Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Gran Prix 7 2011-2012    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  23:08   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    118          46.10   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    105          47.94   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    93          49.95   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    74          53.74   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002    65          56.22   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    57          58.65   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    56          58.96   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Rauhamäki  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    220          37.48   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    219          37.51   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    160          41.61   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    159          41.73   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    156          41.99   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    151          42.49   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    136          43.99   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    127          44.95   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    121          45.69   
  Lahden Uimaseura                   
10  Perttu Somero  2001    119          46.01   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elmo Kallio  2001    117          46.26   
  Lahden Uimaseura                   
12  Aleksi Helminen  2001    101          48.51   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Samuli Halme  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Walid Chouili  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    293          34.03   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999    284          34.38   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    246          36.10   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    184          39.76   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    176          40.35   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    172          40.69   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    167          41.07   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    148          42.77   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    66          56.06   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    533          27.88   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    439          29.76   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    421          30.17   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    375          31.36   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    290          34.15   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    267          35.12   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    143          49.20   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    126          51.20   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    123          51.72   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    116          52.65   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    86          58.30   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    85          58.49   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    52          1:08.79   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Ella Mattila  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    373          35.71   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    317          37.71   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    277          39.41   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    264          40.06   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    260          40.27   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    229          42.02   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    191          44.66   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    189          44.76   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    171          46.28   
  Lahden Uimaseura                   
10  Tiia Peltonen  2000    141          49.40   
  Lahden Uimaseura                   
11  Julia Ikonen  2001    134          50.23   
  Lahden Uimaseura                   
12  Iida Nurminen  2001    133          50.32   
  Lahden Uimaseura                   
13  Iida Herkepeus  2000    110          53.56   
  Lahden Uimaseura                   
14  Rosa Kakko  2001    108          53.96   
  Lahden Uimaseura                   
15  Nita Rautio  2001    80          59.61   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Karvonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    414          34.48   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    348          36.55   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    335          37.00   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    322          37.48   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    319          37.61   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    315          37.79   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    313          37.87   
  Lahden Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998    293          38.68   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    289          38.86   
  Lahden Uimaseura                   
10  Lotta Raiski  1998    269          39.82   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Kakkonen  1999    207          43.45   
  Lahden Uimaseura                   
12  Noora Lahti  1998    182          45.37   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    483          32.75   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    422          34.26   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    413          34.51   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    379          35.50   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    356          36.27   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    346          36.62   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    335          37.00   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    321          37.53   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    117          51.57   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    112          52.44   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    101          54.19   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    81          58.33   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    78          59.05   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002    59          1:05.01   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    38          1:15.24   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Rauhamäki  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    125          57.55   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    124          57.80   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    114          59.41   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    111          1:00.01   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    106          1:00.92   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002    101          1:01.94   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    96          1:02.86   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002    94          1:03.44   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    85          1:05.59   
  Lahden Uimaseura                   
10  Anita Durmanova  2002    69          1:10.10   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Saimi Vilander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    379          1:26.67   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    343          1:29.55   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    299          1:33.72   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    263          1:37.89   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    245          1:40.21   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    240          1:40.89   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    207          1:45.97   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    192          1:48.76   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    174          1:52.39   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iida Nurminen  2001    173          1:52.42   
  Lahden Uimaseura                   
11  Tiia Peltonen  2000    151          1:57.64   
  Lahden Uimaseura                   
12  Iida Herkepeus  2000    120          2:07.20   
  Lahden Uimaseura                   
13  Julia Ikonen  2001    112          2:10.13   
  Lahden Uimaseura                   
14  Rosa Kakko  2001    102          2:14.24   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Karvonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    247          1:28.61   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    207          1:34.04   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    172          1:39.90   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    170          1:40.46   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    163          1:41.82   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    157          1:43.04   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    146          1:45.53   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    143          1:46.26   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    140          1:47.05   
  Lahden Uimaseura                   
10  Eetu Pekkanen  2000    120          1:52.89   
  Lahden Uimaseura                   
11  Anton Rezin  2000    115          1:54.45   
  Lahden Uimaseura                   
12  Aleksi Helminen  2001    111          1:55.65   
  Lahden Uimaseura                   
13  Walid Chouili  2001    110          1:56.02   
  Lahden Uimaseura                   
14  Veeti Joenranta  2001    83          2:07.73   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    510          2:48.40   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    441          2:56.86   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    413          3:00.66   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    379          3:05.94   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    377          3:06.27   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    359          3:09.43   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    328          3:15.04   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    322          3:16.42   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    320          3:16.77   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iisa Valkonen  1998    297          3:21.80   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Kakkonen  1999    239          3:36.89   
  Lahden Uimaseura                   
12  Noora Lahti  1998    184          3:56.66   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vera Viitasuo  1995    441          2:56.77   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    433          2:57.94   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    417          3:00.13   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    355          3:10.01   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    322          3:16.36   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    321          3:16.55   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    310          3:18.79   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    334          2:53.87   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    295          3:01.30   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    261          3:08.78   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    196          3:27.81   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    194          3:28.46   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    157          3:43.61   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    154          3:45.33   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    96          4:23.80   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    520          2:30.08   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    455          2:36.84   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    452          2:37.23   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    371          2:47.92   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    330          2:54.67   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    289          3:02.56   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  23:08