Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Gran Prix 3 2012-2013    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  19:48   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2012         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003              56.38   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              1:03.43   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Starckjohann  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Romo  2003              58.67   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003              59.17   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003              1:04.72   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004              1:07.44   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001              1:17.66   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001              1:27.08   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001              1:29.91   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002              1:30.27   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002              1:30.96   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001              1:31.33   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002              1:34.24   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001              1:35.31   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              1:36.81   
  Lahden Uimaseura                   
10  Walid Chouili  2001              1:40.15   
  Lahden Uimaseura                   
11  Aaro Hämäläinen  2002              1:43.48   
  Lahden Uimaseura                   
12  Roni Vilén  2002              1:44.76   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Lauri Uosukainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Roope Tsutsunen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Timi Pernanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
 
Laji 4, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001              1:18.17   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001              1:24.96   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001              1:27.82   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002              1:36.91   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002              1:37.77   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              1:40.28   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              1:44.70   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002              1:46.36   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002              1:47.17   
  Lahden Uimaseura                   
10  Emilia Skinnari  2002              1:47.26   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ella Mattila  2002              1:48.33   
  Lahden Uimaseura                   
12  Vilma Tuokko  2002              1:49.08   
  Lahden Uimaseura                   
13  Iida Karjalainen  2001              1:50.63   
  Lahden Uimaseura                   
14  Vilma Uuttu  2001              1:52.59   
  Lahden Uimaseura                   
15  Jenna Kallio  2002              1:52.91   
  Lahden Uimaseura                   
16  Sofia Turtiainen  2002              1:55.25   
  Lahden Uimaseura                   
17  Karoliina-Kristina Kapanen  2002              2:15.74   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Ronja Nurminen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Rosa Kakko  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000              2:51.21   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999              2:56.55   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001              2:57.47   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              3:18.48   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000              3:19.77   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Veeti Kupari  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994              2:15.59   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996              2:20.60   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995              2:21.59   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996              2:22.79   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997              2:30.68   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997              2:31.67   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997              2:31.91   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998              2:34.06   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000              2:39.66   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999              2:39.87   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999              2:40.13   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999              2:44.67   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999              2:50.79   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999              2:53.70   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000              3:00.06   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999              3:02.79   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              3:04.10   
  Lahden Uimaseura                   
10  Henna Suhonen  2000              3:05.66   
  Lahden Uimaseura                   
11  Joanna Kekkonen  2000              3:07.16   
  Lahden Uimaseura                   
12  Tiia Peltonen  2000              3:31.99   
  Lahden Uimaseura                   
13  Iida Herkepeus  2000              3:56.12   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996              2:28.00   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996              2:34.39   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996              2:35.17   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998              2:37.29   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997              2:42.28   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995              2:43.52   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998              2:46.10   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998              2:50.42   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003              54.51   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004              55.88   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              57.56   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Starckjohann  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001              36.02   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001              36.42   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001              40.61   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001              41.49   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001              41.83   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002              42.27   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001              42.60   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002              43.33   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              43.52   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roni Vilén  2002              44.67   
  Lahden Uimaseura                   
11  Jonas Lillman  2002              46.20   
  Lahden Uimaseura                   
12  Walid Chouili  2001              46.92   
  Lahden Uimaseura                   
13  Aaro Hämäläinen  2002              49.23   
  Lahden Uimaseura                   
14  Roope Tsutsunen  2002              50.72   
  Lahden Uimaseura                   
15  Lauri Uosukainen  2002              51.33   
  Lahden Uimaseura                   
16  Valle Joenranta  2002              51.66   
  Lahden Uimaseura                   
17  Eetu Koskinen  2002              52.80   
  Lahden Uimaseura                   
18  Elmeri Helander  2002              57.99   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Koskinen  1999              39.14   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000              39.27   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              42.26   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000              43.76   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000              48.16   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000              50.25   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994              29.05   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996              30.98   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996              30.99   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995              31.22   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997              32.43   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997              33.88   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997              35.06   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998              35.73   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003              48.89   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003              49.64   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004              1:00.90   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Minttu Paalanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001              36.86   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001              38.34   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001              41.94   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002              45.94   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002              46.81   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002              47.09   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              49.81   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002              50.27   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002              51.27   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iida Karjalainen  2001              51.81   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Nurminen  2002              51.86   
  Lahden Uimaseura                   
12  Vilma Uuttu  2001              52.50   
  Lahden Uimaseura                   
13  Rosa Kakko  2001              52.84   
  Lahden Uimaseura                   
14  Linda Merimaa  2002              53.22   
  Lahden Uimaseura                   
15  Jenna Kallio  2002              54.79   
  Lahden Uimaseura                   
16  Karoliina-Kristina Kapanen  2002              1:02.23   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Vilma Tuokko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000              35.21   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999              35.45   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999              35.79   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999              36.14   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999              36.21   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              37.43   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999              38.38   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000              39.40   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000              39.49   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ronja Kakkonen  1999              40.51   
  Lahden Uimaseura                   
11  Henna Suhonen  2000              42.52   
  Lahden Uimaseura                   
12  Tiia Peltonen  2000              46.18   
  Lahden Uimaseura                   
13  Iida Herkepeus  2000              51.62   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996              32.52   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996              33.37   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997              36.56   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995              36.60   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998              36.95   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998              37.00   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998              38.36   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.20.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  19:48