Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 5    Tulostuspäivämäärä  09 maaliskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  13:18   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 maaliskuu 2013         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti P, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    97          49.28   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    93          49.96   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    90          50.54   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti P, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    185          39.68   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    172          40.65   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    135          44.05   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    129          44.80   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    117          46.22   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    114          46.69   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    111          46.99   
  Kouvolan Uimarit                   
Roope Tsutsunen  2002    110          47.22   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    102          48.47   
  Lahden Uimaseura                   
10  Valle Joenranta  2002    101          48.55   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elmeri Helander  2002    86          51.13   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Ursin  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Otto Hoffren  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti T, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    141          49.43   
  Kouvolan Uimarit                   
Milja Mäkinen  2004    109          53.84   
  Kouvolan Uimarit                   
Milla Hännikäinen  2004    52          1:08.85   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Kähkönen  2005    51          1:09.18   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sohvi Kallinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.4 Ei koskenut seinää käännöksessä               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti T, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    209          43.34   
  Kouvolan Uimarit                   
Ella Tommola  2003    146          48.76   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Hokkanen  2003    127          51.12   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    118          52.40   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    103          54.74   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Janna Salminen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.4 Ei koskenut seinää käännöksessä               
Kamilla Kauppi  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 100m Selkäuinti P, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    277          1:15.06   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    252          1:17.50   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    201          1:23.57   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    192          1:24.78   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    192          1:24.78   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    164          1:29.50   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    160          1:30.09   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    153          1:31.42   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Haverinen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 3, 100m Selkäuinti P, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    209          1:22.43   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    167          1:28.82   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksander Laihinen  2000    123          1:38.34   
  Kouvolan Uimarit                   
Veeti Kupari  2000    122          1:38.67   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Selkäuinti T, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    266          1:25.83   
  Kouvolan Uimarit                   
Noora Nikkinen  2002    204          1:33.81   
  Kouvolan Uimarit                   
Helena Victoria Valdmees  2002    185          1:36.88   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    133          1:48.14   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    126          1:50.28   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    124          1:50.65   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Kuutsa  2002    120          1:51.83   
  Lahden Uimaseura                   
Kerttu Torila  2002    120          1:52.12   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapanen  2002    91          2:02.77   
  Lahden Uimaseura                   
10  Lotta Heikkilä  2002    79          2:08.65   
  Lahden Uimaseura                   
Amal Al-Khatib  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Jemilia Haapakoski  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 100m Selkäuinti T, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    370          1:16.91   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    347          1:18.61   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    287          1:23.74   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001    162          1:41.23   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    99          1:59.45   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Sjöblom  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 50m Rintauinti P, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    94          55.61   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    79          58.88   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 5, 50m Rintauinti P, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    160          46.55   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    155          46.96   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    155          47.03   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    129          49.98   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    125          50.50   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    112          52.40   
  Kouvolan Uimarit                   
Otto Hoffren  2002    106          53.32   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    90          56.25   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    87          56.91   
  Lahden Uimaseura                   
10  Lauri Uosukainen  2002    75          59.77   
  Lahden Uimaseura                   
11  Roope Tsutsunen  2002    74          1:00.09   
  Lahden Uimaseura                   
12  Valle Joenranta  2002    64          1:03.28   
  Lahden Uimaseura                   
13  Manu Ursin  2002    60          1:04.48   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Rintauinti T, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    156          53.52   
  Kouvolan Uimarit                   
Sohvi Kallinen  2004    149          54.28   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    106          1:00.86   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    97          1:02.71   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Rintauinti T, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    166          52.39   
  Kouvolan Uimarit                   
Emilia Hokkanen  2003    144          54.91   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    142          55.15   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    122          58.04   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    83          1:05.93   
  Lahden Uimaseura                   
Kamilla Kauppi  2003    73          1:08.77   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003    60          1:13.39   
  Lahden Uimaseura                   
Janna Salminen  2003    33          1:29.72   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m Rintauinti P, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    280          1:24.97   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    214          1:33.03   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    189          1:36.91   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    169          1:40.66   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    164          1:41.53   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    153          1:43.89   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    125          1:51.20   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Haverinen  2001    76          2:11.48   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 7, 100m Rintauinti P, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    226          1:31.35   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    213          1:33.11   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksander Laihinen  2000    177          1:39.06   
  Kouvolan Uimarit                   
Veeti Kupari  2000    93          2:02.67   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m Rintauinti T, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helena Victoria Valdmees  2002    255          1:38.88   
  Lahden Uimaseura                   
Mathilda Kalenius  2002    251          1:39.34   
  Kouvolan Uimarit                   
Jemilia Haapakoski  2002    203          1:46.71   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    149          1:58.21   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002    142          2:00.05   
  Kouvolan Uimarit                   
Ella Bruneau  2002    140          2:00.79   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    123          2:05.99   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Heikkilä  2002    118          2:07.67   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    118          2:07.77   
  Lahden Uimaseura                   
10  Karoliina-Kristina Kapanen  2002    109          2:11.35   
  Lahden Uimaseura                   
11  Kerttu Torila  2002    104          2:13.37   
  Lahden Uimaseura                   
12  Lotta Kuutsa  2002    104          2:13.44   
  Lahden Uimaseura                   
13  Anita Durmanova  2002    84          2:23.40   
  Lahden Uimaseura                   
Amal Al-Khatib  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 8, 100m Rintauinti T, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    367          1:27.61   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    310          1:32.61   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    259          1:38.33   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001    209          1:45.67   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    144          1:59.57   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Sjöblom  2001    127          2:04.60   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Uuttu  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.20.00  Tulostuspäivämäärä  09 maaliskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  13:18