Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Gp Cup 6    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  15:19   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Kukkonen  2006    195  36.99        1:17.38   
  Kouvolan Uimarit  1:18.13                 
                     
Kasper Pulkkinen  2007    98  46.34        1:37.21   
  Kouvolan Uimarit  1:35.29                 
                     
Joonas Pulkkinen  2007    98  44.65        1:37.33   
  Lahden Uimaseura  1:35.44                 
                     
Vilho Teno  2006    88  48.15        1:40.66   
  Lahden Uimaseura  1:40.08                 
                     
Vasily Kabanov  2006    82  48.48        1:43.34   
  Lahden Uimaseura  1:54.52                 
                     
Aleksi Salo  2008    55  52.60        1:57.74   
  Lahden Uimaseura  2:04.41                 
                     
Jooa Fihlman  2007    55  53.84        1:57.99   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Saku Virtanen  2008    34  1:04.49        2:18.39   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Oskar Kotselainen  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura  2:04.94                 
                     
Raman Bajalan  2007              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sami Flygtman  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:46.33                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topias Tynjä  2005    263  34.21        1:10.13   
  Lahden Uimaseura  1:10.06                 
                     
Leevi Kukkonen  2005    223  34.60        1:14.08   
  Kouvolan Uimarit  1:13.14                 
                     
Stefan Saltykov  2005    222  35.51        1:14.16   
  Lahden Uimaseura  1:14.22                 
                     
Riku Huuhka  2005    141  40.12        1:26.17   
  Lahden Uimaseura  1:31.72                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    136  39.70        1:27.19   
  Lahden Uimaseura  1:28.16                 
                     
Erkka Suni  2005    123  42.20        1:30.32   
  Kouvolan Uimarit  1:33.22                 
                     
Miko Virtanen  2005    108  43.28        1:34.16   
  Lahden Uimaseura  1:38.55                 
                     
Miro Järvinen  2005    91  45.73        1:39.57   
  Kouvolan Uimarit  1:38.15                 
                     
Lenni Uosukainen  2005    69  49.67        1:49.54   
  Lahden Uimaseura  1:45.46                 
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Pulkkinen  2004    402  28.91        1:00.85   
  Lahden Uimaseura  1:00.89                 
                     
Taavi Backman  2004    313  32.09        1:06.16   
  Lahden Uimaseura  1:06.90                 
                     
Eetu Salo  2004    287  32.29        1:08.07   
  Kouvolan Uimarit  1:10.21                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    258  33.71        1:10.51   
  Lahden Uimaseura  1:10.42                 
                     
Aapo Koskinen  2004    240  34.58        1:12.31   
  Lahden Uimaseura  1:14.75                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ebba Simberg  2007    163  45.41        1:33.34   
  Lahden Uimaseura  1:38.86                 
                     
Siiri Haverinen  2007    132  46.36        1:40.04   
  Lahden Uimaseura  1:45.40                 
                     
Maija Koski  2007    125  47.57        1:41.95   
  Lahden Uimaseura  1:46.22                 
                     
Liisi Lehtiö  2008    70  56.49        2:03.32   
  Lahden Uimaseura  2:01.81                 
                     
Olivia Porter  2007    67  57.17        2:05.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saaga Pitkänen  2008    59  59.71        2:10.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saara Virtanen  2008    55  1:01.19        2:13.65   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Koskinen  2008    41  1:07.58        2:27.32   
  Lahden Uimaseura  2:25.07                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiinu Tamminen  2006    318  37.20        1:14.70   
  Lahden Uimaseura  1:13.17                 
                     
Tinka Tamminen  2006    299  37.59        1:16.27   
  Lahden Uimaseura  1:14.81                 
                     
Rilla Backman  2006    161  44.35        1:33.61   
  Lahden Uimaseura  1:27.38                 
                     
Susanna Leino  2006    152  45.20        1:35.45   
  Kouvolan Uimarit  1:40.23                 
                     
Tiina Leino  2006    94  52.07        1:52.03   
  Kouvolan Uimarit  1:50.03                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milla Kähkönen  2005    304  37.49        1:15.80   
  Lahden Uimaseura  1:17.68                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    287  37.08        1:17.32   
  Lahden Uimaseura  1:21.29                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    267  38.34        1:19.20   
  Lahden Uimaseura  1:22.62                 
                     
