Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP 2    Tulostuspäivämäärä  16 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nastola    Tulostusaika  19:28   
  Järjestäjä  Lahden uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    127          56.83   
  Lahden Uimaseura  57.33                 
Saaga Pitkänen  2008    126          57.00   
  Lahden Uimaseura  57.09                 
Moona Pulkkinen  2008    93          1:03.02   
  Lahden Uimaseura  1:04.84                 
Lotta Järvinen  2008    90          1:03.70   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Koskinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  57.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    119          51.29   
  Lahden Uimaseura  51.70                 
Raman Bajalan  2007    80          58.41   
  Lahden Uimaseura  56.36                 
Iakov Ivar Bogdanov  2009    79          58.72   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Salo  2008    77          59.28   
  Lahden Uimaseura  1:01.68                 
Ivan Fadeechev  2007    55          1:06.33   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Immonen  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  58.75                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Tuomas Marttila  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    276  46.21        1:35.73   
  Lahden Uimaseura  1:41.66                 
                     
Maija Koski  2007    148  55.50        1:57.85   
  Lahden Uimaseura  1:59.10                 
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    364  41.47        1:27.26   
  Lahden Uimaseura  1:30.17                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    307  43.67        1:32.35   
  Lahden Uimaseura  1:30.63                 
                     
Rilla Backman  2006    191  52.02        1:48.25   
  Lahden Uimaseura  2:00.92                 
                     
Mea Makkula  2006    127  57.97        2:03.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Isabel Rumask  2006    121  58.85        2:05.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Hyvönen  2005    264  46.46        1:37.19   
  Lahden Uimaseura  1:37.41                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    257  46.66        1:38.07   
  Lahden Uimaseura  1:36.99                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    255  46.19        1:38.29   
  Lahden Uimaseura  1:42.96                 
                     
Milla Kähkönen  2005    211  50.94        1:44.70   
  Lahden Uimaseura  1:48.12                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    207  48.59        1:45.31   
  Lahden Uimaseura  1:38.54                 
                     
Olivia Romo  2005    146  56.58        1:58.34   
  Lahden Uimaseura  2:01.57                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Katunov  2006    192  45.34        1:36.27   
  Lahden Uimaseura  1:42.31                 
                     
Viacheslav Semenov  2006    155  47.17        1:43.48   
  Lahden Uimaseura  1:43.98                 
                     
Vasily Kabanov  2006    131  52.86        1:49.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Oskar Kotselainen  2006    125  52.43        1:51.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilho Teno  2006    107  56.57        1:56.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    210  43.86        1:33.52   
  Lahden Uimaseura  1:33.39                 
                     
Stefan Saltykov  2005    192  45.61        1:36.32   
  Lahden Uimaseura  1:38.35                 
                     
Riku Huuhka  2005    150  44.50        1:44.45   
  Lahden Uimaseura  1:36.84                 
                     
Miko Virtanen  2005    150  49.10        1:44.55   
  Lahden Uimaseura  1:50.77                 
                     
Kasperi Haverinen  2005    90  58.57        2:04.00   
  Lahden Uimaseura  2:17.13                 
                     
Arto Pulkkinen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:47.36                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Elias Molodtsov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    412  35.01        1:14.72   
  Lahden Uimaseura  1:14.40                 
                     
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jemilia Haapakoski  2002    543          28.48   
  Lahden Uimaseura  28.33                 
Julia Sairanen  2003    499          29.29   
  Lahden Uimaseura  28.66                 
Venla Lindström  2004    437          30.61   
  Lahden Uimaseura  30.49                 
Nea Mustonen  2004    414          31.17   
  Lahden Uimaseura  30.75                 
Vilma Tuokko  2002    411          31.25   
  Lahden Uimaseura  31.35                 
Julia Romo  2003    392          31.74   
  Lahden Uimaseura  31.15                 
Janna Salminen  2003    377          32.16   
  Lahden Uimaseura  31.17                 
Emilia Hokkanen  2003    352          32.90   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Hoffren  2002    382          27.92   
  Lahden Uimaseura  28.23                 
Eetu Palvanen  2003    367          28.29   
  Lahden Uimaseura  29.41                 
Jonne Isoranta  2003    366          28.31   
  Lahden Uimaseura  29.25                 
Julius Airas  2003    363          28.38   
  Lahden Uimaseura  29.63                 
Elmeri Helander  2002    352          28.68   
  Lahden Uimaseura  28.21                 
Taavi Backman  2004    347          28.83   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002    334          29.19   
  Lahden Uimaseura  28.57                 
Lauri Uosukainen  2002    334          29.20   
  Lahden Uimaseura  30.67                 
Jesse Hyppönen  2004    327          29.39   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aapo Koskinen  2004    293          30.48   
  Lahden Uimaseura  32.52                 
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    152  49.72        1:46.04   
  Lahden Uimaseura  1:53.14                 
                     
Lotta Koskinen  2008    106  57.38        1:59.56   
  Lahden Uimaseura  2:10.33                 
                     
Lotta Järvinen  2008    94  1:02.46        2:04.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Moona Pulkkinen  2008    82  1:00.76        2:10.14   
  Lahden Uimaseura  2:26.29                 
                     
