Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Nastolan koulujen kilpailu    Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Nastola    Tulostusaika  16:27   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 marraskuu 2010         
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senni Ovaskainen  2001            18.88   
  Villähteen Koulu                   
Maria Tiihonen  2001            22.31   
  Erstan Koulu                   
Iita Kellokoski  2001            26.32   
  Erstan Koulu                   
Sarah Koivunen  2001              30.43   
  Rakokiven Koulu                   
Silja Hellqvist  2001              30.80   
  Rakokiven Koulu                   
Jonna Karhunen  2001              31.97   
  Kirkonkylän Koulu                   
Riina Westman  2001              32.71   
  Kirkonkylän Koulu                   
Vilma Tarvainen  2001              32.80   
  Rakokiven Koulu                   
Inka Hassinen  2001              33.25   
  Kirkonkylän Koulu                   
10  Minttu Haukkavuori  2001              37.16   
  Kirkonkylän Koulu                   
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pinja Ravi  2000            19.17   
  Kirkonkylän Koulu                   
Seela Suokas  2000            22.85   
  Kirkonkylän Koulu                   
Katja Petrova  2000            24.56   
  Kirkonkylän Koulu                   
Melina Jäntti  2000            27.05   
  Villähteen Koulu                   
Anni Uotila  2000            27.08   
  Rakokiven Koulu                   
Nylund Emma  2000              27.70   
  Villähteen Koulu                   
Melina Mäkinen  2000              28.81   
  Rakokiven Koulu                   
Anna Tiira  2000              31.49   
  Villähteen Koulu                   
Julia Kuukka  2000              31.69   
  Rakokiven Koulu                   
10  Mira Kakkonen  2000              36.76   
  Rakokiven Koulu                   
11  Krista Laakso  2000              47.48   
  Rakokiven Koulu                   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Perttu Somero  2001            21.67   
  Rakokiven Koulu                   
Jasu Ovaskainen  2002            22.49   
  Villähteen Koulu                   
Jani Annaniemi  2001              25.32   
  Rakokiven Koulu                   
Markus Arvola  2001              26.10   
  Kirkonkylän Koulu                   
Atte Reponen  2001              26.77   
  Rakokiven Koulu                   
Manu Räty  2001              29.40   
  Rakokiven Koulu                   
Eetu Nurminen  2001              30.20   
  Rakokiven Koulu                   
Olli Luiro  2001              30.23   
  Rakokiven Koulu                   
Joel Sillanpää  2001              31.63   
  Kirkonkylän Koulu                   
10  Olli Koljonen  2001              34.92   
  Erstan Koulu                   
11  Joel Itänen  2001              35.34   
  Rakokiven Koulu                   
12  Niklas Koppanen  2001              35.79   
  Kirkonkylän Koulu                   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vanja Petrov  2000            20.88   
  Kirkonkylän Koulu                   
Jasper Patrikainen  2000            22.43   
  Erstan Koulu                   
Roope Hintsanen  2000            22.71   
  Kirkonkylän Koulu                   
Jan Karppinen  2000            23.11   
  Erstan Koulu                   
Kasper Kosola  2000            23.50   
  Kirkonkylän Koulu                   
Miska Pyykkö  2000            24.27   
  Erstan Koulu                   
Tuukka Lehtovaara  2000              25.83   
  Villähteen Koulu                   
Onni Laukkanen  2000              26.36   
  Erstan Koulu                   
Juuso Vesanen  2000              27.03   
  Uudenkylän Koulu                   
10  Artem Haimi  2000              28.17   
  Rakokiven Koulu                   
11  Teemu Piironen  2000              28.38   
  Villähteen Koulu                   
12  Christian Koivunen  2000              29.62   
  Rakokiven Koulu                   
13  Lauri Orre  2000              30.37   
  Kirkonkylän Koulu                   
14  Lassi Salminen  2000              30.38   
  Uudenkylän Koulu                   
15  Joni Leinonen  2000              37.01   
  Rakokiven Koulu                   
16  Aatu Ojala  2000              38.79   
  Rakokiven Koulu                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronja Kakkonen  1999  247          37.90   
  Kanervan Koulu                   
Jessica Tuominen  1999  133          46.56   
  Kanervan Koulu                   
Miisa Vanhanen  1999  95          52.19   
  Kanervan Koulu                   
Jenny Mäki  1999    84          54.33   
  Rakokiven Koulu                   
Anna-Maaria Itänen  1999    65          59.21   
  Rakokiven Koulu                   
Emma Sepänmaa  1999    41          1:08.78   
  Rakokiven Koulu                   
Anna Järveläinen  1999    28          1:18.26   
  Rakokiven Koulu                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kia Manninen  1998  279          36.40   
  Erstan Koulu                   
Elli Holappa  1998  156          44.18   
  Villähteen Koulu                   
Ella Immonen  1998  136          46.19   
  Uudenkylän Koulu                   
Iina Lappi  1998  134          46.48   
  Rakokiven Koulu                   
Rebekka Immonen  1998  114          49.10   
  Kirkonkylän Koulu                   
Milla Kulju  1998    48          1:05.66   
  Kirkonkylän Koulu                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Somero  1999  220          34.56   
  Rakokiven Koulu                   
Oskari Rainikka  1999  141          40.05   
  Rakokiven Koulu                   
Karo Lahtinen  1999  134          40.72   
  Rakokiven Koulu                   
Joonas Pihlajamaa  1999    110          43.58   
  Kirkonkylän Koulu                   
Jasse Hellberg  1999    100          44.87   
  Rakokiven Koulu                   
Miro Marila  1999    77          49.01   
  Kirkonkylän Koulu                   
Veeti Wright  1999    73          49.93   
  Kirkonkylän Koulu                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Toni Valio  1998  199          35.73   
  Erstan Koulu                   
Vili Kopra  1998  187          36.45   
  Erstan Koulu                   
Oskari Nieminen  1998  139          40.24   
  Erstan Koulu                   
Arvi Annaniemi  1998  121          42.12   
  Rakokiven Koulu                   
Miro Petterson  1998  111          43.42   
  Erstan Koulu                   
Markus Pyykkö  1998    110          43.59   
  Erstan Koulu                   
 
