Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  GranPrix 6 2011-2012    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:27   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    137          55.89   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    126          57.40   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    102          1:01.67   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    84          1:05.73   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Saimi Vilander  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    349          40.89   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    339          41.29   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    287          43.64   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    284          43.81   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    248          45.82   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    222          47.54   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    211          48.41   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    196          49.62   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    183          50.71   
  Lahden Uimaseura                   
10  Senni Ovaskainen  2001    172          51.74   
  Lahden Uimaseura                   
11  Iida Nurminen  2001    171          51.91   
  Lahden Uimaseura                   
12  Tiia Peltonen  2000    149          54.33   
  Lahden Uimaseura                   
13  Iida Herkepeus  2000    113          59.58   
  Lahden Uimaseura                   
14  Rosa Kakko  2001    99          1:02.16   
  Lahden Uimaseura                   
15  Nita Rautio  2001    97          1:02.69   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aaro Hämäläinen  2002    117          51.56   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    103          53.78   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    84          57.56   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    70          1:01.25   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002    67          1:02.07   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    65          1:02.75   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Laakso  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    223          41.66   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    192          43.80   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    169          45.68   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    165          46.02   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    159          46.62   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    156          46.91   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    151          47.37   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    143          48.27   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    142          48.41   
  Lahden Uimaseura                   
10  Perttu Somero  2001    136          49.08   
  Lahden Uimaseura                   
11  Aleksi Helminen  2001    122          50.85   
  Lahden Uimaseura                   
12  Walid Chouili  2001    113          52.26   
  Lahden Uimaseura                   
13  Veeti Joenranta  2001    88          56.67   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 3, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    495          5:29.96   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    423          5:47.86   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    401          5:54.05   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    400          5:54.32   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    396          5:55.55   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    385          5:58.93   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    335          6:15.95   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    312          6:24.77   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    272          6:42.67   
  Lahden Uimaseura                   
10  Noora Lahti  1998    202          7:25.15   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taika Koponen  1997    508          5:27.08   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    467          5:36.56   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    452          5:40.06   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    437          5:43.88   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    409          5:51.62   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    407          5:52.26   
  Lahden Uimaseura                   
Anniina Ala-Seppälä  1993              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
 
Laji 4, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    369          5:28.19   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    356          5:32.30   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    209          6:36.56   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    209          6:36.57   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    165          7:09.23   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    165          7:09.29   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    585          4:41.63   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    475          5:01.75   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Pankka  1995    471          5:02.64   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    449          5:07.50   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    427          5:12.83   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    385          5:23.71   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    383          5:24.35   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    357          5:31.85   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    333          5:39.77   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    435          2:44.47   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    412          2:47.45   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    331          3:00.06   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    293          3:07.69   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    273          3:12.16   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    252          3:17.24   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    225          3:24.78   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    218          3:27.17   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    214          3:28.19   
  Lahden Uimaseura                   
10  Tiia Peltonen  2000    177          3:42.02   
  Lahden Uimaseura                   
11  Iida Nurminen  2001    147          3:56.21   
  Lahden Uimaseura                   
12  Iida Herkepeus  2000    113          4:17.42   
  Lahden Uimaseura                   
13  Rosa Kakko  2001    108          4:21.78   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    262          2:51.93   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    229          3:00.03   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    176          3:16.61   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    172          3:18.00   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    169          3:18.95   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    168          3:19.51   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    145          3:29.56   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    141          3:31.43   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    130          3:37.50   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aleksi Helminen  2001    120          3:43.04   
  Lahden Uimaseura                   
11  Veeti Joenranta  2001    114          3:47.25   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Joonas Mustonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Timi Pernanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    171          1:44.12   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    114          1:59.20   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    126          1:41.25   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    97          1:50.48   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002    84          1:55.80   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    57          2:11.69   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    51          2:17.21   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Laakso  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Jasu Ovaskainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2012 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:27