Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 6    Tulostuspäivämäärä  13 huhtikuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:10   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 huhtikuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 1 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    115          1:02.26   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    93          1:06.86   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    87          1:08.34   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    144          57.69   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    134          59.13   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    132          59.50   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    125          1:00.50   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    101          1:04.98   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    97          1:05.98   
  Lahden Uimaseura                   
Saimi Vilander  2002    50          1:22.07   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    142          51.17   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    128          52.96   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    119          54.29   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    87          1:00.23   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    71          1:04.50   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002    66          1:05.94   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    55          1:10.32   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    49          1:12.95   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    44          1:15.40   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    261          41.81   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    230          43.60   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    189          46.58   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    182          47.17   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    177          47.61   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    161          49.05   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    136          51.93   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    135          52.10   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    122          53.79   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    401          1:28.75   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    201          1:51.77   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    198          1:52.30   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    141          2:05.80   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    113          2:15.45   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Laulainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 3, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    420          1:27.37   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    342          1:33.56   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    334          1:34.35   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    299          1:37.85   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    272          1:41.02   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    235          1:45.97   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    231          1:46.62   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000    169          1:58.33   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000    144          2:04.94   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iida Herkepeus  2000    124          2:11.14   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Tikka  2000    187          1:41.80   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    180          1:43.04   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    177          1:43.68   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    390          1:19.67   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    204          1:38.79   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    194          1:40.59   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    163          1:46.54   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    119          1:58.41   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    106          2:02.92   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Veera Skinnari  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    183          45.77   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    113          53.82   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    93          57.31   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Linda Merimaa  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 1 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    117          46.92   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    111          47.75   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Antti Leppänen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Roni Vilén  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Roope Tsutsunen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    273          35.36   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    218          38.12   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    142          43.97   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    141          44.09   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    140          44.17   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    100          49.47   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    75          54.45   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Perttu Somero  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    321          1:23.51   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    93          2:06.36   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Laulainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Senni Ovaskainen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    330          1:22.66   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    299          1:25.42   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    232          1:32.95   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    192          1:39.01   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    175          1:42.21   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    164          1:44.49   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Iida Herkepeus  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    148          1:35.56   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    83          1:55.82   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    80          1:57.09   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    281          1:17.15   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    132          1:39.16   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    124          1:41.33   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    98          1:49.63   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    70          2:02.56   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  13 huhtikuu 2012 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:10