Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  hiihtolomakisat    Tulostuspäivämäärä  04 maaliskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  lahti    Tulostusaika  18:44   
  Järjestäjä  lahden uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 maaliskuu 2017         
 
 
Laji 1, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Sairanen  2003    336  36.30  1:20.78  2:08.15    2:51.98   
  Lahden Uimaseura  3:13.81                 
                     
Janna Salminen  2003    218  40.68  1:30.71  2:24.44    3:18.69   
  Lahden Uimaseura  3:21.04                 
                     
Vilma Tuokko  2002    198  39.05  1:31.40  2:28.05    3:25.08   
  Lahden Uimaseura  3:18.87                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    190  41.24  1:32.54  2:28.78    3:28.03   
  Lahden Uimaseura  3:39.57                 
                     
 
Laji 1, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vaula Vekkeli  1996    454  33.83  1:13.97  1:55.08    2:35.58   
  Lahden Uimaseura  2:16.88                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    412  35.38  1:16.50  1:58.40    2:40.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999    400  35.52  1:16.94  1:59.28    2:42.33   
  Lahden Uimaseura  2:32.07                 
                     
Julia Bruneau  1999    361  33.98  1:17.31  2:02.85    2:47.93   
  Lahden Uimaseura  2:38.69                 
                     
 
Laji 2, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Hyppönen  2004    197  39.21  1:27.39  2:18.10    3:06.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    160  41.31  1:33.09  2:26.19    3:19.91   
  Lahden Uimaseura  3:21.54                 
                     
 
Laji 2, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Hulkko  2000    397  31.41  1:09.65  1:49.20    2:27.70   
  Lahden Uimaseura  2:21.83                 
                     
Atte Pennanen  2001    276  32.07  1:12.92  1:58.37    2:46.70   
  Lahden Uimaseura  2:55.67                 
                     
Aleksi Helminen  2001    255  35.42  1:19.22  2:06.16    2:51.10   
  Lahden Uimaseura  2:54.05                 
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    131  53.87        1:48.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Maija Koski  2007    123  53.73        1:50.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Liisi Lehtiö  2008    90  57.35        2:02.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Koskinen  2008    83  1:00.15        2:05.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ebba Simberg  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Moona Pulkkinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Saaga Pitkänen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    103  49.05        1:44.04   
  Lahden Uimaseura  2:05.34                 
                     
Aleksi Salo  2008    87  53.24        1:50.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Raman Bajalan  2007    75  56.09        1:55.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Kähkönen  2005    306  43.47  1:29.97  2:14.93    2:56.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tiinu Tamminen  2006    289  42.83  1:28.89  2:16.02    3:00.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    268  43.42  1:31.23  2:19.39    3:04.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minttu Paalanen  2003    475  36.51  1:15.47  1:53.95    2:32.81   
  Lahden Uimaseura  2:29.68                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    459  36.83  1:15.30  1:54.87    2:34.50   
  Lahden Uimaseura  2:39.51                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    451  36.89  1:16.85  1:57.45    2:35.41   
  Lahden Uimaseura  2:37.71                 
                     
Janna Salminen  2003    339  41.57  1:25.61  2:09.22    2:50.97   
  Lahden Uimaseura  2:46.61                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    339  41.80  1:25.97  2:09.59    2:50.98   
  Lahden Uimaseura  2:56.36                 
                     
Venla Lindström  2004    331  40.37  1:23.91  2:08.55    2:52.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    292  41.00  1:26.67  2:13.98    2:59.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    270  44.22  1:31.07  2:18.94    3:04.43   
  Lahden Uimaseura  3:16.68                 
                     
Annika Heikkilä  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:57.51                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Vilma Tuokko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:51.93                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Melek Ayarci  1999    537  35.88  1:13.30  1:49.94    2:26.65   
  Lahden Uimaseura  2:13.30                 
                     
Vaula Vekkeli  1996    494  36.68  1:15.16  1:53.59    2:30.79   
  Lahden Uimaseura  2:23.95                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    453  35.24  1:15.70  1:55.18    2:35.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001    389  37.46  1:18.16  2:00.67    2:43.28   
  Lahden Uimaseura  2:37.47                 
                     
