Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 4    Tulostuspäivämäärä  02 helmikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  16:57   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 helmikuu 2013         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Tytot, Loppukilpailut 1 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mäkinen  2004    149          45.60   
  Kouvolan Uimarit                   
Sara Chouili  2004    120          49.07   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Kähkönen  2005    49          1:06.20   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Tytot, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    271          37.36   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    208          40.81   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Kuutsa  2002    175          43.25   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Heikkilä  2002    140          46.62   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    128          47.98   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    123          48.63   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    166          38.73   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    65          52.99   
  Lahden Uimaseura                   
Eino Johansson  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Starckjohann  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    230          34.73   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    192          36.90   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    176          37.96   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    162          39.02   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    141          40.89   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    139          41.06   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    115          43.74   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    115          43.77   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    115          43.82   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Tytot, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Linda Merimaa  2002    214          1:28.33   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    206          1:29.35   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    185          1:32.60   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    170          1:35.22   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    170          1:35.31   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    157          1:37.85   
  Lahden Uimaseura                   
Amal Al-Khatib  2002    124          1:45.80   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapanen  2002    118          1:47.62   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    100          1:53.69   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Tytot, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    494          1:06.79   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    363          1:14.03   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    229          1:26.30   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    210          1:28.76   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    201          1:30.11   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001    175          1:34.44   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    167          1:35.83   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    344          1:06.77   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    321          1:08.34   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    250          1:14.24   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    220          1:17.52   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    217          1:17.92   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    179          1:22.95   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Haverinen  2001    122          1:34.44   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    317          1:08.62   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    229          1:16.50   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    211          1:18.64   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    182          1:22.62   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Selkauinti Tytot, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mäkinen  2004    120          55.26   
  Kouvolan Uimarit                   
Sara Chouili  2004    89          1:01.08   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Selkauinti Tytot, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    215          45.47   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    199          46.62   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    120          55.29   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    114          56.11   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkauinti Pojat, Loppukilpailut 1 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    92          52.49   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    70          57.55   
  Lahden Uimaseura                   
Eino Johansson  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    187          41.48   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    155          44.17   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    154          44.27   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    150          44.65   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    124          47.56   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    115          48.80   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    97          51.61   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    88          53.31   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 100m Selkauinti Tytot, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Skinnari  2002    207          1:38.49   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    182          1:42.90   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    178          1:43.70   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    136          1:53.45   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapanen  2002    91          2:09.79   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Vilma Tuokko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 100m Selkauinti Tytot, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    425          1:17.51   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    358          1:22.10   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001    156          1:48.34   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    130          1:54.95   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    117          1:59.19   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Rosa Kakko  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 100m Selkauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    320          1:14.79   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    285          1:17.70   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    190          1:28.95   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    172          1:31.95   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    155          1:35.13   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    145          1:37.42   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m Selkauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    249          1:21.24   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    177          1:31.06   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    124          1:42.43   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.20.00  Tulostuspäivämäärä  02 helmikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:57