Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TimeTrial 2017    Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  16:28   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura R.Y.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Skinnari  2003    477  30.58        1:05.14   
  Lahden Uimaseura  1:04.91                 
                     
Julia Romo  2003    401  32.84        1:09.00   
  Lahden Uimaseura  1:09.14                 
                     
Janna Salminen  2003    399  33.25        1:09.15   
  Lahden Uimaseura  1:10.54                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    393  33.01        1:09.48   
  Lahden Uimaseura  1:07.01                 
                     
Julia Salminen  2002    372  33.79        1:10.76   
  Lahden Uimaseura  1:11.86                 
                     
Melissa Talvio  2001    337  34.25        1:13.14   
  Lahden Uimaseura  1:10.24                 
                     
Vilma Tuokko  2002    336  34.19        1:13.16   
  Lahden Uimaseura  1:10.06                 
                     
Siiri Haverinen  2007    207  39.94        1:25.98   
  Lahden Uimaseura  1:29.27                 
                     
Olivia Romo  2005    177  42.86        1:30.54   
  Lahden Uimaseura  1:34.16                 
                     
10  Maija Koski  2007    153  44.42        1:35.10   
  Lahden Uimaseura  1:34.62                 
                     
11  Olivia Porter  2007    123  46.61        1:42.29   
  Lahden Uimaseura  1:40.06                 
                     
12  Liisi Lehtiö  2008    112  48.89        1:45.41   
  Lahden Uimaseura  1:47.70                 
                     
13  Lotta Koskinen  2008    78  55.05        1:59.02   
  Lahden Uimaseura  2:09.76                 
                     
14  Saaga Pitkänen  2008    76  57.81        1:59.87   
  Lahden Uimaseura  1:55.90                 
                     
Moona Pulkkinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:13.70                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saku Romo  2000    479  27.70        57.41   
  Lahden Uimaseura  59.47                 
                     
Eetu Koskinen  2002    386  29.40        1:01.72   
  Lahden Uimaseura  1:04.51                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    351  30.17        1:03.68   
  Lahden Uimaseura  1:03.75                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    348  30.46        1:03.86   
  Lahden Uimaseura  1:06.71                 
                     
Jonne Isoranta  2003    340  29.25        1:04.34   
  Lahden Uimaseura  1:07.15                 
                     
Elmeri Helander  2002    333  31.24        1:04.82   
  Lahden Uimaseura  1:04.84                 
                     
Perttu Järvinen  2003    329  31.03        1:05.07   
  Lahden Uimaseura  1:10.94                 
                     
Julius Airas  2003    320  30.77        1:05.69   
  Lahden Uimaseura  1:05.90                 
                     
Viacheslav Semenov  2006    152  37.64        1:24.03   
  Lahden Uimaseura  1:21.56                 
                     
10  Miko Virtanen  2005    127  39.54        1:29.19   
  Lahden Uimaseura  1:27.10                 
                     
11  Denis Katunov  2006    114  41.65        1:32.46   
  Lahden Uimaseura  1:29.46                 
                     
12  Vilho Teno  2006    111  42.93        1:33.24   
  Lahden Uimaseura  1:37.97                 
                     
13  Aleksi Salo  2008    104  44.62        1:35.30   
  Lahden Uimaseura  1:57.74                 
                     
14  Kasperi Haverinen  2005    93  46.60        1:39.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Raman Bajalan  2007    89  46.77        1:40.60   
  Lahden Uimaseura  1:45.65                 
                     
16  Leevi Immonen  2007    70  51.14        1:48.71   
  Lahden Uimaseura  1:57.28                 
                     
Oskar Kotselainen  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura  2:06.94                 
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Melek Ayarci  1999    577  1:07.65  2:19.20  3:32.22  4:45.99  9:35.68   
  Lahden Uimaseura  9:27.57      5:59.62  7:12.94  8:24.87       
                     
Sohvi Kallinen  2004    535  1:09.44  2:25.47  3:41.50  4:57.73  9:50.32   
  Lahden Uimaseura  10:05.45      6:13.06  7:26.72  8:40.53       
                     
Nea Mustonen  2004    410  1:14.79  2:37.05  3:59.89  5:22.30  10:44.81   
  Lahden Uimaseura  10:59.52      6:44.17  8:06.21  9:26.98       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Jesse Hyppönen  2004    333  1:15.84  2:39.17  4:00.30  5:22.55  10:39.60   
  Lahden Uimaseura        6:42.56  8:03.38  9:22.64       
                     
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Lindström  2004    440  1:11.60  2:31.60  3:50.00    5:08.23   
  Lahden Uimaseura  5:20.72                 
                     
Tinka Tamminen  2006    376  1:15.32  2:37.71  4:01.71    5:24.76   
  Lahden Uimaseura  5:31.15                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    364  1:15.46  2:39.32  4:04.78    5:28.16   
  Lahden Uimaseura  5:30.06                 
                     
Milla Kähkönen  2005    339  1:16.96  2:43.53  4:11.58    5:36.31   
  Lahden Uimaseura  5:31.53                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    336  1:17.87  2:44.66  4:12.09    5:37.29   
  Lahden Uimaseura  5:37.69                 
                     
Saana Hyvönen  2005    268  1:26.29  3:00.53  4:36.32    6:03.51   
  Lahden Uimaseura  6:07.78                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    241  1:29.10  3:06.35  4:42.98    6:16.62   
  Lahden Uimaseura  6:35.44                 
                     