Julia Bruneau  1999    370  38.29  1:21.34  2:04.79    2:46.07   
  Lahden Uimaseura  2:22.37                 
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Hoffren  2002    313  37.31  1:17.09  1:56.16    2:35.56   
  Lahden Uimaseura  2:34.50                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    299  37.05  1:17.78  1:59.18    2:37.83   
  Lahden Uimaseura  2:37.05                 
                     
Eetu Koskinen  2002    266  38.74  1:21.06  2:03.55    2:44.12   
  Lahden Uimaseura  2:42.94                 
                     
Aapo Koskinen  2004    253  40.52  1:23.00  2:05.67    2:46.89   
  Lahden Uimaseura  2:50.04                 
                     
Jesse Hyppönen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:54.90                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Pennanen  2001    370  34.98  1:13.17  1:50.56    2:27.11   
  Lahden Uimaseura  2:27.12                 
                     
Aleksi Helminen  2001    358  36.15  1:13.91  1:51.45    2:28.72   
  Lahden Uimaseura  2:25.49                 
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    287  45.60  1:38.83  2:32.04    3:23.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saana Hyvönen  2005    238  48.54  1:44.14  2:40.39    3:37.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Kallinen  2004    451  38.75  1:24.49  2:10.41    2:55.35   
  Lahden Uimaseura  2:58.03                 
                     
Julia Sairanen  2003    421  38.83  1:25.33  2:14.94    2:59.43   
  Lahden Uimaseura  3:02.85                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    350  43.02  1:30.59  2:20.02    3:10.84   
  Lahden Uimaseura  3:03.14                 
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vaula Vekkeli  1996    551  37.67  1:20.04  2:01.81    2:44.11   
  Lahden Uimaseura  2:37.20                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    524  38.70  1:20.84  2:03.61    2:46.90   
  Lahden Uimaseura  2:08.63                 
                     
Aino Hämäläinen  2000    483  37.84  1:21.38  2:06.02    2:51.46   
  Lahden Uimaseura  2:50.86                 
                     
Melek Ayarci  1999    463  40.00  1:24.54  2:09.34    2:53.92   
  Lahden Uimaseura  2:43.19                 
                     
Julia Bruneau  1999    405  41.02  1:27.90  2:15.33    3:01.74   
  Lahden Uimaseura  2:41.67                 
                     
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Katunov  2006    168  46.92  1:42.67  2:40.83    3:37.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Oskar Kotselainen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonne Isoranta  2003    233  41.37  1:32.62  2:24.82    3:15.64   
  Lahden Uimaseura  3:23.08                 
                     
Antero Ruban  2004    201  42.48  1:34.80  2:30.19    3:25.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Pennanen  2001    411  36.03  1:18.33  2:01.45    2:42.00   
  Lahden Uimaseura  2:40.90                 
                     
Aleksi Helminen  2001    410  36.52  1:18.68  2:01.60    2:42.11   
  Lahden Uimaseura  2:31.23                 
                     
 
Laji 13, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Sakomaa  2005    313  35.91  1:17.76  2:02.23    2:43.08   
  Lahden Uimaseura  2:59.77                 
                     
Rilla Backman  2006    195  40.41  1:27.02  2:21.33    3:10.96   
  Lahden Uimaseura  3:12.90                 
                     
Olivia Romo  2005    170  43.27  1:35.44  2:28.50    3:19.85   
  Lahden Uimaseura  3:33.80                 
                     
 
Laji 13, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jemilia Haapakoski  2002    538  32.09  1:06.83  1:42.07    2:16.13   
  Lahden Uimaseura  2:12.62                 
                     
Minttu Paalanen  2003    467  33.23  1:09.87  1:46.63    2:22.75   
  Lahden Uimaseura  2:19.23                 
                     
Venla Lindström  2004    392  34.40  1:13.49  1:53.35    2:31.33   
  Lahden Uimaseura  2:34.38                 
                     
 
Laji 13, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vaula Vekkeli  1996    520  32.31  1:07.45  1:42.76    2:17.73   
  Lahden Uimaseura  2:01.96                 
                     