Saana Hyvönen  2005    232  39.81        1:22.93   
  Lahden Uimaseura  1:23.19                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    204  40.90        1:26.61   
  Lahden Uimaseura  1:28.96                 
                     
Iida Peltola  2005    182  43.36        1:29.99   
  Kouvolan Uimarit  1:42.38                 
                     
Minja Fihlman  2005    139  45.88        1:38.32   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Olivia Romo  2005    129  47.40        1:40.82   
  Lahden Uimaseura  1:39.70                 
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Palvanen  2003    355  31.74  1:06.77  1:44.02    2:20.32   
  Lahden Uimaseura  2:19.83                 
                     
Julius Airas  2003    311  33.48  1:11.22  1:50.71    2:26.63   
  Lahden Uimaseura  2:25.80                 
                     
Perttu Järvinen  2003    301  34.72  1:13.02  1:50.94    2:28.25   
  Lahden Uimaseura  2:38.51                 
                     
Jonne Isoranta  2003    294  33.31  1:12.48  1:52.28    2:29.32   
  Lahden Uimaseura  2:32.70                 
                     
Manu Hännikäinen  2003    268  34.35  1:12.14  1:51.75    2:34.05   
  Lahden Uimaseura  2:37.62                 
                     
Janne Korhonen  2003    236  35.09  1:15.96  1:58.82    2:40.67   
  Kouvolan Uimarit  2:46.91                 
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Leppänen  2002    488  29.08  1:01.38  1:34.06    2:06.19   
  Lahden Uimaseura  2:01.99                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    392  31.56  1:06.17  1:42.01    2:15.77   
  Lahden Uimaseura  2:20.55                 
                     
Otto Hoffren  2002    388  30.66  1:04.50  1:40.76    2:16.23   
  Lahden Uimaseura  2:16.37                 
                     
Manu Ursin  2002    351  31.22  1:06.61  1:43.14    2:20.78   
  Kouvolan Uimarit  2:18.72                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    343  32.92  1:08.62  1:45.94    2:21.86   
  Lahden Uimaseura  2:24.12                 
                     
Eetu Koskinen  2002    331  33.16  1:09.62  1:47.16    2:23.60   
  Lahden Uimaseura  2:24.15                 
                     
Joonatan Lekander  2002    309  34.32  1:12.20  1:50.59    2:26.97   
  Kouvolan Uimarit  2:35.99                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    288  33.65  1:12.34  1:52.36    2:30.32   
  Lahden Uimaseura  2:31.85                 
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sohvi Kallinen  2004    519  32.68  1:08.61  1:44.49    2:17.79   
  Lahden Uimaseura  2:23.26                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    518  30.47  1:05.43  1:41.80    2:17.90   
  Kouvolan Uimarit  2:22.22                 
                     
Nea Mustonen  2004    450  33.44  1:09.97  1:48.08    2:24.48   
  Lahden Uimaseura  2:34.84                 
                     
Venla Lindström  2004    383  35.16  1:14.12  1:54.42    2:32.43   
  Lahden Uimaseura  2:35.64                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    334  36.67  1:17.82  2:00.01    2:39.58   
  Lahden Uimaseura  2:43.92                 
                     
Inka Raitio  2004    279  38.35  1:22.52  2:07.30    2:49.35   
  Kouvolan Uimarit  2:59.93                 
                     
Lilja Pulkkinen  2004    269  38.66  1:23.75  2:08.69    2:51.40   
  Kouvolan Uimarit  2:56.55                 
                     
Noora Koukkari  2004    242  40.84  1:25.93  2:13.12    2:57.75   
  Kouvolan Uimarit  3:06.84                 
                     
Nea Leino  2004    171  45.69  1:36.98  2:29.71    3:19.35   
  Kouvolan Uimarit  3:24.73                 
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julia Sairanen  2003    505  32.66  1:09.52  1:45.45    2:19.03   
  Lahden Uimaseura  2:28.47                 
                     
