Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Gran Prix 4 2012-213    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:39   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2013         
 
 
Laji 1, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    516          2:29.67   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    464          2:35.03   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    397          2:43.36   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    387          2:44.69   
  Lahden Uimaseura                   
Jessika Patjas  1997    346          2:50.94   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 1, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    455          2:36.09   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    432          2:38.78   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    405          2:42.17   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    383          2:45.30   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    378          2:45.98   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    366          2:47.85   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    300          2:59.37   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    528          2:11.25   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994    505          2:13.27   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    496          2:14.09   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    475          2:15.98   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Pankka  1995    473          2:16.16   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    426          2:21.03   
  Lahden Uimaseura                   
Jesse Tommiska  1994    411          2:22.74   
  Kouvolan Uimarit                   
Roope Penttinen  1995    396          2:24.51   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    368          2:28.11   
  Lahden Uimaseura                   
10  Daniel Zimmermann  1997    326          2:34.11   
  Lahden Uimaseura                   
11  Jere Turunen  1997    318          2:35.43   
  Lahden Uimaseura                   
12  Panu Sipilä  1996    306          2:37.50   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Riku Soini  1997    296          2:39.26   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    333          2:33.04   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    273          2:43.60   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    240          2:50.76   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    163          3:14.36   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    157          3:16.58   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    383          1:16.04   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    361          1:17.57   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    301          1:22.37   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    278          1:24.66   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    270          1:25.50   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    237          1:29.20   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000    174          1:39.02   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    158          1:42.13   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000    139          1:46.73   
  Lahden Uimaseura                   
10  Rosa Kakko  2001    132          1:48.50   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Tiia Peltonen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    239          1:18.83   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    232          1:19.63   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    225          1:20.48   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    211          1:22.25   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    195          1:24.33   
  Kouvolan Uimarit                   
Timi Pernanen  2001    186          1:25.77   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    183          1:26.21   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    164          1:29.32   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    158          1:30.58   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aleksi Helminen  2001    157          1:30.75   
  Lahden Uimaseura                   
11  Joonas Mustonen  2001    155          1:31.19   
  Lahden Uimaseura                   
12  Walid Chouili  2001    143          1:33.68   
  Lahden Uimaseura                   
13  Anton Rezin  2000    142          1:33.83   
  Lahden Uimaseura                   
14  Veeti Kupari  2000    105          1:43.81   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helena Victoria Valdmees  2002    221          42.48   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    197          44.17   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    191          44.65   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    179          45.62   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    148          48.61   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    148          48.64   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    143          49.09   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    141          49.42   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    127          51.11   
  Lahden Uimaseura                   
10  Sofia Turtiainen  2002    115          52.78   
  Lahden Uimaseura                   
11  Minttu Paalanen  2003    109          53.83   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anita Durmanova  2002    77          1:00.48   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Karoliina-Kristina Kapanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sara Chouili  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    188          39.48   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    171          40.70   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    146          42.90   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    135          44.09   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    106          47.74   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    92          50.07   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    87          51.10   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    77          53.24   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    71          54.72   
  Lahden Uimaseura                   
10  Eetu Koskinen  2002    71          54.73   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Niklas Starckjohann  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    525          30.22   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    507          30.57   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    495          30.83   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    340          34.92   
  Lahden Uimaseura                   
Jessika Patjas  1997    327          35.37   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    437          32.13   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    433          32.22   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    396          33.20   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    353          34.51   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    336          35.08   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    295          36.63   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    250          38.70   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    388          33.44   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    341          34.91   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    338          34.99   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    329          35.31   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    236          39.43   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    231          39.74   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    205          41.37   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000    176          43.52   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001    162          44.69   
  Lahden Uimaseura                   
10  Tiia Peltonen  2000    150          45.90   
  Lahden Uimaseura                   
11  Rosa Kakko  2001    133          47.75   
  Lahden Uimaseura                   
12  Iida Herkepeus  2000    107          51.35   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    167          44.28   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    139          47.01   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    114          50.21   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    113          50.39   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    108          51.17   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    86          55.33   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    77          57.42   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Helena Victoria Valdmees  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Karoliina-Kristina Kapanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Linda Merimaa  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Minttu Paalanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Sara Chouili  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    550          26.61   
  Lahden Uimaseura                   
Jesse Tommiska  1994    510          27.28   
  Kouvolan Uimarit                   
Roope Penttinen  1995    507          27.34   
  Lahden Uimaseura                   
Alexei Mokichev  1994    506          27.36   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Pankka  1995    477          27.91   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    461          28.23   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    457          28.31   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    441          28.64   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    418          29.15   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jere Turunen  1997    350          30.92   
  Lahden Uimaseura                   
11  Panu Sipilä  1996    338          31.30   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Daniel Zimmermann  1997    294          32.79   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    290          32.95   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    208          36.81   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    170          39.36   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    135          42.51   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    279          33.37   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    259          34.19   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    244          34.90   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    186          38.21   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    178          38.75   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    165          39.77   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    148          41.24   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    144          41.55   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    144          41.63   
  Lahden Uimaseura                   
10  Saku Romo  2000    133          42.76   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ossi Kleimola  2001    110          45.52   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Aleksi Helminen  2001    100          46.98   
  Lahden Uimaseura                   
13  Anton Rezin  2000    97          47.40   
  Lahden Uimaseura                   
14  Walid Chouili  2001    82          50.23   
  Lahden Uimaseura                   
15  Veeti Kupari  2000    61          55.40   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    140          41.95   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    137          42.27   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    120          44.25   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    82          50.16   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    72          52.35   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    42          1:02.75   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    36          1:06.29   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Lauri Uosukainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Max Starckjohann  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Niklas Starckjohann  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Roope Tsutsunen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.20.00  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:39