Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Gran Prix 1 2012-2013    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:50   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    103          43.28   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    80          47.14   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    159          42.89   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    153          43.44   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    100          50.10   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    83          53.30   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    276          2:32.68   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    222          2:44.12   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    215          2:45.99   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    210          2:47.24   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    173          2:58.39   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    168          3:00.16   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    160          3:02.91   
  Lahden Uimaseura                   
Hugo Soljasalo  2001    159          3:03.49   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Walid Chouili  2001    155          3:04.88   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aleksi Helminen  2001    148          3:07.95   
  Lahden Uimaseura                   
11  Antti Leppänen  2002    147          3:08.16   
  Lahden Uimaseura                   
12  Roni Vilén  2002    146          3:08.53   
  Lahden Uimaseura                   
13  Veeti Joenranta  2001    144          3:09.78   
  Lahden Uimaseura                   
14  Aaro Hämäläinen  2002    116          3:23.74   
  Lahden Uimaseura                   
15  Otto Hoffren  2002    86          3:45.02   
  Lahden Uimaseura                   
16  Valle Joenranta  2002    83          3:48.12   
  Lahden Uimaseura                   
17  Roope Tsutsunen  2002    81          3:49.74   
  Lahden Uimaseura                   
18  Elmeri Helander  2002    68          4:02.87   
  Lahden Uimaseura                   
19  Nikas Daniel Krjukov  2002    44          4:40.74   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    396          2:31.45   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    261          2:53.93   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    238          2:59.41   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    225          3:02.75   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Lempinen  2001    207          3:07.98   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Helena Victoria Valdmees  2002    159          3:25.15   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001    143          3:32.41   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    135          3:36.65   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    127          3:41.44   
  Lahden Uimaseura                   
10  Rosa Kakko  2001    125          3:42.34   
  Lahden Uimaseura                   
11  Iida Nurminen  2001    123          3:43.66   
  Lahden Uimaseura                   
12  Emilia Skinnari  2002    117          3:47.18   
  Lahden Uimaseura                   
13  Vilma Tuokko  2002    114          3:49.33   
  Lahden Uimaseura                   
14  Nita Rautio  2001    104          3:56.23   
  Lahden Uimaseura                   
15  Karoliina-Kristina Kapane  2002    102          3:58.13   
  Lahden Uimaseura                   
16  Sofia Turtiainen  2002    90          4:07.88   
  Lahden Uimaseura                   
17  Anita Durmanova  2002    54          4:53.53   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    265          5:31.17   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    253          5:36.32   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    211          5:57.66   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    206          6:00.47   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    205          6:01.03   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    202          6:02.69   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    172          6:22.72   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    144          6:45.72   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    116          7:15.85   
  Lahden Uimaseura                   
10  Veeti Kupari  2000    107          7:27.82   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    540          4:21.26   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994    517          4:25.13   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Pankka  1995    460          4:35.64   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    458          4:36.01   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    455          4:36.68   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    447          4:38.33   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    438          4:40.17   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    423          4:43.47   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    416          4:44.92   
  Lahden Uimaseura                   
10  Riku Soini  1997    372          4:55.88   
  Lahden Uimaseura                   
11  Remi Tolppala  1997    364          4:57.87   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    458          5:04.85   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    455          5:05.40   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    413          5:15.34   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    413          5:15.56   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    385          5:22.87   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    382          5:23.64   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    382          5:23.68   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Anttila  2000    298          5:51.72   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Henna Suhonen  2000    293          5:53.87   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aino Hämäläinen  2000    291          5:54.52   
  Lahden Uimaseura                   
11  Tiia Peltonen  2000    181          6:55.16   
  Lahden Uimaseura                   
12  Carita Päärilä  2000    169          7:04.63   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anniina Ala-Seppälä  1993    623          4:35.09   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    590          4:40.12   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    556          4:45.66   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    522          4:51.68   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    506          4:54.90   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    442          5:08.49   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    433          5:10.50   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    413          5:15.39   
  Lahden Uimaseura                   
