Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 6    Tulostuspäivämäärä  19 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  19:29   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti tytöt, Loppukilpailut 1 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    219          50.18   
  Kouvolan Uimarit                   
Sohvi Kallinen  2004    155          56.26   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    150          56.88   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004    141          58.11   
  Kouvolan Uimarit                   
Milla Hännikäinen  2004    122          1:00.88   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 1, 50m Rintauinti tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    196          52.08   
  Kouvolan Uimarit                   
Julia Romo  2003    166          55.02   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    119          1:01.39   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003    98          1:05.46   
  Lahden Uimaseura                   
Janna Salminen  2003    77          1:10.85   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Heikkilä  2003    42          1:26.52   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Rintauinti pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    110          55.60   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    109          55.88   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    103          56.83   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    83          1:00.99   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Starckjohann  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    198          45.78   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    172          47.95   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    170          48.16   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    152          49.94   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    145          50.83   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    143          51.06   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    140          51.43   
  Kouvolan Uimarit                   
Roni Vilén  2002    110          55.67   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    107          56.25   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roope Tsutsunen  2002    95          58.53   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elmeri Helander  2002    94          58.72   
  Lahden Uimaseura                   
12  Valle Joenranta  2002    79          1:02.00   
  Lahden Uimaseura                   
13  Nikas Daniel Krjukov  2002    71          1:04.35   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Rintauinti tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    299          1:37.78   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Tuokko  2002    234          1:46.11   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    192          1:53.34   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002    183          1:55.10   
  Kouvolan Uimarit                   
Linda Merimaa  2002    181          1:55.48   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Kuutsa  2002    154          2:01.98   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Heikkilä  2002    144          2:04.73   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    144          2:04.81   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
 
Laji 3, 100m Rintauinti tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    444          1:25.77   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    341          1:33.64   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    289          1:38.97   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    171          1:57.81   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    153          2:02.26   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 4, 100m Rintauinti pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    380          1:20.29   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    250          1:32.38   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    213          1:37.40   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    187          1:41.60   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    183          1:42.39   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    161          1:46.94   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    130          1:54.64   
  Lahden Uimaseura                   
Kristian Iivonen  2001    97          2:06.44   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
 
Laji 4, 100m Rintauinti pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    296          1:27.24   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    274          1:29.59   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    243          1:33.25   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    131          1:54.50   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Vapaauinti tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    196          41.63   
  Kouvolan Uimarit                   
Milja Mäkinen  2004    194          41.75   
  Kouvolan Uimarit                   
Sara Chouili  2004    133          47.36   
  Lahden Uimaseura                   
Sohvi Kallinen  2004    114          49.88   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    112          50.15   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Kähkönen  2005    62          1:00.82   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti pojat, Loppukilpailut 1 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    169          38.46   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    125          42.50   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004    119          43.19   
  Lahden Uimaseura                   
Max Starckjohann  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Starckjohann  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    203          44.18   
  Kouvolan Uimarit                   
Ella Tommola  2003    107          54.75   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    88          58.27   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    78          1:00.61   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003    60          1:06.10   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Heikkilä  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Janna Salminen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    270          40.19   
  Kouvolan Uimarit                   
Jemilia Haapakoski  2002    244          41.56   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    156          48.21   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Kuutsa  2002    130          51.26   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    127          51.63   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002    121          52.55   
  Kouvolan Uimarit                   
Jenna Kallio  2002    116          53.22   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    94          57.09   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Heikkilä  2002    82          59.69   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 11, 50m Perhosuinti pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    218          38.08   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    145          43.62   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    107          48.33   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    106          48.42   
  Kouvolan Uimarit                   
Roni Vilén  2002    106          48.46   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    103          48.95   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    90          51.12   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    81          52.91   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    72          55.11   
  Lahden Uimaseura                   
10  Lauri Uosukainen  2002    66          56.64   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elmeri Helander  2002    56          59.85   
  Lahden Uimaseura                   
12  Nikas Daniel Krjukov  2002    51          1:01.66   
  Lahden Uimaseura                   
13  Eetu Koskinen  2002    49          1:02.68   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 11, 50m Perhosuinti pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    315          33.72   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    240          36.88   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    210          38.60   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    205          38.89   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    195          39.51   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    156          42.62   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    130          45.22   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    106          48.38   
  Lahden Uimaseura                   
Kristian Iivonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 12, 100m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    379          1:18.96   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    234          1:32.67   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    207          1:36.51   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Vilma Uuttu  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 13, 100m Perhosuinti pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    262          1:18.93   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    221          1:23.48   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    114          1:44.10   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    85          1:54.93   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  19 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  19:29