Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Testikisa    Tulostuspäivämäärä  13 elokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  09:27   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 elokuu 2017         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petteri Haverinen  2001    485          28.54   
  Lahden Uimaseura  29.23                 
Santeri Hulkko  2000    404          30.34   
  Lahden Uimaseura  27.92                 
Santeri Pulkkinen  2004    383          30.87   
  Lahden Uimaseura  32.01                 
Otto Hoffren  2002    373          31.14   
  Lahden Uimaseura  31.01                 
Roope Tsutsunen  2002    333          32.36   
  Lahden Uimaseura  31.30                 
Eetu Palvanen  2003    329          32.48   
  Lahden Uimaseura  32.91                 
Taavi Backman  2004    312          33.04   
  Lahden Uimaseura  33.44                 
Elmeri Helander  2002    299          33.52   
  Lahden Uimaseura  31.02                 
Jesse Hyppönen  2004    282          34.20   
  Lahden Uimaseura  35.08                 
10  Topias Tynjä  2005    260          35.12   
  Lahden Uimaseura  35.08                 
11  Aaro Hämäläinen  2002    254          35.40   
  Lahden Uimaseura  34.65                 
12  Lauri Uosukainen  2002    248          35.69   
  Lahden Uimaseura  33.26                 
13  Eetu Koskinen  2002    245          35.82   
  Lahden Uimaseura  35.03                 
14  Jonne Isoranta  2003    225          36.84   
  Lahden Uimaseura  37.93                 
14  Julius Airas  2003    225          36.84   
  Lahden Uimaseura  34.17                 
16  Aapo Koskinen  2004    181          39.62   
  Lahden Uimaseura  39.55                 
Kasper Jämsä  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura  27.26                 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    444          32.00   
  Lahden Uimaseura  29.66                 
Julia Sairanen  2003    437          32.17   
  Lahden Uimaseura  31.82                 
Aino Hämäläinen  2000    425          32.48   
  Lahden Uimaseura  30.82                 
Essi-Maria Lillman  2000    409          32.89   
  Lahden Uimaseura  30.69                 
Minttu Paalanen  2003    402          33.08   
  Lahden Uimaseura  32.03                 
Melek Ayarci  1999    401          33.12   
  Lahden Uimaseura  29.54                 
Vilma Tuokko  2002    330          35.34   
  Lahden Uimaseura  36.96                 
Nea Mustonen  2004    322          35.63   
  Lahden Uimaseura  34.69                 
Veera Skinnari  2003    297          36.61   
  Lahden Uimaseura  36.88                 
10  Senni Ovaskainen  2001    281          37.28   
  Lahden Uimaseura  34.45                 
11  Venla Lindström  2004    277          37.45   
  Lahden Uimaseura  36.48                 
12  Emilia Skinnari  2002    262          38.17   
  Lahden Uimaseura  34.78                 
13  Janna Salminen  2003    252          38.63   
  Lahden Uimaseura  34.67                 
14  Emilia Hokkanen  2003    228          39.95   
  Lahden Uimaseura  37.07                 
15  Milla Hännikäinen  2004    223          40.27   
  Lahden Uimaseura  37.77                 
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petteri Haverinen  2001    407          1:10.07   
  Lahden Uimaseura  1:00.91                 
Harry Zimmermann  2001    351          1:13.62   
  Lahden Uimaseura  1:10.58                 
Lauri Uosukainen  2002    289          1:18.55   
  Lahden Uimaseura  1:11.13                 
Aaro Hämäläinen  2002    284          1:18.95   
  Lahden Uimaseura  1:14.53                 
Elmeri Helander  2002    250          1:22.39   
  Lahden Uimaseura  1:21.79                 
Jonne Isoranta  2003    244          1:23.08   
  Lahden Uimaseura  1:20.10                 
Eetu Koskinen  2002    234          1:24.20   
  Lahden Uimaseura  1:15.54                 
Julius Airas  2003    231          1:24.57   
  Lahden Uimaseura  1:20.68                 
Riku Huuhka  2005    167          1:34.30   
  Lahden Uimaseura  1:42.28                 
Kasper Jämsä  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura  58.98                 
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:30.82                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Melek Ayarci  1999    505          1:12.95   
  Lahden Uimaseura  1:03.14                 
Julia Bruneau  1999    453          1:15.65   
  Lahden Uimaseura  1:07.47                 
Essi-Maria Lillman  2000    430          1:17.00   
  Lahden Uimaseura  1:08.58                 
Raakel Bärlund  2001    413          1:18.03   
  Lahden Uimaseura  1:09.37                 
Nea Mustonen  2004    348          1:22.62   
  Lahden Uimaseura  1:17.74                 
Tiinu Tamminen  2006    320          1:24.90   
  Lahden Uimaseura  1:29.02                 
Emilia Skinnari  2002    320          1:24.96   