Juulia Sakomaa  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  6:06.46                 
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    308  1:11.85  2:33.20  3:53.48    5:13.96   
  Lahden Uimaseura  5:15.74                 
                     
Stefan Saltykov  2005    231  1:18.35  2:46.21  4:15.90    5:45.54   
  Lahden Uimaseura  5:41.94                 
                     
Maksim Karvanen  2005    188  1:21.32  2:56.94  4:33.08    6:10.27   
  Lahden Uimaseura  6:17.65                 
                     
Riku Huuhka  2005    181  1:26.27  3:02.49  4:40.34    6:14.91   
  Lahden Uimaseura  6:32.18                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Ovaskainen  2001    481  33.38        1:10.23   
  Lahden Uimaseura  1:13.02                 
                     
Julia Romo  2003    333  38.43        1:19.36   
  Lahden Uimaseura  1:18.81                 
                     
Veera Skinnari  2003    312  38.88        1:21.12   
  Lahden Uimaseura  1:18.47                 
                     
Tinka Tamminen  2006    282  41.30        1:23.88   
  Lahden Uimaseura  1:26.70                 
                     
Milla Kähkönen  2005    280  41.54        1:24.04   
  Lahden Uimaseura  1:23.30                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    278  41.59        1:24.26   
  Lahden Uimaseura  1:27.02                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    257  42.07        1:26.48   
  Lahden Uimaseura  1:26.45                 
                     
Vilma Tuokko  2002    255  41.01        1:26.68   
  Lahden Uimaseura  1:19.13                 
                     
Melissa Talvio  2001    252  40.85        1:27.02   
  Lahden Uimaseura  1:28.14                 
                     
10  Juulia Sakomaa  2005    245  42.72        1:27.84   
  Lahden Uimaseura  1:30.07                 
                     
Janna Salminen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:15.66                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonne Isoranta  2003    235          1:19.26   
  Lahden Uimaseura  1:18.10                 
                     
Topias Tynjä  2005    234          1:19.38   
  Lahden Uimaseura  1:24.19                 
                     
Riku Huuhka  2005    123          1:38.25   
  Lahden Uimaseura  1:40.28                 
                     
Vilho Teno  2006    105          1:43.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Raman Bajalan  2007    75          1:55.69   
  Lahden Uimaseura  1:55.76                 
                     
Aleksi Salo  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:50.09                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Leevi Immonen  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Liikonen  2001    492  31.95  1:11.14  1:57.64    2:34.32   
  Lahden Uimaseura  2:41.12                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Tsutsunen  2002    423  30.55  1:07.48  1:51.20    2:26.04   
  Lahden Uimaseura  2:34.74                 
                     
 
Laji 13, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Hokkanen  2003    342  42.38        1:29.16   
  Lahden Uimaseura  1:23.26                 
                     
Saana Hyvönen  2005    262  45.22        1:37.41   
  Lahden Uimaseura  1:39.53                 
                     
Siiri Haverinen  2007    230  48.76        1:41.66   
  Lahden Uimaseura  1:44.83                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    206  49.16        1:45.53   
  Lahden Uimaseura  1:51.14                 
                     
Maija Koski  2007    143  56.78        1:59.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olivia Romo  2005    134  58.00        2:01.57   
  Lahden Uimaseura  2:13.58                 
                     
Liisi Lehtiö  2008    119  1:00.26        2:06.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Koskinen  2008    98  1:04.20        2:15.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saaga Pitkänen  2008    97  1:06.17        2:15.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Moona Pulkkinen  2008    73  1:08.62        2:28.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olivia Porter  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Hämäläinen  2002    360  36.38        1:18.11   
  Lahden Uimaseura  1:23.33                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    346  36.63        1:19.14   
  Lahden Uimaseura  1:20.29                 
                     
Elmeri Helander  2002    291  39.43        1:23.86   
  Lahden Uimaseura  1:22.80                 
                     
Jonne Isoranta  2003    239  40.82        1:29.53   
  Lahden Uimaseura  1:30.61                 
                     
Perttu Järvinen  2003    209  43.22        1:33.64   
  Lahden Uimaseura  1:42.58                 
                     
Stefan Saltykov  2005    180  46.55        1:38.35   
  Lahden Uimaseura  1:43.33                 
                     
Maksim Karvanen  2005    167  47.54        1:40.92   
  Lahden Uimaseura  1:44.90                 
                     
Denis Katunov  2006    160  47.17        1:42.31   
  Lahden Uimaseura  1:42.67                 
                     
Viacheslav Semenov  2006    152  47.48        1:43.98   
  Lahden Uimaseura  1:47.59                 
                     
10  Miko Virtanen  2005    121  52.23        1:52.30   
  Lahden Uimaseura  2:08.26                 
                     
11  Kasperi Haverinen  2005    66  1:04.48        2:17.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saku Romo  2000    524  29.21  1:00.13  1:31.56    2:03.19   
  Lahden Uimaseura  2:10.94                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    335  32.40  1:08.20  1:45.61    2:22.94   
  Lahden Uimaseura  2:22.92                 
                     
 
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janna Salminen  2003    263  38.56        1:25.15   
  Lahden Uimaseura  1:22.33                 
                     
Julia Romo  2003    241  39.41        1:27.71   
  Lahden Uimaseura  1:27.63                 
                     
Julia Salminen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:18.63                 
                     
 
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Koskinen  2002    159  38.87        1:29.40   
  Lahden Uimaseura  1:29.85                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:28