Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP I 2017    Tulostuspäivämäärä  03 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nastola    Tulostusaika  18:11   
  Järjestäjä  Lahden uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 syyskuu 2017         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    148          48.49   
  Lahden Uimaseura  52.76                 
Lotta Järvinen  2008    113          53.08   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Koskinen  2008    90          57.11   
  Lahden Uimaseura  57.84                 
Moona Pulkkinen  2008    90          57.27   
  Lahden Uimaseura  1:01.41                 
Saaga Pitkänen  2008              DNS   
  Lahden Uimaseura  59.01                 
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    113          45.84   
  Lahden Uimaseura  49.17                 
Aleksi Salo  2008    82          51.14   
  Lahden Uimaseura  51.87                 
Leevi Immonen  2007    44          1:02.93   
  Lahden Uimaseura  52.21                 
Raman Bajalan  2007              DNS   
  Lahden Uimaseura  58.97                 
Iakov Ivar Bogdanov  2009              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Ivan Fadeechev  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    234          1:29.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Siiri Haverinen  2007    146          1:44.39   
  Lahden Uimaseura  1:48.29                 
                     
Maija Koski  2007    128          1:49.01   
  Lahden Uimaseura  1:50.43                 
                     
Olivia Porter  2007    106          1:55.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    320  39.32        1:20.39   
  Lahden Uimaseura  1:24.90                 
                     
Tinka Tamminen  2006    291  41.26        1:22.97   
  Lahden Uimaseura  1:23.35                 
                     
Rilla Backman  2006    173          1:38.65   
  Lahden Uimaseura  1:38.26                 
                     
Mea Makkula  2006    106          1:56.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Isabel Rumask  2006    71          2:12.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    313  40.36        1:21.04   
  Lahden Uimaseura  1:24.30                 
                     
Milla Kähkönen  2005    288  41.32        1:23.31   
  Lahden Uimaseura  1:24.34                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    273  41.49        1:24.77   
  Lahden Uimaseura  1:27.84                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    232          1:29.47   
  Lahden Uimaseura  1:32.16                 
                     
Olivia Romo  2005    209          1:32.66   
  Lahden Uimaseura  1:35.85                 
                     
Saana Hyvönen  2005    198  1:34.40        1:34.40   
  Lahden Uimaseura  1:30.48                 
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viacheslav Semenov  2006    113  47.24        1:41.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilho Teno  2006    96  1:46.50        1:46.50   
  Lahden Uimaseura  1:43.60                 
                     
Oskar Kotselainen  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Denis Katunov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Vasily Kabanov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    227  38.61        1:20.15   
  Lahden Uimaseura  1:19.15                 
                     
Stefan Saltykov  2005    168  43.49        1:28.53   
  Lahden Uimaseura  1:28.88                 
                     
Elias Molodtsov  2005    107  49.67        1:42.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kasperi Haverinen  2005    63  1:01.82        2:02.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Arto Pulkkinen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:36.70                 
                     
Miko Virtanen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:46.75                 
                     
Lenni Uosukainen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:56.32                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Maksim Karvanen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:36.16                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
Riku Huuhka  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:34.30                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    289  36.43        1:13.97   
  Lahden Uimaseura  1:12.55                 
                     
Taavi Backman  2004    278  37.47        1:14.90   
  Lahden Uimaseura  1:15.34                 
                     
Egor Bortsov  2004    193  41.58        1:24.61   
  Lahden Uimaseura  1:43.40                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    151  45.26        1:35.58   
  Lahden Uimaseura  1:40.25                 
                     
Lotta Järvinen  2008    94  52.86        1:51.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Koskinen  2008    88  52.50        1:54.04   
  Lahden Uimaseura  1:56.14                 
                     
Moona Pulkkinen  2008    69  56.18        2:03.53   
  Lahden Uimaseura  2:10.68                 
                     
Saaga Pitkänen  2008              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:55.90                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    225  39.94        1:23.62   
  Lahden Uimaseura  1:23.14                 
                     
