Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 7    Tulostuspäivämäärä  17 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  21:00   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 toukokuu 2013         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    150          38.19   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    148          38.32   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    68          49.73   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    169          42.02   
  Kouvolan Uimarit                   
Milja Mäkinen  2004    162          42.61   
  Kouvolan Uimarit                   
Sohvi Kallinen  2004    139          44.87   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    117          47.44   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    103          49.56   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Kähkönen  2005    59          59.51   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Perhosuinti pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    144          41.53   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    119          44.32   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    114          44.89   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    96          47.49   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    96          47.57   
  Kouvolan Uimarit                   
Otto Hoffren  2002    74          51.92   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    66          53.76   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    62          55.04   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    60          55.56   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 3, 50m Perhosuinti pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    246          34.78   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    178          38.74   
  Kouvolan Uimarit                   
Atte Pennanen  2001    177          38.81   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    136          42.29   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    111          45.25   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    84          49.71   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    177          43.35   
  Kouvolan Uimarit                   
Ella Tommola  2003    104          51.71   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    68          59.66   
  Lahden Uimaseura                   
Janna Salminen  2003    54          1:04.15   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    242          39.07   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Tuokko  2002    167          44.25   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002    138          47.08   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Kuutsa  2002    122          49.06   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    119          49.47   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002    118          49.57   
  Kouvolan Uimarit                   
Linda Merimaa  2002    111          50.66   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    109          51.01   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Heikkilä  2002    90          54.39   
  Lahden Uimaseura                   
10  Sofia Turtiainen  2002    81          56.29   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Perhosuinti pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    241  35.30        1:17.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000    178  37.86        1:26.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000    111  43.48        1:40.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    312  36.54        1:21.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001    224  41.62        1:30.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saana Liikonen  2001    208  42.21        1:32.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 50m Perhosuinti pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    112          45.21   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    55          57.12   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    31          1:08.89   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    106          51.41   
  Kouvolan Uimarit                   
Sohvi Kallinen  2004    89          54.51   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    72          58.47   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    49          1:06.27   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 200m Sekauinti pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    188  43.11  1:31.53  2:28.40    3:12.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonas Lillman  2002    169  48.10  1:38.56  2:35.29    3:18.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    157  49.71  1:39.91  2:37.09    3:23.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    149  48.86  1:38.31  2:41.11    3:27.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    137  51.85  1:43.76  2:46.35    3:33.08   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Otto Hoffren  2002    123  51.92  1:49.80  2:48.49    3:40.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    99  1:00.89  2:00.94  3:06.40    3:57.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elmeri Helander  2002    84  1:05.33  2:13.17  3:18.48    4:11.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    327  36.10  1:16.76  2:02.37    2:39.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    234  42.50  1:26.06  2:19.52    2:58.46   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Atte Pennanen  2001    218  43.09  1:30.28  2:22.59    3:02.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Joenranta  2001    183  45.71  1:34.25  2:32.62    3:13.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    181  48.72  1:39.15  2:33.80    3:14.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Walid Chouili  2001    123  54.50  1:47.85  2:52.36    3:40.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    322  36.35  1:18.33  2:06.00    2:40.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000    277  37.58  1:21.34  2:12.38    2:48.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000    236  41.51  1:28.53  2:19.22    2:58.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksander Laihinen  2000    164          3:20.86   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veeti Kupari  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    255  45.34  1:33.15  2:32.48    3:16.34   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ella Tommola  2003    160  57.94  1:56.23  3:00.97    3:49.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    125  1:03.27  2:04.97  3:10.76    4:08.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    94  1:07.57  2:17.43  3:36.87    4:33.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    316  43.75  1:29.39  2:22.54    3:02.90   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    240  48.23  1:43.40  2:35.96    3:20.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002    202  50.87  1:45.03  2:45.53    3:32.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002    191  53.18  1:43.43  2:46.84    3:36.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Linda Merimaa  2002    184  50.83  1:48.50  2:51.86    3:38.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Nurminen  2002    142  55.73  1:57.01  3:06.17    3:58.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Heikkilä  2002    124  59.47  2:07.09  3:15.24    4:09.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sofia Turtiainen  2002    120  57.67  2:03.40  3:13.54    4:12.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amal Al-Khatib  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Lotta Kuutsa  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    439  35.50  1:18.88  2:05.93    2:43.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saana Liikonen  2001    349  41.98  1:24.54  2:17.19    2:56.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001    334  41.67  1:27.51  2:19.99    2:59.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Sjöblom  2001    212  47.23  1:40.43  2:42.73    3:28.81   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.00  Tulostuspäivämäärä  17 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:00