Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 2    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Kivimaa    Tulostusaika  16:41   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 1 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    169          40.91   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    142          43.36   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    130          44.69   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    121          45.76   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    104          48.15   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    87          51.01   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    85          51.39   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    79          52.72   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    77          53.17   
  Lahden Uimaseura                   
10  Eetu Koskinen  2002    64          56.65   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elmeri Helander  2002    63          56.80   
  Lahden Uimaseura                   
12  Taavi Backman  2004    61          57.49   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Niklas Starckjohann  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.3 Maaliintulo eri radalta kuin lähtö               
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    211          37.96   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    181          39.95   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    172          40.69   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    170          40.78   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    140          43.51   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    140          43.51   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    137          43.91   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    136          43.96   
  Lahden Uimaseura                   
Simeon Saarela  2001    71          54.55   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Tommola  2003    123          51.64   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    91          57.13   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    86          58.33   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    81          59.39   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helena Victoria Valdmees  2002    162          47.10   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    141          49.34   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    128          50.93   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002    125          51.35   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    124          51.48   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    116          52.66   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    113          53.16   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapanen  2002    87          58.06   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    55          1:07.52   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    221          1:21.00   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    193          1:24.71   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    125          1:37.82   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Samuli Halme  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Veeti Kupari  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Koskinen  1999    192          1:24.83   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    137          1:34.84   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    74          1:56.52   
  Lahden Uimaseura                   
Tony Mertala  1999              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    358          1:17.78   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    276          1:24.87   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    117          1:52.82   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001    108          1:55.82   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    105          1:57.19   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    88          2:04.33   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    70          2:14.21   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Senni Ovaskainen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Viivi Toivari  2001              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    398          1:15.06   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    337          1:19.35   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    226          1:30.69   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    219          1:31.62   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000    177          1:38.44   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000    117          1:52.90   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 5, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    148          47.71   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    132          49.53   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    126          50.33   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    124          50.65   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    110          52.76   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    102          54.03   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    81          58.33   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    78          59.14   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    74          1:00.25   
  Lahden Uimaseura                   
10  Valle Joenranta  2002    67          1:02.26   
  Lahden Uimaseura                   
11  Aapo Koskinen  2004    63          1:03.31   
  Lahden Uimaseura                   
12  Taavi Backman  2004    53          1:07.42   
  Lahden Uimaseura                   
13  Roope Tsutsunen  2002    51          1:08.14   
  Lahden Uimaseura                   
14  Elmeri Helander  2002    42          1:12.40   
  Lahden Uimaseura                   
15  Nikas Daniel Krjukov  2002    40          1:13.85   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Starckjohann  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    256          39.75   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    180          44.73   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    165          45.99   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    146          47.96   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    123          50.84   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    113          52.19   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    105          53.58   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    99          54.66   
  Lahden Uimaseura                   
Simeon Saarela  2001    53          1:07.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 1 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Romo  2003    112          59.82   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    75          1:08.25   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    58          1:14.38   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helena Victoria Valdmees  2002    205          48.82   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    154          53.75   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    137          55.88   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    124          57.79   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    114          59.34   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002    114          59.41   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapanen  2002    92          1:03.86   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    82          1:06.33   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    63          1:12.48   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    211          1:33.43   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    209          1:33.68   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    195          1:35.88   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    186          1:37.40   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    134          1:48.58   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    53          2:28.36   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 7, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Koskinen  1999    210          1:33.61   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    165          1:41.49   
  Lahden Uimaseura                   
Tony Mertala  1999    105          1:58.01   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Tino Kuokkanen  1999    96          2:01.65   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    348          1:29.15   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    250          1:39.54   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    242          1:40.62   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001    217          1:44.31   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    156          1:56.49   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Toivari  2001    139          2:01.15   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Iida Karjalainen  2001    134          2:02.52   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    109          2:11.35   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    108          2:11.53   
  Lahden Uimaseura                   
10  Nita Rautio  2001    96          2:16.84   
  Lahden Uimaseura                   
11  Rosa Kakko  2001    86          2:22.09   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    426          1:23.33   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    289          1:34.85   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    271          1:36.93   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000    169          1:53.46   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    159          1:55.81   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000    126          2:05.20   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2012 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:41