Ebba Simberg  2007    223  41.24        1:23.92   
  Lahden Uimaseura  1:25.21                 
                     
Maija Koski  2007    158  44.62        1:34.00   
  Lahden Uimaseura  1:34.62                 
                     
Olivia Porter  2007    131  46.72        1:40.07   
  Lahden Uimaseura  1:40.06                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    171  39.21        1:20.93   
  Lahden Uimaseura  1:26.09                 
                     
Leevi Immonen  2007    72  50.13        1:47.99   
  Lahden Uimaseura  1:45.64                 
                     
Iakov Ivar Bogdanov  2009    53  54.27        1:59.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Salo  2008              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:35.30                 
                     
Raman Bajalan  2007              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:40.60                 
                     
Ivan Fadeechev  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viacheslav Semenov  2006    155  38.55        1:23.64   
  Lahden Uimaseura  1:23.56                 
                     
Denis Katunov  2006    126  39.86        1:29.42   
  Lahden Uimaseura  1:21.46                 
                     
Vilho Teno  2006    109  45.33        1:33.86   
  Lahden Uimaseura  1:33.24                 
                     
Vasily Kabanov  2006    102  45.97        1:36.07   
  Lahden Uimaseura  1:36.86                 
                     
Oskar Kotselainen  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    389  34.93  1:14.31  1:53.99    2:31.64   
  Lahden Uimaseura  2:39.32                 
                     
Tinka Tamminen  2006    349  36.06  1:16.45  1:57.80    2:37.22   
  Lahden Uimaseura  2:37.71                 
                     
Rilla Backman  2006    213  43.75  1:33.36  2:22.48    3:05.37   
  Lahden Uimaseura  3:10.96                 
                     
Mea Makkula  2006    108  49.14  1:49.69  2:52.01    3:52.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Isabel Rumask  2006    55  58.17  2:13.65  3:34.53    4:50.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Sakomaa  2005    372  36.36  1:16.26  1:56.35    2:33.91   
  Lahden Uimaseura  2:43.08                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    348  36.03  1:16.51  1:58.69    2:37.40   
  Lahden Uimaseura  2:47.07                 
                     
Milla Kähkönen  2005    326  36.96  1:18.70  2:01.36    2:40.83   
  Lahden Uimaseura  2:47.15                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    262  39.93  1:23.80  2:09.85    2:53.00   
  Lahden Uimaseura  3:06.35                 
                     
Saana Hyvönen  2005    222  39.69  1:26.08  2:14.94    3:02.70   
  Lahden Uimaseura  3:00.37                 
                     
Olivia Romo  2005    205  43.09  1:31.48  2:20.65    3:07.84   
  Lahden Uimaseura  3:19.85                 
                     
 
Laji 8, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    299  33.95  1:12.22  1:51.82    2:28.48   
  Lahden Uimaseura  2:30.99                 
                     
Stefan Saltykov  2005    216  36.68  1:18.81  2:02.23    2:45.42   
  Lahden Uimaseura  2:37.57                 
                     
Riku Huuhka  2005    173  38.48  1:24.83  2:11.40    2:58.11   
  Lahden Uimaseura  3:00.28                 
                     
Maksim Karvanen  2005    172  36.71  1:22.35  2:10.41    2:58.49   
  Lahden Uimaseura  2:52.66                 
                     
Elias Molodtsov  2005    103  45.41  1:40.97  2:37.64    3:31.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lenni Uosukainen  2005    64  54.31  1:58.59  3:02.54    4:08.21   
  Lahden Uimaseura  3:45.01                 
                     
Arto Pulkkinen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  2:59.34                 
                     
Miko Virtanen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  3:22.99                 
                     
Kasperi Haverinen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    438  30.80  1:03.90  1:37.48    2:10.77   
  Lahden Uimaseura  2:13.73                 
                     
Taavi Backman  2004    392  32.15  1:06.49  1:41.31    2:15.69   
  Lahden Uimaseura  2:26.50                 
                     
Egor Bortsov  2004    173  37.34  1:23.88  2:12.14    2:58.02   
  Lahden Uimaseura  2:48.43                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  03 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:11