Laji 5, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senni Ovaskainen  2001            22.38   
  Villähteen Koulu                   
Iita Kellokoski  2001            29.57   
  Erstan Koulu                   
Jasmin Weman  2001            34.18   
  Erstan Koulu                   
 
Laji 5, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pinja Ravi  2000            21.46   
  Kirkonkylän Koulu                   
Katja Petrova  2000            29.33   
  Kirkonkylän Koulu                   
Seela Suokas  2000            30.42   
  Kirkonkylän Koulu                   
Melina Jäntti  2000            31.78   
  Villähteen Koulu                   
 
Laji 6, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002            22.59   
  Villähteen Koulu                   
Perttu Somero  2001            23.35   
  Rakokiven Koulu                   
Niklas Koppanen  2001            36.37   
  Kirkonkylän Koulu                   
Markus Arvola  2001            36.84   
  Kirkonkylän Koulu                   
Joel Sillanpää  2001              37.16   
  Kirkonkylän Koulu                   
 
Laji 6, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Hintsanen  2000            26.53   
  Kirkonkylän Koulu                   
Vanja Petrov  2000            26.96   
  Kirkonkylän Koulu                   
Joni Leinonen  2000            32.03   
  Rakokiven Koulu                   
Artem Haimi  2000            35.82   
  Rakokiven Koulu                   
Miska Pyykkö  2000              37.14   
  Erstan Koulu                   
Luca Eskelnen  2000              41.39   
  Rakokiven Koulu                   
Lauri Orre  2000              43.44   
  Kirkonkylän Koulu                   
Aatu Ojala  2000              44.82   
  Rakokiven Koulu                   
 
Laji 7, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronja Kakkonen  1999            22.18   
  Kanervan Koulu                   
Mirka Heinilä  1999            22.54   
  Kirkonkylän Koulu                   
Anniina Utela  1999            24.33   
  Kirkonkylän Koulu                   
Laura Haakana  1999            24.81   
  Kirkonkylän Koulu                   
Petra Salmela  1999              25.62   
  Rakokiven Koulu                   
Jessica Tuominen  1999              27.04   
  Kanervan Koulu                   
Anna-Maaria Itänen  1999              27.99   
  Rakokiven Koulu                   
Miisa Vanhanen  1999              28.19   
  Kanervan Koulu                   
 
Laji 7, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kia Manninen  1998            21.00   
  Erstan Koulu                   
Elli Holappa  1998            21.67   
  Villähteen Koulu                   
Iina Lappi  1998            23.58   
  Rakokiven Koulu                   
Rebekka Immonen  1998            25.17   
  Kirkonkylän Koulu                   
Tessa Tuomi  1998              26.40   
  Rakokiven Koulu                   
 
Laji 8, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Somero  1999            19.50   
  Rakokiven Koulu                   
Oskari Rainikka  1999            20.75   
  Rakokiven Koulu                   
Karo Lahtinen  1999            22.61   
  Rakokiven Koulu                   
Jasse Hellberg  1999            24.30   
  Rakokiven Koulu                   
 
Laji 8, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Toni Valio  1998            19.75   
  Erstan Koulu                   
Miro Petterson  1998            21.74   
  Erstan Koulu                   
Arvi Annaniemi  1998            26.82   
  Rakokiven Koulu                   
Markus Pyykkö  1998            28.05   
  Erstan Koulu                   
 
Laji 9, 4X25m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rakokivi 2  1998            1:21.27   
  Rakokiven Koulu                   
Ersta 1  1998            1:22.01   
  Erstan Koulu                   
Villähde  1998            1:25.88   
  Villähteen Koulu                   
Kirkonkylä 2  1998            1:30.83   
  Kirkonkylän Koulu                   
Rakokivi 1  1998            1:43.44   
  Rakokiven Koulu                   
Kirkonkylä 1  1998            1:53.63   
  Kirkonkylän Koulu                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:27