  Lahden Uimaseura  1:12.90                 
Senni Ovaskainen  2001    316          1:25.32   
  Lahden Uimaseura  1:15.02                 
Emilia Hokkanen  2003    309          1:25.91   
  Lahden Uimaseura  1:20.80                 
10  Veera Skinnari  2003    305          1:26.27   
  Lahden Uimaseura  1:20.47                 
11  Tinka Tamminen  2006    300          1:26.80   
  Lahden Uimaseura  1:26.70                 
12  Eevi-Maria Bogdanova  2005    287          1:28.06   
  Lahden Uimaseura  1:28.45                 
13  Janna Salminen  2003    285          1:28.28   
  Lahden Uimaseura  1:17.66                 
14  Vilma Tuokko  2002    279          1:28.88   
  Lahden Uimaseura  1:21.13                 
15  Milla Hännikäinen  2004    259          1:31.12   
  Lahden Uimaseura  1:29.19                 
16  Juulia Sakomaa  2005    250          1:32.20   
  Lahden Uimaseura  1:30.07                 
17  Kaisa Heikkilä  2005    232          1:34.56   
  Lahden Uimaseura  1:38.67                 
18  Saana Hyvönen  2005    191          1:40.85   
  Lahden Uimaseura  1:33.10                 
19  Rilla Backman  2006    181          1:42.65   
  Lahden Uimaseura  1:40.66                 
Milla Kähkönen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:25.30                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Harry Zimmermann  2001    392          36.08   
  Lahden Uimaseura  35.46                 
Antti Leppänen  2002    356          37.27   
  Lahden Uimaseura  32.90                 
Eetu Koskinen  2002    341          37.78   
  Lahden Uimaseura  35.63                 
Aaro Hämäläinen  2002    323          38.50   
  Lahden Uimaseura  38.32                 
Jonne Isoranta  2003    273          40.71   
  Lahden Uimaseura  41.11                 
Julius Airas  2003    265          41.11   
  Lahden Uimaseura  40.24                 
Aapo Koskinen  2004    246          42.16   
  Lahden Uimaseura  42.35                 
Lauri Uosukainen  2002    238          42.60   
  Lahden Uimaseura  36.93                 
Elmeri Helander  2002    219          43.77   
  Lahden Uimaseura  39.44                 
10  Miko Virtanen  2005    145          50.22   
  Lahden Uimaseura  57.19                 
11  Joonas Pulkkinen  2007    120          53.54   
  Lahden Uimaseura  54.30                 
12  Raman Bajalan  2007    95          57.86   
  Lahden Uimaseura  1:04.99                 
13  Kasperi Haverinen  2005    83          1:00.50   
  Lahden Uimaseura  1:02.28                 
14  Aleksi Salo  2008    66          1:05.33   
  Lahden Uimaseura  1:03.18                 
15  Lenni Uosukainen  2005    45          1:14.15   
  Lahden Uimaseura  1:04.75                 
Kasper Jämsä  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura  31.87                 
Viacheslav Semenov  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura  46.62                 
Leevi Immonen  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:03.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Topias Tynjä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  44.92                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Kallinen  2004    436          38.85   
  Lahden Uimaseura  37.64                 
Julia Bruneau  1999    423          39.25   
  Lahden Uimaseura  35.91                 
Saana Liikonen  2001    373          40.93   
  Lahden Uimaseura  39.27                 
Veera Skinnari  2003    302          43.93   
  Lahden Uimaseura  42.60                 
Emilia Hokkanen  2003    295          44.28   
  Lahden Uimaseura  39.90                 
Siiri Haverinen  2007    253          46.59   
  Lahden Uimaseura  46.57                 
Milla Hännikäinen  2004    250          46.78   
  Lahden Uimaseura  44.00                 
Janna Salminen  2003    235          47.76   
  Lahden Uimaseura  42.69                 
Emilia Skinnari  2002    227          48.30   
  Lahden Uimaseura  42.26                 
10  Ebba Simberg  2007    157          54.55   
  Lahden Uimaseura  51.16                 
11  Olivia Porter  2007    147          55.84   
  Lahden Uimaseura  56.11                 
12  Saaga Pitkänen  2008    127          58.59   
  Lahden Uimaseura                   
13  Liisi Lehtiö  2008    125          58.83   
  Lahden Uimaseura  1:01.71                 
14  Lotta Koskinen  2008    123          59.15   
  Lahden Uimaseura  1:01.21                 
15  Moona Pulkkinen  2008    87          1:06.34   
  Lahden Uimaseura  1:12.09                 
Vilma Tuokko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  41.39                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 7, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Hulkko  2000    474          1:00.14   
  Lahden Uimaseura  56.45                 
Antti Leppänen  2002    454          1:01.02   
  Lahden Uimaseura  55.73                 
Santeri Pulkkinen  2004    438          1:01.76   
