Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Gran Prix 1 2013-2014    Tulostuspäivämäärä  21 syyskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:30   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 syyskuu 2013         
 
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    553          4:46.04   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    552          4:46.31   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    495          4:56.96   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    486          4:58.76   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    419          5:13.81   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    398          5:19.33   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    395          5:20.14   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    394          5:20.28   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    368          5:27.60   
  Lahden Uimaseura                   
10  Henna Suhonen  2000    358          5:30.64   
  Lahden Uimaseura                   
11  Riia Ojalainen  1999    282          5:58.14   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Rita Lakka  1999    279          5:59.17   
  Kouvolan Uimarit                   
Roosa Penttinen  2000              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    630          4:33.93   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    542          4:48.09   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    496          4:56.58   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    493          4:57.30   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    484          4:59.14   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    482          4:59.49   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    466          5:02.97   
  Lahden Uimaseura                   
Jessika Patjas  1997    437          5:09.45   
  Kouvolan Uimarit                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    436          5:09.64   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    369          4:56.59   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    363          4:58.21   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    268          5:29.82   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    254          5:35.65   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    215          5:55.09   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    579          4:15.20   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    576          4:15.70   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    529          4:23.02   
  Lahden Uimaseura                   
Jesse Tommiska  1994    500          4:27.91   
  Kouvolan Uimarit                   
Aleksi Mattila  1996    462          4:35.16   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    437          4:40.30   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    424          4:43.12   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    404          4:47.61   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    384          4:52.62   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jere Turunen  1997    384          4:52.64   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    283          1:17.65   
  Kouvolan Uimarit                   
Veera Skinnari  2003    272          1:18.65   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    200          1:27.14   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Hokkanen  2003    190          1:28.60   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Pulkkinen  2004    172          1:31.64   
  Kouvolan Uimarit                   
Sohvi Kallinen  2004    168          1:32.30   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    144          1:37.15   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    141          1:37.98   
  Lahden Uimaseura                   
Janna Salminen  2003    137          1:38.72   
  Lahden Uimaseura                   
10  Sara Chouili  2004    118          1:43.71   
  Lahden Uimaseura                   
11  Milla Hännikäinen  2004    105          1:48.00   
  Lahden Uimaseura                   
12  Annika Heikkilä  2003    93          1:52.31   
  Lahden Uimaseura                   
13  Venla Lindström  2004    79          1:58.87   
  Lahden Uimaseura                   
14  Kristina Nikkinen  2004    77          1:59.48   
  Kouvolan Uimarit                   
15  Inka Raitio  2004    75          2:00.61   
  Kouvolan Uimarit                   
16  Milla Kähkönen  2005    71          2:02.90   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Mustonen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    163          1:22.14   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    146          1:25.16   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004    136          1:27.33   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    127          1:29.31   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    81          1:43.80   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003    75          1:46.32   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    454          2:24.63   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    418          2:28.61   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    370          2:34.73   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    305          2:45.07   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Sjöblom  2001    282          2:49.39   
  Kouvolan Uimarit                   
Helena Victoria Valdmees  2002    267          2:52.57   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    266          2:52.73   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    263          2:53.50   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    228          3:01.73   
  Lahden Uimaseura                   
10  Noora Nikkinen  2002    220          3:03.88   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Vilma Tuokko  2002    213          3:06.04   
  Lahden Uimaseura                   
12  Jenna Kallio  2002    183          3:15.67   
  Lahden Uimaseura                   
13  Ronja Nurminen  2002    182          3:15.94   
  Lahden Uimaseura                   
14  Lotta Kuutsa  2002    170          3:20.42   
  Lahden Uimaseura                   
15  Lotta Heikkilä  2002    154          3:27.00   
  Lahden Uimaseura                   
16  Sofia Turtiainen  2002    138          3:34.99   
  Lahden Uimaseura                   
17  Julia Salminen  2002    129          3:40.01   
  Lahden Uimaseura                   
18  Rosa Suni  2001    93          4:04.76   
  Kouvolan Uimarit                   
Inka Timperi  2002              DNF   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    348          2:21.23   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    308          2:27.05   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    270          2:33.62   
  Kouvolan Uimarit                   
Timi Pernanen  2001    257          2:36.21   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    254          2:36.82   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    253          2:36.91   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    241          2:39.53   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    230          2:42.04   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    197          2:50.76   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roni Vilén  2002    187          2:53.70   
  Lahden Uimaseura                   
11  Petteri Haverinen  2001    184          2:54.43   
  Lahden Uimaseura                   
12  Otto Hoffren  2002    170          2:59.17   
  Lahden Uimaseura                   
13  Eetu Koskinen  2002    168          2:59.81   
  Lahden Uimaseura                   
14  Aaro Hämäläinen  2002    163          3:01.60   
  Lahden Uimaseura                   
15  Lauri Uosukainen  2002    146          3:08.30   
  Lahden Uimaseura                   
16  Roope Tsutsunen  2002    135          3:13.61   