Saaga Pitkänen  2008    76  1:04.73        2:13.24   
  Lahden Uimaseura  2:10.79                 
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    128  48.59        1:39.79   
  Lahden Uimaseura  1:41.74                 
                     
Aleksi Salo  2008    88  51.71        1:52.94   
  Lahden Uimaseura  1:55.97                 
                     
Leevi Immonen  2007    80  57.64        1:56.37   
  Lahden Uimaseura  2:02.71                 
                     
Raman Bajalan  2007    77  56.34        1:57.88   
  Lahden Uimaseura  2:01.45                 
                     
Iakov Ivar Bogdanov  2009    72  56.43        2:00.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ivan Fadeechev  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tuomas Marttila  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    229  48.78  1:42.66  2:35.13    3:19.00   
  Lahden Uimaseura  3:16.78                 
                     
Maija Koski  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:59.52                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    364  40.37  1:25.12  2:13.34    2:50.65   
  Lahden Uimaseura  2:54.79                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    353  39.77  1:26.05  2:14.53    2:52.42   
  Lahden Uimaseura  2:53.52                 
                     
Rilla Backman  2006    199  52.96  1:45.48  2:45.56    3:28.49   
  Lahden Uimaseura  3:30.67                 
                     
Isabel Rumask  2006    87  1:04.08  2:18.16  3:28.17    4:34.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Maija Suponina  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mea Makkula  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    321  40.29  1:26.39  2:18.52    2:57.80   
  Lahden Uimaseura  2:52.17                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    305  41.72  1:27.30  2:23.28    3:01.03   
  Lahden Uimaseura  2:58.85                 
                     
Milla Kähkönen  2005    264  43.32  1:30.43  2:29.14    3:09.94   
  Lahden Uimaseura  3:14.55                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    233  49.52  1:38.90  2:38.48    3:17.98   
  Lahden Uimaseura  3:28.94                 
                     
Olivia Romo  2005    171  52.08  1:46.35  2:49.76    3:39.41   
  Lahden Uimaseura  3:30.50                 
                     
Saana Hyvönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:09.92                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Katunov  2006    177  46.92  1:38.51  2:30.37    3:15.01   
  Lahden Uimaseura  3:22.10                 
                     
Viacheslav Semenov  2006    164  49.06  1:41.10  2:36.29    3:19.98   
  Lahden Uimaseura  3:38.37                 
                     
Vilho Teno  2006    132  52.81  1:46.71  2:46.92    3:35.08   
  Lahden Uimaseura  3:45.32                 
                     
Vasily Kabanov  2006    109  55.58  1:55.91  2:58.65    3:49.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Oskar Kotselainen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    268  35.96  1:19.57  2:12.28    2:50.00   
  Lahden Uimaseura  2:47.92                 
                     
Stefan Saltykov  2005    219  40.05  1:26.62  2:20.59    3:01.77   
  Lahden Uimaseura  3:03.23                 
                     
Riku Huuhka  2005    197  43.87  1:33.34  2:28.04    3:08.31   
  Lahden Uimaseura  3:32.10                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    189  44.43  1:34.55  2:30.48    3:10.72   
  Lahden Uimaseura  3:21.39                 
                     
Miko Virtanen  2005    152  47.43  1:39.17  2:36.86    3:25.10   
  Lahden Uimaseura  3:46.43                 
                     
Kasperi Haverinen  2005    92  49.05  1:41.56  2:39.81    4:02.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elias Molodtsov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jemilia Haapakoski  2002    510  1:15.15  2:36.00  4:10.65    5:24.67   
  Lahden Uimaseura  5:24.14                 
                     
Julia Sairanen  2003    439  1:23.22  2:51.52  4:27.31    5:41.33   
  Lahden Uimaseura  5:56.28                 
                     
Nea Mustonen  2004    413  1:24.33  2:54.33  4:33.71    5:48.29   
  Lahden Uimaseura  5:42.66                 
                     
Vilma Tuokko  2002    341  1:24.50  2:59.26  4:47.17    6:11.05   
  Lahden Uimaseura  6:21.32                 
                     
Venla Lindström  2004    338  1:31.49  3:07.79  4:56.68    6:12.40   
  Lahden Uimaseura  6:33.39                 
                     
Janna Salminen  2003    325  1:34.84  3:08.16  4:56.11    6:17.26   
  Lahden Uimaseura  6:15.25                 
                     
 
Laji 12, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    449  1:16.11  2:36.62  4:00.82    5:07.46   
  Lahden Uimaseura  5:23.48                 
                     
Eetu Palvanen  2003    446  1:11.79  2:32.36  4:00.69    5:08.13   
  Lahden Uimaseura  5:20.29                 
                     
Taavi Backman  2004    369  1:19.99  2:44.73  4:14.55    5:28.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004    338  1:25.78  2:48.19  4:21.36    5:37.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    331  1:16.31  2:46.56  4:24.57    5:40.22   
  Lahden Uimaseura  5:49.03                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    322  1:26.38  2:57.29  4:29.58    5:43.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonne Isoranta  2003    320  1:22.87  2:51.43  4:29.60    5:44.10   
  Lahden Uimaseura  5:57.37                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    295  1:22.59  2:51.67  4:35.87    5:53.43   
  Lahden Uimaseura  6:06.57                 
                     
Julius Airas  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  5:53.90                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  19:28