Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP1 2018    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nastola    Tulostusaika  18:37   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iakov Ivar Bogdanov  2009    113          45.87   
  Lahden Uimaseura  47.97                 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Marttila  2008    112          45.99   
  Lahden Uimaseura  54.17                 
Aleksi Salo  2008    107          46.77   
  Lahden Uimaseura  46.34                 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    119          45.12   
  Lahden Uimaseura  44.05                 
Raman Bajalan  2007    105          47.03   
  Lahden Uimaseura  50.62                 
Ivan Fadeechev  2007              DNS   
  Lahden Uimaseura  50.79                 
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    157          47.54   
  Lahden Uimaseura  47.91                 
Lotta Järvinen  2008    135          50.03   
  Lahden Uimaseura  52.62                 
Moona Pulkkinen  2008    125          51.30   
  Lahden Uimaseura  57.27                 
Lotta Koskinen  2008    108          53.88   
  Lahden Uimaseura  57.11                 
Saaga Pitkänen  2008    90          57.27   
  Lahden Uimaseura  55.32                 
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Katunov  2006    145  42.86        1:33.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Viacheslav Semenov  2006    123  45.69        1:38.19   
  Lahden Uimaseura  1:41.01                 
                     
Vilho Teno  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:43.60                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    228  38.68        1:19.99   
  Lahden Uimaseura  1:18.56                 
                     
Stefan Saltykov  2005    217  39.12        1:21.30   
  Lahden Uimaseura  1:24.38                 
                     
Maksim Karvanen  2005    212  39.58        1:21.94   
  Lahden Uimaseura  1:29.75                 
                     
Riku Huuhka  2005    189  41.53        1:25.23   
  Lahden Uimaseura  1:33.79                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    188  41.57        1:25.34   
  Lahden Uimaseura  1:32.99                 
                     
Elias Molodtsov  2005    176  41.69        1:27.21   
  Lahden Uimaseura  1:29.85                 
                     
Miko Virtanen  2005    146  45.08        1:32.81   
  Lahden Uimaseura  1:37.84                 
                     
Kasperi Haverinen  2005    110  1:41.91        1:41.91   
  Lahden Uimaseura  1:56.43                 
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Uosukainen  2002    366  33.35        1:08.35   
  Lahden Uimaseura  1:07.43                 
                     
Jonne Isoranta  2003    299  35.24        1:13.08   
  Lahden Uimaseura  1:14.39                 
                     
Aapo Koskinen  2004    298  36.10        1:13.22   
  Lahden Uimaseura  1:10.88                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    285  36.40        1:14.27   
  Lahden Uimaseura  1:20.59                 
                     
Eetu Koskinen  2002    275  35.66        1:15.15   
  Lahden Uimaseura  1:13.54                 
                     
Julius Airas  2003    261  37.00        1:16.48   
  Lahden Uimaseura  1:14.47                 
                     
Egor Bortsov  2004    224  38.67        1:20.51   
  Lahden Uimaseura  1:24.61                 
                     
Antero Ruban  2004    210  39.90        1:22.28   
  Lahden Uimaseura  1:29.35                 
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    266  41.93        1:25.48   
  Lahden Uimaseura  1:28.99                 
                     
Siiri Haverinen  2007    197  45.88        1:34.52   
  Lahden Uimaseura  1:36.18                 
                     
Olivia Porter  2007    127  52.76        1:49.44   
  Lahden Uimaseura  1:55.94                 
                     
Maija Koski  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:49.01                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    340  39.11        1:18.80   
  Lahden Uimaseura  1:20.14                 
                     
Tinka Tamminen  2006    313  39.55        1:20.97   
  Lahden Uimaseura  1:19.26                 
                     
Isabel Rumask  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:12.42                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Maija Suponina  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    353  38.56        1:17.82   
  Lahden Uimaseura  1:21.04                 
                     
Milla Kähkönen  2005    307  40.03        1:21.54   
  Lahden Uimaseura  1:21.19                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    274  42.53        1:24.63   
  Lahden Uimaseura  1:27.23                 
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janna Salminen  2003    347  39.15        1:18.26   
  Lahden Uimaseura  1:15.66                 
                     
Vilma Tuokko  2002    263  41.21        1:25.84   
  Lahden Uimaseura  1:19.13                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iakov Ivar Bogdanov  2009    109  42.20        1:34.02   
  Lahden Uimaseura  1:33.70                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Salo  2008    122  42.93        1:30.43   
  Lahden Uimaseura  1:32.22                 
                     
