Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Gran Prix 7 2012-2013    Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:47   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 toukokuu 2013         
 
 
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    543          2:44.92   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    532          2:46.04   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    346          3:11.63   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Bruneau  1999    517          2:47.61   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    504          2:49.08   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    469          2:53.17   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    383          3:05.18   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    372          3:07.02   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    308          3:19.23   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Niemi  1996    523          2:29.70   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    497          2:32.31   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    375          2:47.30   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    369          2:48.21   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    360          2:49.49   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    343          2:52.25   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    320          2:56.36   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    334          2:53.81   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    248          3:11.93   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    200          3:26.05   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    196          3:27.40   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    108          4:13.23   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    406          3:01.71   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    371          3:07.24   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    338          3:13.08   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    309          3:19.02   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    308          3:19.13   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    280          3:25.47   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000    230          3:39.43   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    188          3:54.88   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000    175          4:00.38   
  Lahden Uimaseura                   
10  Julia Ikonen  2001    144          4:16.37   
  Lahden Uimaseura                   
11  Nita Rautio  2001    142          4:17.94   
  Lahden Uimaseura                   
12  Rosa Kakko  2001    116          4:35.81   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    353          2:50.70   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    284          3:03.44   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    259          3:09.15   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    245          3:12.79   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    230          3:16.69   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    223          3:18.83   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    207          3:23.86   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    160          3:42.22   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    155          3:44.59   
  Lahden Uimaseura                   
10  Veeti Joenranta  2001    153          3:45.46   
  Lahden Uimaseura                   
11  Walid Chouili  2001    125          4:01.11   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helena Victoria Valdmees  2002    255          1:38.79   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    204          1:46.43   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    193          1:48.45   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    181          1:50.70   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    175          1:51.93   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    167          1:53.81   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    164          1:54.46   
  Lahden Uimaseura                   
Sohvi Kallinen  2004    162          1:54.96   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    153          1:57.12   
  Lahden Uimaseura                   
10  Lotta Kuutsa  2002    147          1:58.79   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ella Bruneau  2002    134          2:02.42   
  Lahden Uimaseura                   
12  Kerttu Torila  2002    133          2:02.81   
  Lahden Uimaseura                   
13  Jenna Kallio  2002    132          2:03.00   
  Lahden Uimaseura                   
14  Ella Tommola  2003    129          2:03.87   
  Lahden Uimaseura                   
15  Lotta Heikkilä  2002    124          2:05.64   
  Lahden Uimaseura                   
16  Ronja Nurminen  2002    119          2:07.44   
  Lahden Uimaseura                   
17  Sofia Turtiainen  2002    118          2:07.77   
  Lahden Uimaseura                   
18  Sara Chouili  2004    117          2:07.88   
  Lahden Uimaseura                   
19  Karoliina-Kristina Kapanen  2002    117          2:07.92   
  Lahden Uimaseura                   
20  Milla Hännikäinen  2004    111          2:10.25   
  Lahden Uimaseura                   
21  Minttu Paalanen  2003    103          2:13.40   
  Lahden Uimaseura                   
22  Janna Salminen  2003    89          2:20.43   
  Lahden Uimaseura                   
23  Anna Kouvonen  2003    78          2:26.73   
  Lahden Uimaseura                   
24  Annika Heikkilä  2003    50          2:50.12   
  Lahden Uimaseura                   
25  Milla Kähkönen  2005    41          3:01.07   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    186          1:37.42   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    149          1:44.84   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    132          1:49.19   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    116          1:54.00   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    102          1:58.71   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    98          2:00.38   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    92          2:02.99   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    91          2:03.39   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004    85          2:06.09   
  Lahden Uimaseura                   
10  Valle Joenranta  2002    72          2:13.61   
  Lahden Uimaseura                   
