Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 7    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:56   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 1 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    108          45.81   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    94          47.93   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    85          49.52   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    43          1:02.06   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Laakso  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Otto Hoffren  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Roni Vilén  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    231          35.52   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    215          36.37   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    143          41.67   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    129          43.17   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    124          43.66   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    113          45.14   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    102          46.64   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    89          48.89   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    88          49.00   
  Lahden Uimaseura                   
10  Veeti Joenranta  2001    79          50.76   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Veera Skinnari  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    144          46.55   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    115          50.18   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    83          55.99   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Linda Merimaa  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    125          1:36.96   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    121          1:38.06   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    97          1:45.38   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    76          1:54.63   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Koskinen  1999    110          1:41.10   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    101          1:43.99   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    71          1:57.02   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    303          1:21.95   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    132          1:48.06   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Laulainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Senni Ovaskainen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    316          1:20.83   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    216          1:31.82   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    208          1:32.87   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    206          1:33.25   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    143          1:45.33   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    140          1:46.08   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 5, 100m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    136          1:38.59   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    135          1:38.88   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    124          1:41.77   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    103          1:48.16   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    92          1:52.49   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    73          2:01.55   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    67          2:04.76   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    58          2:10.96   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Laakso  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 5, 100m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    256          1:19.93   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    187          1:28.69   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    179          1:30.10   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    171          1:31.50   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    170          1:31.59   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    141          1:37.62   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    133          1:39.48   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    131          1:39.94   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    102          1:48.52   
  Lahden Uimaseura                   
10  Veeti Joenranta  2001    99          1:49.80   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 1 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Veera Skinnari  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
 
Laji 6, 100m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    172          1:43.80   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    123          1:56.10   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Emilia Skinnari  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Linda Merimaa  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 7, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    239          2:57.27   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    183          3:13.76   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    159          3:23.29   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    124          3:40.52   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Santeri Hulkko  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Koskinen  1999    215          3:03.62   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    176          3:16.33   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    154          3:25.45   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    147          3:28.46   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 8, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    410          2:47.75   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    248          3:18.30   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    195          3:34.74   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    101          4:27.21   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Laulainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    424          2:45.84   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    294          3:07.42   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    291          3:07.95   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    280          3:10.35   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    256          3:16.26   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    230          3:23.44   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:56