  Lahden Uimaseura                   
17  Valle Joenranta  2002    120          3:21.06   
  Lahden Uimaseura                   
18  Elmeri Helander  2002    119          3:21.88   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Reko Ojalainen  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Hokkanen  2003    215          48.03   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    210          48.38   
  Lahden Uimaseura                   
Sohvi Kallinen  2004    193          49.83   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003    176          51.31   
  Kouvolan Uimarit                   
Julia Romo  2003    162          52.83   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    147          54.49   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    133          56.33   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    131          56.64   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    112          59.74   
  Lahden Uimaseura                   
10  Kristina Nikkinen  2004    104          1:01.20   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Inka Raitio  2004    99          1:02.23   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Janna Salminen  2003    88          1:04.62   
  Lahden Uimaseura                   
13  Annika Heikkilä  2003    81          1:06.36   
  Lahden Uimaseura                   
14  Nea Mustonen  2004    70          1:09.78   
  Lahden Uimaseura                   
15  Venla Lindström  2004    67          1:10.65   
  Lahden Uimaseura                   
16  Milla Kähkönen  2005    61          1:12.93   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    360          40.45   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    327          41.77   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    324          41.90   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002    283          43.84   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    267          44.70   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    218          47.81   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    201          49.09   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    190          50.05   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002    189          50.13   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Linda Merimaa  2002    177          51.22   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Nurminen  2002    175          51.47   
  Lahden Uimaseura                   
12  Jenna Sjöblom  2001    173          51.65   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Lotta Kuutsa  2002    160          52.99   
  Lahden Uimaseura                   
14  Lotta Heikkilä  2002    150          54.14   
  Lahden Uimaseura                   
15  Jenna Kallio  2002    148          54.40   
  Lahden Uimaseura                   
16  Sofia Turtiainen  2002    137          55.83   
  Lahden Uimaseura                   
17  Rosa Suni  2001    99          1:02.20   
  Kouvolan Uimarit                   
18  Inka Timperi  2002    71          1:09.24   
  Kouvolan Uimarit                   
Julia Salminen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Bruneau  1999    504          36.17   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    462          37.24   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    429          38.16   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    427          38.23   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Lakka  1999    336          41.42   
  Kouvolan Uimarit                   
Aino Hämäläinen  2000    333          41.51   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    326          41.82   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    316          42.25   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    313          42.40   
  Lahden Uimaseura                   
10  Joanna Kekkonen  2000    313          42.41   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Kakkonen  1999    291          43.46   
  Lahden Uimaseura                   
Riia Ojalainen  1999              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Roosa Penttinen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    476          36.86   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    464          37.19   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    417          38.52   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    376          39.88   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    370          40.09   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    314          42.37   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    283          43.85   
  Lahden Uimaseura                   
Jessika Patjas  1997    276          44.21   
  Kouvolan Uimarit                   
Vaula Vekkeli  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    123          50.73   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    122          50.78   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    101          54.06   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    93          55.60   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    80          58.52   
  Lahden Uimaseura                   
Timo Rinne  2004    61          1:03.97   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    294          37.94   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    222          41.67   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    205          42.81   
  Kouvolan Uimarit                   
Antti Leppänen  2002    192          43.70   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    184          44.39   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    180          44.65   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    179          44.78   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    176          44.98   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    162          46.27   
  Lahden Uimaseura                   
10  Eetu Koskinen  2002    157          46.75   
  Lahden Uimaseura                   
11  Reko Ojalainen  2001    144          48.09   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Otto Hoffren  2002    132          49.57   
  Lahden Uimaseura                   
13  Roni Vilén  2002    123          50.69   
  Lahden Uimaseura                   
14  Lauri Uosukainen  2002    116          51.67   
  Lahden Uimaseura                   
15  Elmeri Helander  2002    98          54.70   
  Lahden Uimaseura                   
16  Roope Tsutsunen  2002    96          54.98   
  Lahden Uimaseura                   
17  Valle Joenranta  2002    92          55.83   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Petteri Haverinen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    277          38.71   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    257          39.67   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    225          41.46   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    201          43.05   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    146          47.93   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    530          31.19   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    502          31.77   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    460          32.70   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    419          33.74   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    412          33.92   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    387          34.64   
  Lahden Uimaseura                   
Jesse Tommiska  1994    356          35.62   
  Kouvolan Uimarit                   
Jami Kuosmanen  1998    319          36.93   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    319          36.95   
  Lahden Uimaseura                   
10  Daniel Zimmermann  1997    313          37.16   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  21 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:30