Ninna Luukkonen  1997    305          5:48.81   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Suvi Soljasalo  1998    286          5:56.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
11  Juulia Laitinen  1998    255          6:10.49   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taavi Backman  2004    48          1:09.28   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    230          41.21   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    199          43.27   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    171          45.45   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    158          46.74   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    148          47.76   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    122          50.95   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    120          51.16   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    118          51.48   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    112          52.44   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aaro Hämäläinen  2002    110          52.67   
  Lahden Uimaseura                   
11  Walid Chouili  2001    109          52.78   
  Lahden Uimaseura                   
12  Veeti Joenranta  2001    95          55.26   
  Lahden Uimaseura                   
13  Roni Vilén  2002    95          55.43   
  Lahden Uimaseura                   
14  Otto Hoffren  2002    69          1:01.50   
  Lahden Uimaseura                   
15  Elmeri Helander  2002    55          1:06.22   
  Lahden Uimaseura                   
16  Lauri Uosukainen  2002    54          1:06.63   
  Lahden Uimaseura                   
17  Roope Tsutsunen  2002    48          1:09.35   
  Lahden Uimaseura                   
18  Nikas Daniel Krjukov  2002    30          1:21.29   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
Hugo Soljasalo  2001              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    179          44.81   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    172          45.38   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    170          45.58   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    161          46.37   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    157          46.76   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    135          49.20   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    93          55.71   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    60          1:04.52   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    617          29.66   
  Lahden Uimaseura                   
Alexei Mokichev  1994    491          32.00   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    462          32.66   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    444          33.10   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Pankka  1995    390          34.57   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    387          34.64   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    386          34.67   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    381          34.83   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    356          35.64   
  Lahden Uimaseura                   
10  Daniel Zimmermann  1997    294          37.97   
  Lahden Uimaseura                   
11  Jami Kuosmanen  1998    288          38.25   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    127          57.26   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    91          1:04.08   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Sara Chouili  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    350          40.85   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    223          47.52   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    216          47.99   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002    215          48.08   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001    208          48.60   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Lempinen  2001    170          52.03   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Iida Nurminen  2001    166          52.43   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    138          55.67   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    136          56.01   
  Lahden Uimaseura                   
10  Vilma Tuokko  2002    134          56.23   
  Lahden Uimaseura                   
11  Nita Rautio  2001    124          57.75   
  Lahden Uimaseura                   
12  Emilia Skinnari  2002    119          58.51   
  Lahden Uimaseura                   
13  Sofia Turtiainen  2002    116          59.11   
  Lahden Uimaseura                   
14  Vilma Uuttu  2001    113          59.64   
  Lahden Uimaseura                   
15  Rosa Kakko  2001    106          1:00.79   
  Lahden Uimaseura                   
16  Jenna Kallio  2002    103          1:01.40   
  Lahden Uimaseura                   
17  Karoliina-Kristina Kapane  2002    80          1:06.76   
  Lahden Uimaseura                   
18  Anita Durmanova  2002    78          1:07.45   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    401          39.05   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    383          39.65   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    382          39.68   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    370          40.10   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Anttila  2000    315          42.34   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Amanda Vilenius  1999    299          43.07   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    289          43.57   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    278          44.15   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    248          45.87   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roosa Penttinen  2000    217          47.94   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ella Saarikko  2000    200          49.28   
  Lahden Uimaseura                   
12  Tiia Peltonen  2000    157          53.43   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    599          34.16   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    540          35.37   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    458          37.37   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    406          38.90   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    391          39.40   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    385          39.60   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    374          39.96   
  Lahden Uimaseura                   
Ninna Luukkonen  1997    344          41.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Suvi Soljasalo  1998    274          44.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Juulia Laitinen  1998    210          48.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Anniina Ala-Seppälä  1993              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:50