Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP3    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:31   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    151  43.67        1:35.57   
  Lahden Uimaseura  1:33.73                 
                     
Lotta Järvinen  2008    146  45.82        1:36.61   
  Lahden Uimaseura  1:43.19                 
                     
Lotta Koskinen  2008    110  49.52        1:45.97   
  Lahden Uimaseura  1:50.83                 
                     
Moona Pulkkinen  2008    78  53.54        1:58.85   
  Lahden Uimaseura  2:03.53                 
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    242  39.65        1:21.64   
  Lahden Uimaseura  1:21.14                 
                     
Ebba Simberg  2007    229  39.67        1:23.12   
  Lahden Uimaseura  1:23.92                 
                     
Maija Koski  2007    151  44.60        1:35.51   
  Lahden Uimaseura  1:34.00                 
                     
Olivia Porter  2007    146  45.87        1:36.58   
  Lahden Uimaseura  1:38.06                 
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    396  33.53        1:09.28   
  Lahden Uimaseura  1:08.95                 
                     
Tinka Tamminen  2006    394  33.62        1:09.41   
  Lahden Uimaseura  1:10.16                 
                     
Mea Makkula  2006    144  46.64        1:36.96   
  Lahden Uimaseura  1:42.02                 
                     
Annika Leppänen  2006    124  48.26        1:41.97   
  Lahden Uimaseura  1:43.02                 
                     
Maija Suponina  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Sakomaa  2005    407  33.30        1:08.66   
  Lahden Uimaseura  1:07.32                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    371  33.87        1:10.83   
  Lahden Uimaseura  1:09.23                 
                     
Milla Kähkönen  2005    366  33.97        1:11.13   
  Lahden Uimaseura  1:09.90                 
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Tuokko  2002    401  31.80        1:09.02   
  Lahden Uimaseura  1:07.15                 
                     
Janna Salminen  2003    389  33.49        1:09.70   
  Lahden Uimaseura  1:07.28                 
                     
Julia Sairanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:01.22                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    167  39.08        1:21.55   
  Lahden Uimaseura  1:20.93                 
                     
Iakov Ivar Bogdanov  2009    110  42.30        1:33.70   
  Lahden Uimaseura  1:39.36                 
                     
Raman Bajalan  2007    107  44.91        1:34.58   
  Lahden Uimaseura  1:36.35                 
                     
Aleksi Salo  2008    104  43.67        1:35.54   
  Lahden Uimaseura  1:32.22                 
                     
Leevi Immonen  2007    84  47.90        1:42.46   
  Lahden Uimaseura  1:43.64                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Katunov  2006    170  37.36        1:21.12   
  Lahden Uimaseura  1:21.18                 
                     
Vilho Teno  2006    123  41.96        1:30.27   
  Lahden Uimaseura  1:28.67                 
                     
Oskar Kotselainen  2006    88  42.60        1:40.86   
  Lahden Uimaseura  2:04.94                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    334  30.45        1:04.76   
  Lahden Uimaseura  1:07.08                 
                     
Stefan Saltykov  2005    261  33.79        1:10.28   
  Lahden Uimaseura  1:10.12                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    215  34.97        1:14.96   
  Lahden Uimaseura  1:16.01                 
                     
Riku Huuhka  2005    215  36.06        1:14.98   
  Lahden Uimaseura  1:18.46                 
                     
Elias Molodtsov  2005    188  37.12        1:18.42   
  Lahden Uimaseura  1:29.18                 
                     
Miko Virtanen  2005    170  37.04        1:21.05   
  Lahden Uimaseura  1:19.46                 
                     
Kasperi Haverinen  2005    120  43.55        1:30.90   
  Lahden Uimaseura  1:34.55                 
                     
Maksim Karvanen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:13.25                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Egor Bortsov  2004    231  34.98        1:13.14   
  Lahden Uimaseura  1:13.01                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Hoffren  2002    419  28.21        1:00.04   
  Lahden Uimaseura  1:00.26                 
                     
