Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 1    Tulostuspäivämäärä  30 elokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  19:35   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 elokuu 2013         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veera Skinnari  2003  Lahden Uimaseura            41.96   
Sandra Kalenius  2003  Kouvolan Uimarit            42.65   
Jenna Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit            44.56   
Ella Tommola  2003  Lahden Uimaseura            46.20   
Emilia Hokkanen  2003  Lahden Uimaseura            47.17   
Janna Salminen  2003  Lahden Uimaseura            51.88   
Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura            54.13   
Milla Hännikäinen  2004  Lahden Uimaseura            56.09   
Sara Chouili  2004  Lahden Uimaseura            56.32   
10  Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura            59.48   
Anna Kouvonen  2003  Lahden Uimaseura            DNS   
Venla Lindström  2004  Lahden Uimaseura            DNS   
Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Nea Mustonen  2004  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Leppänen  2002  Lahden Uimaseura            37.73   
Jasu Ovaskainen  2002  Lahden Uimaseura            38.04   
Roni Vilén  2002  Lahden Uimaseura            42.22   
Aaro Hämäläinen  2002  Lahden Uimaseura            43.71   
Eetu Koskinen  2002  Lahden Uimaseura            44.51   
Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura            44.84   
Lauri Uosukainen  2002  Lahden Uimaseura            45.17   
Otto Hoffren  2002  Lahden Uimaseura            45.41   
Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura            48.89   
10  Manu Hännikäinen  2003  Lahden Uimaseura            49.11   
11  Valle Joenranta  2002  Lahden Uimaseura            50.64   
12  Elmeri Helander  2002  Lahden Uimaseura            53.23   
13  Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura            54.54   
14  Otso Tuomi  2004  Hyvinkään Uimaseura            58.32   
Nikas Daniel Krjukov  2002  Lahden Uimaseura            DNS   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Jesse Lintusalo  2004  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Raakel Bärlund  2001  Lahden Uimaseura    1:15.56        1:15.56   
Saana Liikonen  2001  Lahden Uimaseura    1:16.80        1:16.80   
Mathilda Kalenius  2002  Kouvolan Uimarit    1:24.47        1:24.47   
Helena Victoria Valdmees  2002  Lahden Uimaseura    1:33.05        1:33.05   
Vilma Uuttu  2001  Lahden Uimaseura    1:38.16        1:38.16   
Jenna Sjöblom  2001  Kouvolan Uimarit    1:38.68        1:38.68   
Lotta Kuutsa  2002  Lahden Uimaseura    1:39.96        1:39.96   
Vilma Tuokko  2002  Lahden Uimaseura    1:40.38        1:40.38   
Jenna Kallio  2002  Lahden Uimaseura    1:45.53        1:45.53   
10  Lotta Heikkilä  2002  Lahden Uimaseura    1:46.87        1:46.87   
11  Julia Salminen  2002  Lahden Uimaseura    1:52.57        1:52.57   
Jemilia Haapakoski  2002  Lahden Uimaseura            DNS   
Emilia Skinnari  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Linda Merimaa  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Ronja Nurminen  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sofia Turtiainen  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti pojat, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Väinö Koponen  2001  Lahden Uimaseura    1:14.26        1:14.26   
Samuli Halme  2000  Lahden Uimaseura    1:15.68        1:15.68   
Harry Zimmermann  2001  Lahden Uimaseura    1:20.61        1:20.61   
Santeri Hulkko  2000  Lahden Uimaseura    1:20.87        1:20.87   
Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura    1:21.82        1:21.82   
Ossi Kleimola  2001  Kouvolan Uimarit    1:22.08        1:22.08   
Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura    1:26.12        1:26.12   
Veeti Joenranta  2001  Lahden Uimaseura    1:27.46        1:27.46   
Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura    1:27.89        1:27.89   
10  Veeti Kupari  2000  Lahden Uimaseura    1:30.06        1:30.06   
11  Petteri Haverinen  2001  Lahden Uimaseura    1:31.09        1:31.09   
12  Reko Ojalainen  2001  Kouvolan Uimarit    1:46.85        1:46.85   
