Patrik Suslov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Maailmanennätys: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
SE: Jani Sievinen (1973) 55.83 1995-05-16 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    252  40.51        1:22.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Jussi Haara  1998    179  43.39        1:32.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Maailmanennätys: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
SE: Jani Sievinen (1973) 55.83 1995-05-16 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996    382  34.35        1:11.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Rebecca SONI (1987) 1:04.84 2009-07-27 
SE: Eeva Saarinen (1984) 1:09.80 2005-07-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    277  47.51        1:38.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roosa Penttinen  2000    206  52.62        1:49.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Maailmanennätys: Rebecca SONI (1987) 1:04.84 2009-07-27 
SE: Eeva Saarinen (1984) 1:09.80 2005-07-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rita Mäki-Puhtila  1998    328  44.71        1:33.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riikka Haakana  1998    323  44.38        1:33.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aada Kuiri  1999    312  45.03        1:35.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Tommola  1998    307  45.95        1:35.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Amanda Vilenius  1999    300  45.24        1:36.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Meea Kivi  1999    224  50.97        1:46.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Ronja Kakkonen  1999    180  54.67        1:54.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Rebecca SONI (1987) 1:04.84 2009-07-27 
SE: Eeva Saarinen (1984) 1:09.80 2005-07-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Lehtinen  1990    648  34.83        1:14.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vera Viitasuo  1995    521  36.95        1:20.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Jenni Rinteelä  1994    432  39.72        1:25.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Pannula  1993              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Brenton RICKARD (1983) 58.58 2009-07-27 
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    278  42.30        1:29.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Andrei Durmanov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
Erik Verbitski  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.1 Kääntyminen selälleen               
                     
Patrik Suslov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Maailmanennätys: Brenton RICKARD (1983) 58.58 2009-07-27 
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    418  36.53        1:18.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 29, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Maailmanennätys: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:11.77 2009-06-26 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miia Kallio  1994    405  36.14  1:18.62  2:01.90    2:44.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 31, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Maailmanennätys: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riikka Haakana  1998    441  34.33  1:11.81  1:50.55    2:28.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iisa Valkonen  1998    332  38.29  1:19.80  2:02.65    2:43.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Lahti  1998    285  40.82  1:25.67  2:11.61    2:51.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 32, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Maailmanennätys: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 
SE: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996    475  29.59  1:03.79  1:39.28    2:10.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  05:50