Jonne Isoranta  2003    404  28.86        1:00.77   
  Lahden Uimaseura  1:00.90                 
                     
Elmeri Helander  2002    388  29.56        1:01.57   
  Lahden Uimaseura  1:00.96                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    358  30.83        1:03.28   
  Lahden Uimaseura  1:01.87                 
                     
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    125          48.67   
  Lahden Uimaseura  52.03                 
Lotta Järvinen  2008    76          57.53   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Koskinen  2008    65          1:00.34   
  Lahden Uimaseura  1:09.24                 
Moona Pulkkinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    196          41.92   
  Lahden Uimaseura  40.89                 
Siiri Haverinen  2007    187          42.62   
  Lahden Uimaseura  40.09                 
Maija Koski  2007    71          58.83   
  Lahden Uimaseura  55.97                 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    311          35.97   
  Lahden Uimaseura  37.57                 
Tinka Tamminen  2006    304          36.25   
  Lahden Uimaseura  35.62                 
Mea Makkula  2006    97          53.06   
  Lahden Uimaseura  1:04.48                 
Annika Leppänen  2006    82          56.01   
  Lahden Uimaseura  57.27                 
Maija Suponina  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    87          49.11   
  Lahden Uimaseura  48.70                 
Aleksi Salo  2008    71          52.46   
  Lahden Uimaseura  51.46                 
Raman Bajalan  2007    52          58.38   
  Lahden Uimaseura  1:08.40                 
Iakov Ivar Bogdanov  2009    32          1:08.55   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Marttila  2008              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Immonen  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:00.52                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilho Teno  2006    93          47.97   
  Lahden Uimaseura  50.29                 
Denis Katunov  2006    91          48.33   
  Lahden Uimaseura  46.92                 
Oskar Kotselainen  2006    35          1:06.34   
  Lahden Uimaseura  1:06.14                 
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    280          33.29   
  Lahden Uimaseura  34.42                 
Stefan Saltykov  2005    192          37.75   
  Lahden Uimaseura  37.34                 
Arto Pulkkinen  2005    176          38.83   
  Lahden Uimaseura  41.02                 
Riku Huuhka  2005    142          41.75   
  Lahden Uimaseura  40.67                 
Miko Virtanen  2005    121          43.98   
  Lahden Uimaseura  47.43                 
Elias Molodtsov  2005    100          46.86   
  Lahden Uimaseura                   
Kasperi Haverinen  2005    54          57.64   
  Lahden Uimaseura  49.05                 
Maksim Karvanen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  40.06                 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    291  38.15        1:22.34   
  Lahden Uimaseura  1:21.30                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    244  40.53        1:27.33   
  Lahden Uimaseura  1:31.04                 
                     
Milla Kähkönen  2005    187  41.88        1:35.44   
  Lahden Uimaseura  1:35.68                 
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Egor Bortsov  2004    160  39.87        1:29.12   
  Lahden Uimaseura  1:43.47                 
                     
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Sairanen  2003    395  36.00  1:20.39  2:08.35    2:46.02   
  Lahden Uimaseura  2:37.85                 
                     
Vilma Tuokko  2002    357  35.68  1:21.16  2:12.21    2:51.72   
  Lahden Uimaseura  2:55.01                 
                     
Janna Salminen  2003    310  39.53  1:27.24  2:20.87    2:59.94   
  Lahden Uimaseura  2:47.08                 
                     
 
Laji 8, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Hoffren  2002    347  31.67  1:10.46  1:58.43    2:35.98   
  Lahden Uimaseura  2:31.82                 
                     
Elmeri Helander  2002    329  35.13  1:19.57  2:05.34    2:38.72   
  Lahden Uimaseura  2:33.55                 
                     
Jonne Isoranta  2003    329  34.51  1:17.25  2:05.44    2:38.78   
  Lahden Uimaseura  2:41.17                 
                     
Topias Tynjä  2005    273  37.66  1:21.54  2:11.83    2:48.93   
  Lahden Uimaseura  2:47.92                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    266  37.90  1:19.92  2:13.86    2:50.26   
  Lahden Uimaseura  2:41.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:31