Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 1    Tulostuspäivämäärä  08 syyskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  16:45   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 syyskuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 1 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    181          41.08   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    100          50.11   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    83          53.24   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    77          54.68   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    217          38.69   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    166          42.27   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    158          42.98   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    156          43.22   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    146          44.18   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    134          45.44   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapanen  2002    128          46.16   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    88          52.25   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.3 Pohjasta ponnistaminen               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    188          35.46   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    158          37.54   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    134          39.65   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    119          41.22   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    113          42.05   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    111          42.26   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    108          42.60   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    89          45.54   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    88          45.60   
  Lahden Uimaseura                   
10  Elmeri Helander  2002    82          46.82   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Laakso  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Harry Zimmermann  2001    211          34.12   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    206          34.36   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    189          35.36   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    174          36.33   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    151          38.15   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    140          39.09   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    137          39.36   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    433          1:07.44   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    280          1:17.95   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    167          1:32.59   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001    152          1:35.57   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    148          1:36.34   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001    144          1:37.33   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    143          1:37.55   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    140          1:38.13   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Laulainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    459          1:06.13   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    410          1:08.69   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    321          1:14.50   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    282          1:17.83   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    267          1:19.19   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000    190          1:28.79   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000    148          1:36.51   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000    146          1:36.85   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    243          1:12.03   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    220          1:14.48   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    171          1:20.99   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    168          1:21.37   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    167          1:21.59   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    149          1:24.68   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andrei Durmanov  1999    238          1:12.52   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    107          1:34.58   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Minttu Paalanen  2003    76          1:00.67   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sara Chouili  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Veera Skinnari  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    168          46.59   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    144          49.00   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    140          49.55   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    121          51.90   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    118          52.35   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    103          54.77   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    87          57.99   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    69          1:02.53   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Karoliina-Kristina Kapanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 1 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    149          42.65   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    139          43.65   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    127          44.95   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    114          46.68   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    107          47.67   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    81          52.28   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    81          52.36   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    68          55.41   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    59          57.96   
  Lahden Uimaseura                   
10  Manu Hännikäinen  2003    53          1:00.27   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Laakso  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    216          37.66   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    169          40.93   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    160          41.64   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    150          42.59   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    139          43.70   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    125          45.22   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    123          45.49   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    119          45.96   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    348          1:18.52   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    250          1:27.70   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    123          1:50.99   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    112          1:54.56   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    91          2:03.00   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    89          2:03.87   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Laulainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    368          1:17.07   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    342          1:18.99   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    252          1:27.42   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    212          1:32.58   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    197          1:34.90   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000    144          1:45.39   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000    140          1:46.48   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000    96          2:00.46   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    209          1:22.52   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    137          1:34.98   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    117          1:39.98   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    106          1:43.54   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Samuli Halme  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tino Kuokkanen  1999    75          1:56.21   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  08 syyskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:45