Tuomas Marttila  2008    93  44.74        1:38.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    143  41.56        1:25.75   
  Lahden Uimaseura  1:20.93                 
                     
Raman Bajalan  2007    122  42.20        1:30.42   
  Lahden Uimaseura  1:34.58                 
                     
Ivan Fadeechev  2007              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    166  44.17        1:32.45   
  Lahden Uimaseura  1:33.73                 
                     
Lotta Järvinen  2008    123  47.38        1:42.32   
  Lahden Uimaseura  1:36.61                 
                     
Lotta Koskinen  2008    106  49.02        1:47.34   
  Lahden Uimaseura  1:45.97                 
                     
Saaga Pitkänen  2008    84  52.87        1:56.16   
  Lahden Uimaseura  1:54.34                 
                     
Moona Pulkkinen  2008    81  53.01        1:57.58   
  Lahden Uimaseura  1:58.85                 
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viacheslav Semenov  2006    215  1:22.93  2:54.52  4:25.41    5:53.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Denis Katunov  2006    182  1:27.05  3:06.90  4:40.79    6:14.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilho Teno  2006    144  1:37.53  3:22.74  5:08.45    6:44.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    337  1:11.88  2:29.02  3:48.11    5:04.80   
  Lahden Uimaseura  5:08.34                 
                     
Stefan Saltykov  2005    269  1:15.58  2:40.03  4:04.70    5:28.54   
  Lahden Uimaseura  5:32.70                 
                     
Maksim Karvanen  2005    225  1:21.41  2:51.07  4:21.58    5:48.58   
  Lahden Uimaseura  6:08.13                 
                     
Riku Huuhka  2005    224  1:22.63  2:53.13  4:25.50    5:49.22   
  Lahden Uimaseura  6:14.91                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    220  1:21.25  2:51.00  4:23.38    5:51.40   
  Lahden Uimaseura  6:02.32                 
                     
Miko Virtanen  2005    184  1:29.98  3:05.47  4:41.35    6:13.17   
  Lahden Uimaseura  6:28.84                 
                     
Kasperi Haverinen  2005    145  1:36.84  3:23.03  5:07.98    6:43.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elias Molodtsov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonne Isoranta  2003    389  1:07.94  2:23.26  3:38.39    4:50.54   
  Lahden Uimaseura  4:49.70                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    357  1:09.10  2:26.79  3:43.62    4:59.03   
  Lahden Uimaseura  4:54.23                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    329  1:11.58  2:31.66  3:50.64    5:07.17   
  Lahden Uimaseura  5:02.79                 
                     
Julius Airas  2003    301  1:11.81  2:32.13  3:55.21    5:16.44   
  Lahden Uimaseura  4:53.35                 
                     
Antero Ruban  2004    243  1:20.33  2:49.04  4:17.00    5:39.84   
  Lahden Uimaseura  6:02.63                 
                     
Egor Bortsov  2004    204  1:21.05  2:52.52  4:25.14    6:00.21   
  Lahden Uimaseura  6:16.25                 
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    289  1:24.26  2:55.57  4:26.12    5:54.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Siiri Haverinen  2007    242  1:31.04  3:06.62  4:45.29    6:16.06   
  Lahden Uimaseura  6:32.43                 
                     
Maija Koski  2007    174  1:34.80  3:21.81  5:11.81    6:59.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olivia Porter  2007    155  1:43.42  3:35.60  5:27.87    7:16.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    421  1:13.58  2:33.66  3:54.29    5:12.76   
  Lahden Uimaseura  5:13.75                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    421  1:14.64  2:35.12  3:56.74    5:12.89   
  Lahden Uimaseura  5:26.50                 
                     
Maija Suponina  2006    187  1:33.03  3:18.47  5:06.97    6:49.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    417  1:14.85  2:35.38  3:55.92    5:13.78   
  Lahden Uimaseura  5:19.52                 
                     
Milla Kähkönen  2005    373  1:15.87  2:40.79  4:04.51    5:25.51   
  Lahden Uimaseura  5:31.53                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    294  1:24.00  2:55.59  4:26.05    5:52.54   
  Lahden Uimaseura  6:16.62                 
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Tuokko  2002    372  1:15.36  2:39.54  4:04.09    5:26.06   
  Lahden Uimaseura  5:13.16                 
                     
Janna Salminen  2003    307  1:21.39  2:52.49  4:22.94    5:47.37   
  Lahden Uimaseura  5:30.20                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:37