Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  GP 2    Tulostuspäivämäärä  08 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  19:47   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    72          52.31   
  Lahden Uimaseura  51.15                 
Aleksi Salo  2008    65          54.10   
  Lahden Uimaseura  1:02.25                 
Leevi Immonen  2007    46          1:00.52   
  Lahden Uimaseura  1:08.41                 
Raman Bajalan  2007    32          1:08.40   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilho Teno  2006    76          51.43   
  Lahden Uimaseura  50.29                 
Oskar Kotselainen  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:06.14                 
Vasily Kabanov  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura  57.80                 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    254          34.42   
  Lahden Uimaseura  35.08                 
Stefan Saltykov  2005    146          41.31   
  Lahden Uimaseura  40.57                 
Arto Pulkkinen  2005    109          45.60   
  Lahden Uimaseura  47.14                 
Lenni Uosukainen  2005    60          55.55   
  Lahden Uimaseura  56.34                 
Kasperi Haverinen  2005    42          1:02.52   
  Lahden Uimaseura                   
Maksim Karvanen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  45.12                 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    72          58.53   
  Lahden Uimaseura  56.00                 
Lotta Koskinen  2008    43          1:09.24   
  Lahden Uimaseura                   
Saaga Pitkänen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    185          42.74   
  Lahden Uimaseura  44.07                 
Siiri Haverinen  2007    146          46.23   
  Lahden Uimaseura  46.81                 
Olivia Porter  2007    75          57.58   
  Lahden Uimaseura  54.84                 
Maija Koski  2007    71          58.75   
  Lahden Uimaseura  1:01.74                 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    264          37.97   
  Lahden Uimaseura  37.72                 
Tinka Tamminen  2006    259          38.21   
  Lahden Uimaseura  38.45                 
Rilla Backman  2006    147          46.14   
  Lahden Uimaseura  46.90                 
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    341          1:09.28   
  Lahden Uimaseura  1:10.39                 
Taavi Backman  2004    288          1:13.28   
  Lahden Uimaseura  1:18.74                 
Antero Ruban  2004    158          1:29.43   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    156          1:29.81   
  Lahden Uimaseura  1:34.19                 
Egor Bortsov  2004    102          1:43.47   
  Lahden Uimaseura  1:50.31                 
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    236          1:28.34   
  Lahden Uimaseura  1:27.66                 
Juulia Sakomaa  2005    178          1:37.00   
  Lahden Uimaseura  1:37.94                 
Milla Kähkönen  2005    170          1:38.46   
  Lahden Uimaseura  1:40.50                 
Saana Hyvönen  2005    165          1:39.55   
  Lahden Uimaseura  1:43.02                 
Olivia Romo  2005    71          2:11.32   
  Lahden Uimaseura  2:19.02                 
 
Laji 5, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    123          1:41.74   
  Lahden Uimaseura  1:51.73                 
Aleksi Salo  2008    83          1:55.97   
  Lahden Uimaseura                   
Raman Bajalan  2007    72          2:01.45   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Immonen  2007    65          2:05.97   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    114          1:56.72   
  Lahden Uimaseura                   
Saaga Pitkänen  2008    81          2:10.79   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Koskinen  2008    78          2:12.28   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilho Teno  2006    115          3:45.32   
  Lahden Uimaseura  3:50.56                 
Oskar Kotselainen  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Vasily Kabanov  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Denis Katunov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    256          2:52.64   
  Lahden Uimaseura  2:58.67                 
Stefan Saltykov  2005    196          3:08.70   
  Lahden Uimaseura  3:11.59                 
Arto Pulkkinen  2005    161          3:21.39   
  Lahden Uimaseura  3:25.18                 
Lenni Uosukainen  2005    83          4:10.99   
  Lahden Uimaseura  4:23.81                 
Maksim Karvanen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  3:23.04                 
Kasperi Haverinen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    398          2:28.92   
  Lahden Uimaseura  2:31.70                 
Taavi Backman  2004    355          2:34.76   
  Lahden Uimaseura  2:40.17                 
Aapo Koskinen  2004    264          2:50.86   
  Lahden Uimaseura  2:50.76                 
Egor Bortsov  2004    164          3:20.23   
  Lahden Uimaseura  3:23.60                 
Antero Ruban  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    212          3:24.14   
  Lahden Uimaseura  3:33.82                 
Siiri Haverinen  2007    186          3:33.32   
  Lahden Uimaseura  3:37.97                 
Maija Koski  2007    131          3:59.52   
  Lahden Uimaseura                   
Olivia Porter  2007    121          4:06.24   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    346          2:53.52   
  Lahden Uimaseura  3:01.72                 
Tinka Tamminen  2006    338          2:54.79   
  Lahden Uimaseura  3:05.28                 
Rilla Backman  2006    193          3:30.67   
  Lahden Uimaseura  3:44.11                 
 
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    297          3:02.50   
  Lahden Uimaseura  3:07.73                 
Saana Hyvönen  2005    256          3:11.84   
  Lahden Uimaseura  3:15.69                 
Juulia Sakomaa  2005    246          3:14.37   
  Lahden Uimaseura  3:20.37                 
Milla Kähkönen  2005    245          3:14.56   
  Lahden Uimaseura  3:19.13                 
Kaisa Heikkilä  2005    198          3:28.94   
  Lahden Uimaseura  3:33.13                 
Olivia Romo  2005    146          3:51.35   
  Lahden Uimaseura  3:58.11                 
 
Laji 9, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Palvanen  2003    397          5:20.29   
  Lahden Uimaseura  5:37.59                 
Julius Airas  2003    294          5:53.90   
  Lahden Uimaseura  6:03.51                 
Jonne Isoranta  2003    286          5:57.37   
  Lahden Uimaseura  6:19.82                 
Perttu Järvinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  6:26.80                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 10, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Kallinen  2004    485          5:30.08   
  Lahden Uimaseura  5:57.83                 
Nea Mustonen  2004    434          5:42.66   
  Lahden Uimaseura  5:56.61                 
Milla Hännikäinen  2004    268          6:42.08   
  Lahden Uimaseura  6:29.13                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  08 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  19:47