Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP 3    Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:19   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura R.Y.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 toukokuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Salo  2008    95  45.03        1:38.31   
  Lahden Uimaseura  1:57.74                 
                     
Leevi Immonen  2007    67  54.13        1:50.43   
  Lahden Uimaseura  1:57.28                 
                     
Raman Bajalan  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:45.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Katunov  2006    120  42.10        1:31.03   
  Lahden Uimaseura  1:29.46                 
                     
Vilho Teno  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:37.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    280  32.74        1:08.65   
  Lahden Uimaseura  1:10.85                 
                     
Stefan Saltykov  2005    230  35.54        1:13.30   
  Lahden Uimaseura  1:13.56                 
                     
Riku Huuhka  2005    187  37.15        1:18.46   
  Lahden Uimaseura  1:25.59                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    177  37.40        1:20.02   
  Lahden Uimaseura  1:23.54                 
                     
Kasperi Haverinen  2005    91  1:17.94        1:39.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lenni Uosukainen  2005    84  47.01        1:42.44   
  Lahden Uimaseura  1:46.12                 
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    450  28.55        58.63   
  Lahden Uimaseura  1:00.18                 
                     
Taavi Backman  2004    383  30.35        1:01.88   
  Lahden Uimaseura  1:05.32                 
                     
Aapo Koskinen  2004    290  32.89        1:07.82   
  Lahden Uimaseura  1:09.47                 
                     
Antero Ruban  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonne Isoranta  2003    360  30.82        1:03.13   
  Lahden Uimaseura  1:07.15                 
                     
Eetu Palvanen  2003    359  30.08        1:03.19   
  Lahden Uimaseura  1:04.72                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    218  41.63        1:24.49   
  Lahden Uimaseura  1:29.27                 
                     
Ebba Simberg  2007    190  41.85        1:28.53   
  Lahden Uimaseura  1:25.21                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    371  34.32        1:10.81   
  Lahden Uimaseura  1:13.14                 
                     
Tinka Tamminen  2006    340  35.41        1:12.93   
  Lahden Uimaseura  1:15.85                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Sakomaa  2005    348  34.94        1:12.34   
  Lahden Uimaseura  1:13.84                 
                     
Milla Kähkönen  2005    344  35.64        1:12.65   
  Lahden Uimaseura  1:15.94                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    332  35.22        1:13.50   
  Lahden Uimaseura  1:14.96                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    246  38.53        1:21.19   
  Lahden Uimaseura  1:24.88                 
                     
Saana Hyvönen  2005    228  37.72        1:23.24   
  Lahden Uimaseura  1:18.11                 
                     
Olivia Romo  2005    201  42.64        1:26.81   
  Lahden Uimaseura  1:34.16                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Kallinen  2004    521  30.59        1:03.24   
  Lahden Uimaseura  1:03.95                 
                     
Nea Mustonen  2004    453  32.22        1:06.27   
  Lahden Uimaseura  1:05.76                 
                     
Venla Lindström  2004    435  31.67        1:07.15   
  Lahden Uimaseura  1:09.81                 
                     
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    115          52.76   
  Lahden Uimaseura  56.73                 
Lotta Koskinen  2008    87          57.84   
  Lahden Uimaseura  1:01.28                 
Saaga Pitkänen  2008    82          59.01   
  Lahden Uimaseura  59.68                 
Moona Pulkkinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olivia Porter  2007    118          52.31   
  Lahden Uimaseura  52.11                 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    236  39.66        1:19.15   
  Lahden Uimaseura  1:24.19                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    129  46.77        1:36.70   
  Lahden Uimaseura  1:46.98                 
                     
Lenni Uosukainen  2005    74  57.48        1:56.32   
  Lahden Uimaseura  2:05.12                 
                     
Kasperi Haverinen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    310  36.45        1:12.27   
  Lahden Uimaseura  1:12.55                 
                     
Taavi Backman  2004    272  36.74        1:15.45   
  Lahden Uimaseura  1:13.86                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Palvanen  2003    321  34.78        1:11.41   
  Lahden Uimaseura  1:12.79                 
                     
Julius Airas  2003    235  38.78        1:19.24   
  Lahden Uimaseura  1:18.68                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Hyvönen  2005    205  46.70        1:33.25   
  Lahden Uimaseura  1:33.10                 
                     
Olivia Romo  2005    172  45.89        1:38.82   
  Lahden Uimaseura  1:34.29                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:36.67                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Lindström  2004    330  38.49        1:19.56   
  Lahden Uimaseura  1:20.52                 
                     
 
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    110          52.60   
  Lahden Uimaseura  52.80                 
Aleksi Salo  2008    64          1:02.83   
  Lahden Uimaseura  1:01.68                 
Raman Bajalan  2007    59          1:04.84   
  Lahden Uimaseura  1:03.49                 
Leevi Immonen  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:02.36                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilho Teno  2006    114          51.93   
  Lahden Uimaseura  53.30                 
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Koskinen  2008    99          1:02.25   
  Lahden Uimaseura  59.71                 
Saaga Pitkänen  2008    78          1:07.17   
  Lahden Uimaseura                   
Moona Pulkkinen  2008    73          1:08.84   
  Lahden Uimaseura  1:10.59                 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Stefan Saltykov  2005    171  47.11        1:40.11   
  Lahden Uimaseura  1:43.33                 
                     
Riku Huuhka  2005    157  48.61        1:43.08   
  Lahden Uimaseura  1:45.50                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    377  36.65        1:16.94   
  Lahden Uimaseura  1:16.32                 
                     
Antero Ruban  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:34.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonne Isoranta  2003    250  40.73        1:28.16   
  Lahden Uimaseura  1:30.61                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    330  42.94        1:30.17   
  Lahden Uimaseura  1:34.48                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    325  43.47        1:30.63   
  Lahden Uimaseura  1:34.06                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    236  48.36        1:40.78   
  Lahden Uimaseura  1:42.02                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    204  50.80        1:45.87   
  Lahden Uimaseura  1:47.00                 
                     
Milla Kähkönen  2005    191  52.51        1:48.12   
  Lahden Uimaseura  1:49.45                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Mustonen  2004    387  40.55        1:25.56   
  Lahden Uimaseura  1:25.22                 
                     
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    89          48.70   
  Lahden Uimaseura  51.15                 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Katunov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  50.18                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    94          53.52   
  Lahden Uimaseura  56.00                 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    171          43.88   
  Lahden Uimaseura  42.74                 
Siiri Haverinen  2007    119          49.52   
  Lahden Uimaseura  46.23                 
Olivia Porter  2007    76          57.38   
  Lahden Uimaseura  54.84                 
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taavi Backman  2004    220  37.68        1:20.23   
  Lahden Uimaseura  1:13.28                 
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julius Airas  2003    224  37.01        1:19.69   
  Lahden Uimaseura  1:23.21                 
                     
 
Laji 15, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Koskinen  2004              DNF   
  Lahden Uimaseura  2:49.24                 
                     
 
Laji 16, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Kallinen  2004    425  36.72  1:19.31  2:07.39    2:42.06   
  Lahden Uimaseura  2:34.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:19