  Lahden Uimaseura  1:00.18                 
Otto Hoffren  2002    421          1:02.58   
  Lahden Uimaseura  1:01.51                 
Taavi Backman  2004    407          1:03.27   
  Lahden Uimaseura  1:05.32                 
Eetu Palvanen  2003    385          1:04.45   
  Lahden Uimaseura  1:04.72                 
Roope Tsutsunen  2002    362          1:05.81   
  Lahden Uimaseura  1:00.31                 
Elmeri Helander  2002    360          1:05.89   
  Lahden Uimaseura  1:04.84                 
Jonne Isoranta  2003    348          1:06.66   
  Lahden Uimaseura  1:07.15                 
10  Jesse Hyppönen  2004    342          1:07.05   
  Lahden Uimaseura  1:05.61                 
11  Aaro Hämäläinen  2002    317          1:08.75   
  Lahden Uimaseura  1:05.75                 
12  Lauri Uosukainen  2002    309          1:09.34   
  Lahden Uimaseura  1:07.09                 
13  Eetu Koskinen  2002    305          1:09.68   
  Lahden Uimaseura  1:04.51                 
14  Topias Tynjä  2005    293          1:10.61   
  Lahden Uimaseura  1:10.85                 
15  Julius Airas  2003    278          1:11.81   
  Lahden Uimaseura  1:07.90                 
16  Stefan Saltykov  2005    215          1:18.23   
  Lahden Uimaseura  1:13.56                 
17  Riku Huuhka  2005    198          1:20.46   
  Lahden Uimaseura  1:25.59                 
18  Joonas Pulkkinen  2007    148          1:28.68   
  Lahden Uimaseura  1:28.09                 
19  Miko Virtanen  2005    146          1:29.01   
  Lahden Uimaseura  1:27.10                 
20  Aleksi Salo  2008    101          1:40.61   
  Lahden Uimaseura  1:59.74                 
21  Kasperi Haverinen  2005    94          1:42.97   
  Lahden Uimaseura                   
22  Raman Bajalan  2007    91          1:44.17   
  Lahden Uimaseura  1:47.65                 
23  Leevi Immonen  2007    87          1:45.64   
  Lahden Uimaseura  1:59.28                 
24  Lenni Uosukainen  2005    71          1:53.11   
  Lahden Uimaseura  1:46.12                 
Kasper Jämsä  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura  56.24                 
Viacheslav Semenov  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:23.56                 
 
Laji 8, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Sairanen  2003    553          1:03.41   
  Lahden Uimaseura  1:04.74                 
Aino Hämäläinen  2000    519          1:04.78   
  Lahden Uimaseura  1:01.87                 
Sohvi Kallinen  2004    503          1:05.44   
  Lahden Uimaseura  1:03.95                 
Saana Liikonen  2001    469          1:06.98   
  Lahden Uimaseura  1:03.70                 
Minttu Paalanen  2003    465          1:07.20   
  Lahden Uimaseura  1:05.21                 
Venla Lindström  2004    428          1:09.08   
  Lahden Uimaseura  1:09.81                 
Veera Skinnari  2003    394          1:11.02   
  Lahden Uimaseura  1:04.91                 
Vilma Tuokko  2002    380          1:11.86   
  Lahden Uimaseura  1:12.06                 
Tiinu Tamminen  2006    378          1:11.98   
  Lahden Uimaseura  1:13.14                 
10  Juulia Sakomaa  2005    368          1:12.61   
  Lahden Uimaseura  1:13.84                 
11  Milla Hännikäinen  2004    356          1:13.45   
  Lahden Uimaseura  1:09.67                 
12  Emilia Skinnari  2002    324          1:15.79   
  Lahden Uimaseura  1:05.10                 
13  Janna Salminen  2003    316          1:16.41   
  Lahden Uimaseura  1:10.54                 
14  Tinka Tamminen  2006    314          1:16.57   
  Lahden Uimaseura  1:15.85                 
15  Eevi-Maria Bogdanova  2005    306          1:17.25   
  Lahden Uimaseura  1:16.96                 
16  Emilia Hokkanen  2003    305          1:17.28   
  Lahden Uimaseura  1:09.01                 
17  Kaisa Heikkilä  2005    262          1:21.36   
  Lahden Uimaseura  1:26.88                 
18  Saana Hyvönen  2005    228          1:25.16   
  Lahden Uimaseura  1:18.11                 
19  Ebba Simberg  2007    198          1:29.30   
  Lahden Uimaseura  1:25.21                 
20  Rilla Backman  2006    197          1:29.35   
  Lahden Uimaseura  1:24.09                 
21  Siiri Haverinen  2007    176          1:32.74   
  Lahden Uimaseura  1:29.27                 
22  Liisi Lehtiö  2008    140          1:40.25   
  Lahden Uimaseura  1:47.70                 
23  Olivia Porter  2007    107          1:49.59   
  Lahden Uimaseura  1:40.06                 
24  Lotta Koskinen  2008    90          1:56.14   
  Lahden Uimaseura  2:11.76                 
25  Moona Pulkkinen  2008    63          2:10.68   
  Lahden Uimaseura  2:15.70                 
26  Saaga Pitkänen  2008    60          2:12.77   
  Lahden Uimaseura  1:57.90                 
Milla Kähkönen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:15.94                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 elokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  09:27