Timi Pernanen  2001  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veera Skinnari  2003  Lahden Uimaseura            46.83   
Jenna Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit            50.96   
Sandra Kalenius  2003  Kouvolan Uimarit            51.26   
Emilia Hokkanen  2003  Lahden Uimaseura            51.79   
Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura            53.38   
Sara Chouili  2004  Lahden Uimaseura            55.53   
Ella Tommola  2003  Lahden Uimaseura            55.80   
Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura            59.28   
Milla Hännikäinen  2004  Lahden Uimaseura            1:00.61   
10  Janna Salminen  2003  Lahden Uimaseura            1:02.86   
11  Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura            1:17.58   
Anna Kouvonen  2003  Lahden Uimaseura            DNS   
Venla Lindström  2004  Lahden Uimaseura            DNS   
Nea Mustonen  2004  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 6, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Leppänen  2002  Lahden Uimaseura            43.80   
Jasu Ovaskainen  2002  Lahden Uimaseura            44.85   
Eetu Koskinen  2002  Lahden Uimaseura            46.60   
Aaro Hämäläinen  2002  Lahden Uimaseura            48.43   
Otto Hoffren  2002  Lahden Uimaseura            48.57   
Manu Hännikäinen  2003  Lahden Uimaseura            50.15   
Roni Vilén  2002  Lahden Uimaseura            52.86   
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura            53.76   
Lauri Uosukainen  2002  Lahden Uimaseura            53.99   
10  Elmeri Helander  2002  Lahden Uimaseura            55.80   
11  Valle Joenranta  2002  Lahden Uimaseura            55.86   
12  Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura            55.98   
13  Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura            56.85   
14  Otso Tuomi  2004  Hyvinkään Uimaseura            1:12.60   
15  Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            1:14.66   
16  Jesse Lintusalo  2004  Hyvinkään Uimaseura            1:16.88   
Nikas Daniel Krjukov  2002  Lahden Uimaseura            DNS   
Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Raakel Bärlund  2001  Lahden Uimaseura    1:27.41        1:27.41   
Saana Liikonen  2001  Lahden Uimaseura    1:33.14        1:33.14   
Mathilda Kalenius  2002  Kouvolan Uimarit    1:37.69        1:37.69   
Helena Victoria Valdmees  2002  Lahden Uimaseura    1:38.48        1:38.48   
Vilma Uuttu  2001  Lahden Uimaseura    1:46.70        1:46.70   
Emilia Skinnari  2002  Lahden Uimaseura    1:51.67        1:51.67   
Jenna Sjöblom  2001  Kouvolan Uimarit    1:52.55        1:52.55   
Linda Merimaa  2002  Lahden Uimaseura    1:52.57        1:52.57   
Lotta Kuutsa  2002  Lahden Uimaseura    1:54.32        1:54.32   
10  Jenna Kallio  2002  Lahden Uimaseura    1:58.71        1:58.71   
11  Ronja Nurminen  2002  Lahden Uimaseura    1:59.49        1:59.49   
12  Sofia Turtiainen  2002  Lahden Uimaseura    2:00.21        2:00.21   
13  Lotta Heikkilä  2002  Lahden Uimaseura    2:00.55        2:00.55   
Jemilia Haapakoski  2002  Lahden Uimaseura            DNS   
Julia Salminen  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Vilma Tuokko  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Väinö Koponen  2001  Lahden Uimaseura            1:22.27   
Santeri Hulkko  2000  Lahden Uimaseura            1:29.55   
Samuli Halme  2000  Lahden Uimaseura            1:30.15   
Harry Zimmermann  2001  Lahden Uimaseura            1:32.69   
Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura            1:33.12   
Ossi Kleimola  2001  Kouvolan Uimarit    1:37.46        1:37.46   
Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura    1:38.45        1:38.45   
Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura    1:38.45        1:38.45   
Timi Pernanen  2001  Lahden Uimaseura    1:39.62        1:39.62   
10  Petteri Haverinen  2001  Lahden Uimaseura    1:45.00        1:45.00   
11  Reko Ojalainen  2001  Kouvolan Uimarit    1:46.08        1:46.08   
12  Veeti Joenranta  2001  Lahden Uimaseura    1:48.22        1:48.22   
Veeti Kupari  2000  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  30 elokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  19:35