Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 3    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  19:42   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    168          48.36   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    166          48.57   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    148          50.46   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    144          50.96   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    124          53.58   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    118          54.40   
  Kouvolan Uimarit                   
Roni Vilén  2002    111          55.52   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    99          57.68   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    95          58.61   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roope Tsutsunen  2002    76          1:03.19   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elmeri Helander  2002    72          1:04.33   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Starckjohann  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 1, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    300          39.88   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    225          43.90   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    193          46.23   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    162          49.02   
  Kouvolan Uimarit                   
Joonas Mustonen  2001    153          49.98   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    148          50.50   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    143          51.09   
  Lahden Uimaseura                   
Verneri Suutari  2001    137          51.76   
  Kouvolan Uimarit                   
Walid Chouili  2001    137          51.84   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    182          53.46   
  Kouvolan Uimarit                   
Julia Romo  2003    129          59.95   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    102          1:04.84   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    100          1:05.28   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    253          47.86   
  Kouvolan Uimarit                   
Helena Victoria Valdmees  2002    234          49.14   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    175          54.09   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    163          55.43   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Yli-Kojola  2002    159          55.85   
  Kouvolan Uimarit                   
Emilia Skinnari  2002    158          55.97   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    158          56.04   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    147          57.42   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    128          59.99   
  Lahden Uimaseura                   
10  Kristiina Karolina Kapanen  2002    111          1:03.03   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Ronja Nurminen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Vilma Tuokko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 3, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    231          1:34.90   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    212          1:37.58   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksander Laihinen  2000    180          1:43.16   
  Kouvolan Uimarit                   
Anton Rezin  2000    152          1:49.16   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksander Laihinen  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
 
Laji 3, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Koskinen  1999    257          1:31.52   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    218          1:36.65   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    406          1:28.40   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    274          1:40.81   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001    264          1:41.95   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    196          1:52.61   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    159          2:00.74   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    142          2:05.43   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    127          2:10.27   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
 
Laji 4, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    473          1:24.00   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    338          1:33.96   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    317          1:35.96   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    307          1:36.99   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Lakka  1999    299          1:37.83   
  Kouvolan Uimarit                   
Roosa Penttinen  2000    267          1:41.61   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000    227          1:47.28   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    216          1:49.00   
  Lahden Uimaseura                   
Henriikka Hämäläinen  2000    209          1:50.33   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Iida Herkepeus  2000    160          2:00.63   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Kalenius  1998              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    236          34.44   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    228          34.85   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    171          38.37   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    158          39.35   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    155          39.58   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    135          41.52   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    133          41.67   
  Kouvolan Uimarit                   
Eetu Koskinen  2002    126          42.45   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    125          42.57   
  Lahden Uimaseura                   
10  Valle Joenranta  2002    114          43.95   
  Lahden Uimaseura                   
11  Roope Tsutsunen  2002    100          45.78   
  Lahden Uimaseura                   
12  Lauri Uosukainen  2002    74          50.76   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Starckjohann  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    238          39.04   
  Kouvolan Uimarit                   
Ella Tommola  2003    192          41.93   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    108          50.87   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    82          55.61   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    324          33.43   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    272          35.40   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    182          40.52   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    175          41.04   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    165          41.85   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    159          42.33   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    129          45.39   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    127          45.63   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    112          47.56   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saku Romo  2000    124          46.06   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksander Laihinen  2000    69          55.96   
  Kouvolan Uimarit                   
Aleksander Laihinen  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.5 Sukellus yli 15 m startissa / käännöksessä               
Veeti Kupari  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    224          42.81   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Tuokko  2002    148          49.12   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002    128          51.56   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    126          51.89   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    113          53.84   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    96          56.70   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    84          59.26   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Jemilia Haapakoski  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Kristiina Karolina Kapanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    410          35.00   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    269          40.30   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001    168          47.12   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    151          48.79   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    149          49.09   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    134          50.80   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Vilma Uuttu  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Koskinen  1999    178          1:29.85   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    137          1:38.15   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    348          1:21.26   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    334          1:22.35   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    226          1:33.78   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    210          1:36.10   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    173          1:42.58   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000    136          1:51.17   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Kalenius  1998              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Roosa Penttinen  2000              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  19:42