Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 3    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:16   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  26 lokakuu 2013         
 
 
Laji 1, 100m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Hännikäinen  2004    156          1:51.66   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    139          1:56.21   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Lindström  2004    122          2:01.23   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Hermonen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 2, 100m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    178          1:34.74   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    159          1:38.29   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    118          1:48.54   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003    104          1:53.04   
  Kouvolan Uimarit                   
Timo Rinne  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Santeri Pulkkinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 3, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    280          3:16.87   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Hokkanen  2003    228          3:30.65   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    223          3:32.18   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    198          3:40.90   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    163          3:55.65   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Heikkilä  2003    104          4:33.50   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Janna Salminen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    325          3:07.16   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    290          3:14.50   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    283          3:15.97   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002    267          3:20.01   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    231          3:29.70   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    200          3:40.23   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Salminen  2002    190          3:43.76   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Heikkilä  2002    190          3:43.99   
  Lahden Uimaseura                   
Inka Timperi  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Karoliina-Kristina Kapanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Ronja Nurminen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 3, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Liikonen  2001    423          2:51.48   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    407          2:53.74   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Suni  2001              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Uuttu  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Sjöblom  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 4, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    259          3:00.59   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    208          3:14.24   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    166          3:29.26   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    145          3:39.22   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    133          3:45.57   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    123          3:51.64   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    412          2:34.80   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    286          2:54.79   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    276          2:56.89   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    258          3:00.80   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    212          3:13.16   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Haverinen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Artur Saltykov  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 4, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    413          2:34.66   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    360          2:41.88   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    261          3:00.08   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    218          3:11.30   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Hermonen  2004    132          1:43.60   
  Kouvolan Uimarit                   
Venla Lindström  2004    129          1:44.27   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    116          1:47.99   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    104          1:51.96   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Kähkönen  2005    85          1:59.71   
  Lahden Uimaseura                   
Eevi-maria Bogdanova  2005    60          2:14.54   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Leino  2004    49          2:23.79   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    321          1:17.08   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    226          1:26.66   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Hokkanen  2003    221          1:27.20   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    166          1:36.04   
  Lahden Uimaseura                   
Janna Salminen  2003    143          1:40.95   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    141          1:41.24   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003    134          1:43.06   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Heikkilä  2003    100          1:53.41   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Toikka  2003    61          2:13.71   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    328          1:16.50   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    323          1:16.89   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002    290          1:19.69   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    274          1:21.20   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    264          1:22.27   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    225          1:26.70   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Heikkilä  2002    202          1:29.86   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    183          1:32.89   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Salminen  2002    171          1:35.01   
  Lahden Uimaseura                   
10  Karoliina-Kristina Kapanen  2002    159          1:37.40   
  Lahden Uimaseura                   
11  Inka Timperi  2002    72          2:06.75   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Liikonen  2001    455          1:08.63   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    426          1:10.15   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Sjöblom  2001    332          1:16.23   
  Kouvolan Uimarit                   
Roosa Mikkola  2001              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Rosa Suni  2001              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Uuttu  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    179          1:23.02   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    146          1:28.69   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004    145          1:28.99   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003    107          1:38.29   
  Kouvolan Uimarit                   
Aapo Koskinen  2004    82          1:47.41   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004    79          1:48.67   
  Kouvolan Uimarit                   
Stefan Saltykov  2005    69          1:53.73   
  Lahden Uimaseura                   
Timo Rinne  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    268          1:12.55   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    187          1:21.71   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    175          1:23.51   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    145          1:29.01   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    132          1:31.84   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    118          1:35.13   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timi Pernanen  2001    313          1:08.85   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    241          1:15.15   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    234          1:15.86   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    217          1:17.84   
  Lahden Uimaseura                   
Artur Saltykov  2001    109          1:37.70   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Haverinen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    374          1:04.92   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    364          1:05.53   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    297          1:10.09   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    228          1:16.56   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:16