Minttu Paalanen  2003    466  33.74  1:10.90  1:47.84    2:22.85   
  Lahden Uimaseura  2:23.77                 
                     
Sandra Kalenius  2003    442  33.26  1:10.44  1:48.42    2:25.35   
  Kouvolan Uimarit  2:27.73                 
                     
Veera Skinnari  2003    404  34.21  1:12.22  1:51.39    2:29.82   
  Lahden Uimaseura  2:27.82                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    385  35.05  1:13.66  1:53.54    2:32.27   
  Lahden Uimaseura  2:38.63                 
                     
Julia Romo  2003    372  35.06  1:14.25  1:54.58    2:33.99   
  Lahden Uimaseura  2:41.20                 
                     
Liisa Lassila  2003    339  34.83  1:14.21  1:56.70    2:38.82   
  Kouvolan Uimarit  2:37.30                 
                     
Matilda Lonka  2003    336  36.68  1:16.80  1:58.34    2:39.21   
  Kouvolan Uimarit  2:54.27                 
                     
Janna Salminen  2003    335  36.96  1:18.61  2:00.71    2:39.40   
  Lahden Uimaseura  2:43.85                 
                     
10  Annika Heikkilä  2003    318  34.87  1:15.59  1:59.79    2:42.23   
  Lahden Uimaseura  3:02.39                 
                     
11  Senni Toikka  2003    262  37.79  1:22.78  2:08.43    2:52.99   
  Kouvolan Uimarit  2:49.20                 
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Kukkonen  2006    146          41.38   
  Kouvolan Uimarit  41.30                 
Vilho Teno  2006    58          56.13   
  Lahden Uimaseura  58.36                 
Joonas Pulkkinen  2007    54          57.56   
  Lahden Uimaseura  1:00.29                 
Vasily Kabanov  2006    53          57.80   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Pulkkinen  2007    37          1:04.96   
  Kouvolan Uimarit                   
Sami Flygtman  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topias Tynjä  2005    220          36.07   
  Lahden Uimaseura  34.73                 
Leevi Kukkonen  2005    189          37.95   
  Kouvolan Uimarit  40.38                 
Stefan Saltykov  2005    113          45.00   
  Lahden Uimaseura  43.42                 
Riku Huuhka  2005    93          48.00   
  Lahden Uimaseura  48.50                 
Arto Pulkkinen  2005    92          48.20   
  Lahden Uimaseura  53.84                 
Erkka Suni  2005    81          50.23   
  Kouvolan Uimarit  49.86                 
Miko Virtanen  2005    69          53.02   
  Lahden Uimaseura  1:01.07                 
Lenni Uosukainen  2005    52          58.37   
  Lahden Uimaseura  59.89                 
Miro Järvinen  2005    48          59.64   
  Kouvolan Uimarit  1:06.72                 
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Pulkkinen  2004    288          32.98   
  Lahden Uimaseura  32.57                 
Taavi Backman  2004    228          35.64   
  Lahden Uimaseura  34.72                 
Jesse Hyppönen  2004    200          37.24   
  Lahden Uimaseura  37.74                 
Eetu Salo  2004    161          40.00   
  Kouvolan Uimarit  39.86                 
Aapo Koskinen  2004    136          42.32   
  Lahden Uimaseura  44.30                 
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ebba Simberg  2007    110          50.81   
  Lahden Uimaseura  49.75                 
Siiri Haverinen  2007    97          52.98   
  Lahden Uimaseura  1:01.53                 
Maija Koski  2007    61          1:01.74   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiinu Tamminen  2006    216          40.58   
  Lahden Uimaseura  39.36                 
Tinka Tamminen  2006    191          42.28   
  Lahden Uimaseura  44.16                 
Rilla Backman  2006    98          52.72   
  Lahden Uimaseura  53.80                 
Susanna Leino  2006    70          58.98   
  Kouvolan Uimarit  1:09.17                 
Tiina Leino  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    196          41.95   
  Lahden Uimaseura  44.98                 
Saana Hyvönen  2005    183          42.92   
  Lahden Uimaseura  46.66                 
Milla Kähkönen  2005    179          43.18   
  Lahden Uimaseura  42.71                 
Juulia Sakomaa  2005    125          48.69   
  Lahden Uimaseura  44.42                 
Kaisa Heikkilä  2005    99          52.61   
  Lahden Uimaseura  50.95                 
Minja Fihlman  2005    93          53.65   
  Kouvolan Uimarit                   
Iida Peltola  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  54.29                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Palvanen  2003    273  34.73        1:14.64   
  Lahden Uimaseura  1:14.92                 
                     
