Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  GP 6 2012-2013    Tulostuspäivämäärä  05 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  20:59   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    251          38.63   
  Kouvolan Uimarit                   
Jemilia Haapakoski  2002    228          39.86   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    152          45.61   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003    144          46.45   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Tuokko  2002    139          47.01   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    132          47.85   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002    130          48.09   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    117          49.79   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    116          49.90   
  Lahden Uimaseura                   
10  Linda Merimaa  2002    104          51.69   
  Lahden Uimaseura                   
11  Kerttu Torila  2002    103          51.86   
  Lahden Uimaseura                   
12  Jenna Pulkkinen  2004    101          52.32   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Ella Tommola  2003    96          53.11   
  Lahden Uimaseura                   
14  Julia Romo  2003    82          56.04   
  Lahden Uimaseura                   
15  Lotta Heikkilä  2002    70          59.03   
  Lahden Uimaseura                   
16  Anita Durmanova  2002    68          59.46   
  Lahden Uimaseura                   
17  Minttu Paalanen  2003    67          59.87   
  Lahden Uimaseura                   
18  Sara Chouili  2004    54          1:04.41   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Hokkanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Janna Salminen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Karoliina-Kristina Kapanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Lotta Kuutsa  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    174          39.04   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    130          42.95   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    102          46.52   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    102          46.56   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    83          49.83   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    80          50.41   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    75          51.66   
  Kouvolan Uimarit                   
Otto Hoffren  2002    71          52.57   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    62          55.02   
  Lahden Uimaseura                   
10  Elmeri Helander  2002    53          57.93   
  Lahden Uimaseura                   
11  Eetu Koskinen  2002    43          1:01.95   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Starckjohann  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Miikka Pärssinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Roni Vilén  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Roope Tsutsunen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Santeri Pulkkinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    393          1:15.10   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    333          1:19.40   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    290          1:23.16   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    283          1:23.79   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    244          1:27.98   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    212          1:32.25   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    192          1:35.27   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    187          1:36.10   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000    185          1:36.57   
  Lahden Uimaseura                   
10  Julia Ikonen  2001    115          1:52.89   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Rosa Kakko  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Tiia Peltonen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    276          1:14.42   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    233          1:18.78   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    161          1:28.96   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    154          1:30.36   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    149          1:31.43   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    116          1:39.16   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    112          1:40.41   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    102          1:43.70   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    90          1:47.87   
  Lahden Uimaseura                   
10  Walid Chouili  2001    71          1:56.90   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Samuli Halme  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    585          2:24.34   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    414          2:41.95   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    344          2:52.33   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    273          3:06.13   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    398          2:44.11   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    360          2:49.74   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    308          2:58.78   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    307          2:58.96   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    269          3:07.09   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    624          2:07.64   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    492          2:18.20   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    439          2:23.51   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994    384          2:30.07   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    340          2:36.26   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    338          2:36.61   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    287          2:45.41   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    253          2:52.40   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    312          2:40.79   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    526          35.66   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    437          37.93   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    425          38.28   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    298          43.10   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Bruneau  1999    447          37.64   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    438          37.90   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    403          38.96   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    400          39.06   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    360          40.48   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    328          41.76   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    388          39.46   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    363          40.34   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    332          41.59   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    330          41.65   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    315          42.32   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    279          44.03   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    275          44.28   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    242          46.18   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    230          46.94   
  Lahden Uimaseura                   
10  Tiia Peltonen  2000    193          49.77   
  Lahden Uimaseura                   
11  Vilma Uuttu  2001    163          52.64   
  Lahden Uimaseura                   
12  Nita Rautio  2001    154          53.72   
  Lahden Uimaseura                   
13  Rosa Kakko  2001    111          59.89   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Emma Jokivuori  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helena Victoria Valdmees  2002    255          45.40   
  Lahden Uimaseura                   
Mathilda Kalenius  2002    249          45.74   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Tuokko  2002    197          49.42   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003    167          52.29   
  Kouvolan Uimarit                   
Jemilia Haapakoski  2002    165          52.42   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    163          52.65   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    160          53.04   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    158          53.25   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    155          53.60   
  Lahden Uimaseura                   
10  Linda Merimaa  2002    154          53.68   
  Lahden Uimaseura                   
11  Sara Chouili  2004    119          58.43   
  Lahden Uimaseura                   
12  Sofia Turtiainen  2002    119          58.53   
  Lahden Uimaseura                   
13  Karoliina-Kristina Kapanen  2002    118          58.60   
  Lahden Uimaseura                   
14  Ella Tommola  2003    118          58.71   
  Lahden Uimaseura                   
15  Kerttu Torila  2002    114          59.29   
  Lahden Uimaseura                   
16  Anita Durmanova  2002    101          1:01.80   
  Lahden Uimaseura                   
17  Kamilla Kauppi  2003    88          1:04.63   
  Lahden Uimaseura                   
18  Minttu Paalanen  2003    78          1:07.30   
  Lahden Uimaseura                   
19  Janna Salminen  2003    55          1:15.29   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Hokkanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Jenna Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Lotta Heikkilä  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Lotta Kuutsa  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Milla Hännikäinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Sohvi Kallinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    647          29.18   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    469          32.49   
  Lahden Uimaseura                   
Alexei Mokichev  1994    465          32.59   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    413          33.88   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    412          33.92   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    373          35.05   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    341          36.11   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    339          36.20   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    298          37.79   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    286          38.32   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    274          38.85   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    242          40.48   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    238          40.72   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    210          42.47   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    210          42.48   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    208          42.60   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    178          44.87   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    162          46.23   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    161          46.39   
  Lahden Uimaseura                   
10  Walid Chouili  2001    92          55.87   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Haverinen  2001              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Kristian Iivonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Veeti Joenranta  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Veeti Kupari  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    152          47.21   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    131          49.66   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    131          49.68   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    123          50.73   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    114          52.01   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    109          52.73   
  Kouvolan Uimarit                   
Manu Hännikäinen  2003    100          54.25   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    94          55.47   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    92          55.82   
  Lahden Uimaseura                   
10  Eetu Palvanen  2003    91          56.08   
  Lahden Uimaseura                   
11  Santeri Pulkkinen  2004    86          56.99   
  Lahden Uimaseura                   
12  Roni Vilén  2002    85          57.21   
  Lahden Uimaseura                   
13  Roope Tsutsunen  2002    82          58.05   
  Lahden Uimaseura                   
14  Miikka Pärssinen  2003    76          59.51   
  Lahden Uimaseura                   
15  Valle Joenranta  2002    65          1:02.50   
  Lahden Uimaseura                   
Eino Johansson  2004              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Starckjohann  2003              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.4 Ei koskenut seinää käännöksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  05 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  20:59