11  Nikas Daniel Krjukov  2002    61          2:20.86   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Jonas Lillman  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alena Mokicheva  1996    527          28.77   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    522          28.87   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    509          29.11   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    507          29.15   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    247          37.01   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    231          37.85   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    230          37.90   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000    208          39.18   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    187          40.65   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ella Mattila  2002    179          41.18   
  Lahden Uimaseura                   
11  Jenna Kallio  2002    179          41.21   
  Lahden Uimaseura                   
12  Nita Rautio  2001    173          41.67   
  Lahden Uimaseura                   
13  Lotta Heikkilä  2002    151          43.64   
  Lahden Uimaseura                   
14  Lotta Kuutsa  2002    145          44.16   
  Lahden Uimaseura                   
15  Minttu Paalanen  2003    143          44.38   
  Lahden Uimaseura                   
16  Sofia Turtiainen  2002    141          44.63   
  Lahden Uimaseura                   
17  Anita Durmanova  2002    139          44.87   
  Lahden Uimaseura                   
18  Kerttu Torila  2002    136          45.20   
  Lahden Uimaseura                   
19  Julia Romo  2003    135          45.22   
  Lahden Uimaseura                   
20  Sohvi Kallinen  2004    135          45.26   
  Lahden Uimaseura                   
21  Anna Kouvonen  2003    128          46.06   
  Lahden Uimaseura                   
22  Annika Heikkilä  2003    105          49.16   
  Lahden Uimaseura                   
23  Janna Salminen  2003    99          50.12   
  Lahden Uimaseura                   
24  Milla Hännikäinen  2004    85          52.72   
  Lahden Uimaseura                   
25  Milla Kähkönen  2005    60          59.15   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Karjalainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
Sara Chouili  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Vilma Tuokko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997    483          25.87   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    410          27.31   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    379          28.04   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    367          28.34   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    350          28.79   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    162          37.18   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    136          39.39   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    130          39.98   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    126          40.40   
  Lahden Uimaseura                   
10  Elmeri Helander  2002    125          40.60   
  Lahden Uimaseura                   
11  Lauri Uosukainen  2002    107          42.72   
  Lahden Uimaseura                   
12  Valle Joenranta  2002    104          43.09   
  Lahden Uimaseura                   
13  Santeri Pulkkinen  2004    93          44.72   
  Lahden Uimaseura                   
14  Nikas Daniel Krjukov  2002    77          47.68   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Haverinen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vera Viitasuo  1995    559          1:01.89   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    531          1:02.98   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    498          1:04.32   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    422          1:07.97   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    393          1:09.59   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    259          1:20.00   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    234          1:22.69   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000    230          1:23.18   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    229          1:23.33   
  Lahden Uimaseura                   
10  Helena Victoria Valdmees  2002    226          1:23.70   
  Lahden Uimaseura                   
11  Linda Merimaa  2002    217          1:24.80   
  Lahden Uimaseura                   
12  Veera Skinnari  2003    210          1:25.69   
  Lahden Uimaseura                   
13  Ella Bruneau  2002    154          1:35.06   
  Lahden Uimaseura                   
14  Rosa Kakko  2001    154          1:35.12   
  Lahden Uimaseura                   
15  Kerttu Torila  2002    133          1:39.75   
  Lahden Uimaseura                   
16  Annika Heikkilä  2003    91          1:53.07   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Zimmermann  1997    456          58.37   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    371          1:02.54   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    350          1:03.75   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    210          1:15.58   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    187          1:18.57   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    186          1:18.69   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    175          1:20.21   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    149          1:24.68   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    145          1:25.36   
  Lahden Uimaseura                   
10  Walid Chouili  2001    133          1:28.02   
  Lahden Uimaseura                   
11  Aaro Hämäläinen  2002    130          1:28.54   
  Lahden Uimaseura                   
12  Tino Kuokkanen  1999    120          1:30.91   
  Lahden Uimaseura                   
13  Eetu Palvanen  2003    109          1:33.98   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 11, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anniina Ala-Seppälä  1993    674          9:12.39   
  Lahden Uimaseura                   
Nenne Tommiska  1993    621          9:27.84   
  Kouvolan Uimarit                   
Melek Ayarci  1999    575          9:42.68   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    503          10:09.13   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    490          10:14.27   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    461          10:27.09   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    460          10:27.38   
  Lahden Uimaseura                   
Jessika Patjas  1997    436          10:38.66   
  Kouvolan Uimarit                   
Roosa Penttinen  2000    418          10:47.62   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aino Hämäläinen  2000    358          11:21.81   
  Lahden Uimaseura                   
11  Joanna Kekkonen  2000    339          11:34.67   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 12, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    630          8:37.22   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:47