Manu Hännikäinen  2003    244  34.92        1:17.50   
  Lahden Uimaseura  1:17.21                 
                     
Julius Airas  2003    166  39.07        1:28.11   
  Lahden Uimaseura  1:24.68                 
                     
Janne Korhonen  2003    152  39.90        1:30.76   
  Kouvolan Uimarit  1:34.24                 
                     
Perttu Järvinen  2003    151  41.48        1:30.88   
  Lahden Uimaseura  1:35.86                 
                     
Jonne Isoranta  2003    121  44.18        1:37.86   
  Lahden Uimaseura  1:26.44                 
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Leppänen  2002    330  33.09        1:10.09   
  Lahden Uimaseura  1:07.34                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    309  33.84        1:11.59   
  Lahden Uimaseura  1:09.40                 
                     
Otto Hoffren  2002    272  34.39        1:14.75   
  Lahden Uimaseura  1:10.89                 
                     
Manu Ursin  2002    271  34.10        1:14.83   
  Kouvolan Uimarit  1:21.27                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    236  35.69        1:18.35   
  Lahden Uimaseura  1:20.16                 
                     
Joonatan Lekander  2002    170  38.90        1:27.43   
  Kouvolan Uimarit  1:28.17                 
                     
Eetu Koskinen  2002    134  42.55        1:34.58   
  Lahden Uimaseura  1:36.50                 
                     
Lauri Uosukainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:22.51                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    356  34.83        1:17.00   
  Kouvolan Uimarit  1:11.07                 
                     
Nea Mustonen  2004    304  37.18        1:21.19   
  Lahden Uimaseura  1:28.52                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    248  39.20        1:26.89   
  Lahden Uimaseura  1:28.45                 
                     
Venla Lindström  2004    203  40.79        1:32.85   
  Lahden Uimaseura  1:27.40                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    188  44.12        1:35.30   
  Lahden Uimaseura  1:34.04                 
                     
Noora Koukkari  2004    161  45.45        1:40.37   
  Kouvolan Uimarit  1:51.00                 
                     
Lilja Pulkkinen  2004    134  48.35        1:46.49   
  Kouvolan Uimarit  1:53.83                 
                     
Inka Raitio  2004    134  49.21        1:46.52   
  Kouvolan Uimarit  1:50.32                 
                     
Nea Leino  2004              DNF   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Minttu Paalanen  2003    392  36.84        1:14.60   
  Lahden Uimaseura  1:09.68                 
                     
Julia Sairanen  2003    334  36.55        1:18.64   
  Lahden Uimaseura  1:17.92                 
                     
Sandra Kalenius  2003    311  36.90        1:20.59   
  Kouvolan Uimarit  1:20.41                 
                     
Julia Romo  2003    251  39.80        1:26.49   
  Lahden Uimaseura  1:31.61                 
                     
Liisa Lassila  2003    250  38.90        1:26.66   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veera Skinnari  2003    218  40.04        1:30.61   
  Lahden Uimaseura  1:29.74                 
                     
Matilda Lonka  2003    209  43.31        1:31.92   
  Kouvolan Uimarit  1:38.01                 
                     
Janna Salminen  2003    201  43.15        1:33.11   
  Lahden Uimaseura  1:24.05                 
                     
Annika Heikkilä  2003    200  43.91        1:33.25   
  Lahden Uimaseura  1:28.98                 
                     
10  Emilia Hokkanen  2003    190  42.48        1:34.96   
  Lahden Uimaseura  1:28.86                 
                     
11  Senni Toikka  2003    114  49.57        1:52.60   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  15:19