Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 2    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  20:40   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2013         
 
 
Laji 1, 100m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 1 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    179  44.07        1:34.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Palvanen  2003    145  47.76        1:41.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Haimi  2003    140  46.96        1:42.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    129  51.13        1:45.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004    124  50.79        1:46.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Yli-Kojola  2003    76  1:03.00        2:05.63   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aapo Koskinen  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alexander Nyman  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Jesse Lintusalo  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Risto Martikainen  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.6 Rataköydestä vetäminen               
                     
 
Laji 1, 100m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    273  37.46        1:22.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    196  42.20        1:31.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    190  44.05        1:32.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    187  42.39        1:33.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    165  47.31        1:37.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    165  44.98        1:37.04   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    151  46.38        1:39.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    148  50.38        1:40.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Valle Joenranta  2002    131  48.94        1:44.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Nikas Daniel Krjukov  2002    92  56.85        1:57.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
Manu Ursin  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
Laji 1, 100m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    398  34.10        1:12.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    323  36.12        1:17.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    278  38.99        1:21.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    269  38.96        1:22.52   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonas Mustonen  2001    249  39.09        1:24.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Reko Ojalainen  2001    147  47.85        1:41.00   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nils Kivioja  2001    120  52.07        1:47.89   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aleksi Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Artur Saltykov  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Veeti Joenranta  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
Laji 1, 100m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    377  34.74        1:13.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000    363  35.77        1:14.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000    279  37.51        1:21.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Kupari  2000    201  43.57        1:30.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksander Laihinen  2000    200  43.53        1:31.01   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    229  42.62        1:38.35   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sohvi Kallinen  2004    209  49.97        1:41.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004    181  50.57        1:46.36   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emmi Paavilainen  2004    157  51.65        1:51.51   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    141  56.03        1:55.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004    131  58.30        1:58.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Ruolahti  2004    131  56.29        1:58.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kristina Nikkinen  2004    123  59.07        2:00.95   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Mustonen  2004    119  59.09        2:02.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Inka Raitio  2004    104  1:01.48        2:07.70   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Vlada Guljajeva  2004    104  1:02.40        2:07.99   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
12  Milla Kähkönen  2005    91  59.78        2:13.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Venla Lindström  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Hokkanen  2003    229  48.01        1:38.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    169  51.24        1:48.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    159  52.36        1:51.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Kouvonen  2003    102  59.32        2:08.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Janna Salminen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    312  41.14        1:28.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Skinnari  2002    308  41.94        1:29.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    304  43.74        1:29.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002    287  43.60        1:31.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Kuutsa  2002    240  46.35        1:36.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Linda Merimaa  2002    233  46.21        1:37.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002    199  47.30        1:43.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Heikkilä  2002    180  50.63        1:46.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sofia Turtiainen  2002    171  50.83        1:48.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Julia Salminen  2002    161  52.44        1:50.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Laura Yli-Kojola  2002    159  52.35        1:51.12   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Liikonen  2001    462  34.48        1:17.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Uuttu  2001    289  43.63        1:31.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Sjöblom  2001    277  42.73        1:32.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Rosa Suni  2001    127  58.76        1:59.72   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Roosa Mikkola  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 10.13 Väärä uintijärjestys               
                     
 
Laji 3, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    154          49.75   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    130          52.68   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004    130          52.70   
  Lahden Uimaseura                   
Lassi Haimi  2003    103          56.94   
  Kouvolan Uimarit                   
Lassi Yli-Kojola  2003    90          59.39   
  Kouvolan Uimarit                   
Taavi Backman  2004    76          1:03.03   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003    60          1:08.00   
  Kouvolan Uimarit                   
Alexander Nyman  2004    59          1:08.51   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jesse Lintusalo  2004    46          1:14.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 4, 50m Rintauinti tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    229          49.41   
  Kouvolan Uimarit                   
Sohvi Kallinen  2004    207          51.10   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Ruolahti  2004    159          55.84   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004    157          56.02   
  Kouvolan Uimarit                   
Inka Raitio  2004    137          58.61   
  Kouvolan Uimarit                   
Kristina Nikkinen  2004    137          58.66   
  Kouvolan Uimarit                   
Sara Chouili  2004    136          58.85   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    131          59.51   
  Lahden Uimaseura                   
Vlada Guljajeva  2004    119          1:01.49   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Nea Mustonen  2004    117          1:01.77   
  Lahden Uimaseura                   
11  Emmi Paavilainen  2004    113          1:02.50   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Venla Lindström  2004    91          1:07.07   
  Lahden Uimaseura                   
13  Milla Kähkönen  2005    83          1:09.38   
  Lahden Uimaseura                   
Eevi-maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
 
Laji 5, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    224  1:35.76        1:35.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    197  48.38        1:39.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    190  48.24        1:41.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    164  49.97        1:46.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    151  52.79        1:49.18   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Roni Vilén  2002    151  51.61        1:49.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    135  53.66        1:53.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    119  56.61        1:58.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Valle Joenranta  2002    111  58.27        2:00.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Elmeri Helander  2002    111  58.81        2:01.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Nikas Daniel Krjukov  2002    82  1:04.10        2:13.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Manu Ursin  2002    81  1:04.09        2:14.42   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    350  39.55        1:22.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    253  43.38        1:31.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    247  45.14        1:32.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    224  45.69        1:35.74   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aleksi Helminen  2001    223  45.73        1:35.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Mustonen  2001    217  45.98        1:36.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Joenranta  2001    175  49.86        1:43.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Reko Ojalainen  2001    174  50.19        1:44.18   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nils Kivioja  2001    121  55.69        1:57.60   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Artur Saltykov  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    321  40.59        1:24.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000    283  41.56        1:28.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000    261  43.77        1:31.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksander Laihinen  2000    226  45.22        1:35.52   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veeti Kupari  2000    179  49.97        1:43.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti tytöt, Loppukilpailut 1 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Hokkanen  2003    252  48.96        1:43.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003    192  54.23        1:53.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    171  55.44        1:57.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    140  1:00.74        2:05.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    118  1:04.91        2:13.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003    100  1:10.67        2:20.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Toikka  2003    88  1:09.94        2:27.07   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Anna Kouvonen  2003    84  1:10.75        2:29.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Tuokko  2002    315  45.35        1:36.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    284  45.81        1:39.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002    242  50.04        1:44.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Skinnari  2002    233  51.29        1:46.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Linda Merimaa  2002    206  52.79        1:50.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Heikkilä  2002    200  54.10        1:51.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Kuutsa  2002    191  54.59        1:53.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Laura Yli-Kojola  2002    178  55.32        1:56.12   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jenna Kallio  2002    159  57.14        2:00.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Sofia Turtiainen  2002    150  56.70        2:03.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Julia Salminen  2002    119  1:00.98        2:12.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Liikonen  2001    403  41.85        1:28.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Uuttu  2001    233  49.76        1:46.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Sjöblom  2001    211  51.47        1:49.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Rosa Suni  2001    113  1:04.01        2:15.20   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Roosa Mikkola  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  20:40