Aino Hämäläinen  2000    490  31.79  1:07.16  1:44.53    2:20.51   
  Lahden Uimaseura  2:13.36                 
                     
Julia Bruneau  1999    413  34.64  1:12.36  1:50.88    2:28.68   
  Lahden Uimaseura  2:05.65                 
                     
Senni Ovaskainen  2001    372  33.94  1:13.04  1:53.46    2:33.94   
  Lahden Uimaseura  2:24.28                 
                     
 
Laji 14, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    282  34.53  1:14.12  1:54.06    2:31.39   
  Lahden Uimaseura  2:30.99                 
                     
Stefan Saltykov  2005    218  36.55  1:16.97  2:00.72    2:45.07   
  Lahden Uimaseura  2:48.49                 
                     
Riku Huuhka  2005    167  39.60  1:28.35  2:16.32    3:00.28   
  Lahden Uimaseura  3:08.94                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    164  38.69  1:25.39  2:15.27    3:01.42   
  Lahden Uimaseura  3:12.81                 
                     
Miko Virtanen  2005    108  42.40  1:36.96  2:31.51    3:28.56   
  Lahden Uimaseura  3:22.99                 
                     
Vasily Kabanov  2006    87  51.28  1:48.97  2:48.60    3:43.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lenni Uosukainen  2005    80  49.19  1:47.81  2:49.64    3:49.73   
  Lahden Uimaseura  3:45.01                 
                     
 
Laji 14, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Hoffren  2002    397  30.77  1:04.86  1:40.22    2:15.13   
  Lahden Uimaseura  2:16.23                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    335  32.37  1:09.49  1:47.06    2:23.03   
  Lahden Uimaseura  2:27.18                 
                     
Jonne Isoranta  2003    294  33.38  1:11.95  1:52.74    2:29.32   
  Lahden Uimaseura  2:31.89                 
                     
Aapo Koskinen  2004    282  34.41  1:13.78  1:53.59    2:31.47   
  Lahden Uimaseura  2:32.23                 
                     
Egor Bortsov  2004      36.83  1:20.36  2:06.51    2:49.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexei Mokitchev  1994    566  28.24  58.23  1:28.91    2:00.10   
  Lahden Uimaseura  1:59.13                 
                     
Santeri Hulkko  2000    508  28.81  1:00.54  1:32.78    2:04.52   
  Lahden Uimaseura  1:59.40                 
                     
Aleksi Helminen  2001    400  30.77  1:04.68  1:39.18    2:14.76   
  Lahden Uimaseura  2:04.18                 
                     
Atte Pennanen  2001    385  32.98  1:04.57  1:40.42    2:16.53   
  Lahden Uimaseura  2:15.88                 
                     
 
Laji 15, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janna Salminen  2003    330  1:30.22  3:05.86  4:55.37    6:15.25   
  Lahden Uimaseura  6:23.56                 
                     
Vilma Tuokko  2002    306  1:34.92  3:11.03  5:00.95    6:24.88   
  Lahden Uimaseura  6:21.32                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    296  1:37.15  3:17.18  5:07.23    6:29.13   
  Lahden Uimaseura  6:43.14                 
                     
 
Laji 15, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vaula Vekkeli  1996    540  1:17.29  2:41.57  4:08.73    5:18.49   
  Lahden Uimaseura  4:50.23                 
                     
Sanni Ikonen  1998    533  1:14.86  2:40.03  4:06.18    5:19.98   
  Lahden Uimaseura  5:04.79                 
                     
Julia Bruneau  1999    409  1:24.71  2:56.76  4:29.85    5:49.46   
  Lahden Uimaseura  4:59.45                 
                     
 
Laji 16, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    382          5:24.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004    329          5:41.11   
  Lahden Uimaseura  5:55.95                 
                     
Eetu Koskinen  2002    284          5:57.93   
  Lahden Uimaseura  6:06.58                 
                     
Jesse Hyppönen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  6:24.62                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 16, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Pennanen  2001    433          5:11.20   
  Lahden Uimaseura  5:10.70                 
                     
Aleksi Helminen  2001    360          5:30.93   
  Lahden Uimaseura  4:59.89                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 maaliskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:44