Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Gran Prix 3 2013-2014    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:42   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 marraskuu 2013         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    232          39.67   
  Kouvolan Uimarit                   
Jenna Pulkkinen  2004    212          40.83   
  Kouvolan Uimarit                   
Veera Skinnari  2003    185          42.77   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    153          45.50   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    140          46.92   
  Lahden Uimaseura                   
Sohvi Kallinen  2004    128          48.33   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Hokkanen  2003    122          49.05   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Paavilainen  2004    106          51.40   
  Kouvolan Uimarit                   
Milla Hännikäinen  2004    98          52.72   
  Lahden Uimaseura                   
10  Julia Romo  2003    91          54.14   
  Lahden Uimaseura                   
11  Anna Kouvonen  2003    90          54.27   
  Lahden Uimaseura                   
12  Milja Mäkinen  2004    83          55.86   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Nea Mustonen  2004    80          56.37   
  Lahden Uimaseura                   
14  Janna Salminen  2003    77          57.28   
  Lahden Uimaseura                   
15  Venla Lindström  2004    67          59.83   
  Lahden Uimaseura                   
16  Sara Chouili  2004    59          1:02.52   
  Lahden Uimaseura                   
17  Kristina Nikkinen  2004    44          1:08.88   
  Kouvolan Uimarit                   
Annika Heikkilä  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Inka Raitio  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    419          32.56   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    312          35.91   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    300          36.39   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    270          37.68   
  Lahden Uimaseura                   
Mathilda Kalenius  2002    267          37.86   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Uuttu  2001    225          40.04   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    195          42.01   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    189          42.46   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    182          42.97   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jenna Sjöblom  2001    178          43.28   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Helena Victoria Valdmees  2002    177          43.42   
  Lahden Uimaseura                   
12  Linda Merimaa  2002    168          44.18   
  Lahden Uimaseura                   
13  Heidi Nikkinen  2001    161          44.76   
  Kouvolan Uimarit                   
14  Lotta Kuutsa  2002    161          44.78   
  Lahden Uimaseura                   
15  Julia Salminen  2002    143          46.59   
  Lahden Uimaseura                   
16  Karoliina-Kristina Kapanen  2002    39          1:11.63   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Roosa Mikkola  2001              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Bruneau  1999    512          30.46   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    494          30.84   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    429          32.31   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    360          34.24   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    349          34.60   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    339          34.94   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Leppä  2000    330          35.26   
  Kouvolan Uimarit                   
Amanda Vilenius  1999    315          35.81   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    313          35.89   
  Lahden Uimaseura                   
10  Joanna Kekkonen  2000    277          37.37   
  Lahden Uimaseura                   
11  Riia Ojalainen  1999    247          38.82   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Henriikka Hämäläinen  2000    225          40.08   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Henna Suhonen  2000    223          40.15   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Lakka  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alena Mokicheva  1996    484          31.04   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    438          32.08   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    356          34.38   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    285          37.03   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    172          39.19   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004    87          49.18   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    69          53.13   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    58          56.03   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    40          1:03.49   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Lassi Haimi  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Timo Rinne  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    282          33.22   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    223          35.90   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    217          36.25   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    214          36.40   
  Kouvolan Uimarit                   
Joonas Mustonen  2001    214          36.41   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    206          36.89   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    179          38.67   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    169          39.38   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    137          42.24   
  Lahden Uimaseura                   
10  Veeti Joenranta  2001    135          42.48   
  Lahden Uimaseura                   
11  Roni Vilén  2002    131          42.84   
  Lahden Uimaseura                   
12  Aaro Hämäläinen  2002    126          43.41   
  Lahden Uimaseura                   
13  Otto Hoffren  2002    102          46.55   
  Lahden Uimaseura                   
14  Roope Tsutsunen  2002    93          48.04   
  Lahden Uimaseura                   
15  Reko Ojalainen  2001    84          49.68   
  Kouvolan Uimarit                   
16  Elmeri Helander  2002    82          49.98   
  Lahden Uimaseura                   
17  Valle Joenranta  2002    74          51.72   
  Lahden Uimaseura                   
18  Eetu Koskinen  2002    65          54.09   
  Lahden Uimaseura                   
19  Lauri Uosukainen  2002    63          54.62   
  Lahden Uimaseura                   
Artur Saltykov  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Joonatan Lekander  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    298          32.61   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    285          33.09   
  Lahden Uimaseura                   
Benjamin Turunen  1999    234          35.33   
  Kouvolan Uimarit                   
Saku Romo  2000    168          39.46   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    117          44.54   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksander Laihinen  2000    110          45.48   
  Kouvolan Uimarit                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    533          26.88   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    532          26.89   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    455          28.34   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    439          28.68   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    432          28.82   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    399          29.61   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    332          31.46   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    324          31.71   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    322          31.80   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    253  41.79        1:27.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veera Skinnari  2003    225  44.69        1:30.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Pulkkinen  2004    186  46.09        1:36.59   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ella Tommola  2003    184  48.66        1:37.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    146  50.47        1:44.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004    145  51.20        1:44.91   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sara Chouili  2004    123  54.72        1:50.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    109  56.97        1:55.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emmi Paavilainen  2004    107  57.27        1:56.32   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Milla Hännikäinen  2004    97  59.83        2:00.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Kristina Nikkinen  2004    96  59.12        2:00.22   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Eevi-Maria Bogdanova  2005    85  1:00.86        2:05.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Inka Raitio  2004    64  1:05.78        2:17.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Annika Heikkilä  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Kouvonen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Emilia Hokkanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Nea Mustonen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Sohvi Kallinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Venla Lindström  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    121  47.83        1:38.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Palvanen  2003    120  49.04        1:39.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    103  50.86        1:44.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Stefan Saltykov  2005    65  58.65        2:01.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004    47  1:04.44        2:14.72   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Timo Rinne  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Lassi Haimi  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    470  37.93  1:17.68  1:56.82    2:34.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saana Liikonen  2001    399  40.53  1:22.20  2:03.68    2:42.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001    394  39.57  1:22.42  2:03.85    2:43.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002    313  41.72  1:25.73  2:12.01    2:56.68   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Skinnari  2002    287  44.88  1:31.22  2:17.30    3:01.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002    272  43.51  1:30.62  2:19.34    3:05.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Uuttu  2001    260  44.14  1:32.56  2:21.41    3:07.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Sjöblom  2001    231  44.38  1:33.70  2:25.32    3:15.44   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    209  43.48  1:37.05  2:29.74    3:22.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Linda Merimaa  2002    196  50.53  1:43.72  2:36.98    3:26.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Ronja Nurminen  2002    151  50.73  1:47.79  2:46.72    3:45.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Karoliina-Kristina Kapanen  2002    128  54.36  1:56.35  2:58.47    3:57.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Heidi Nikkinen  2001              DNF   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Roosa Mikkola  2001              DNF   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julia Salminen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Lotta Kuutsa  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Vilma Tuokko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    520  35.20  1:13.41  1:51.92    2:29.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999    508  36.69  1:15.46  1:53.69    2:30.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000    481  36.56  1:14.78  1:54.15    2:33.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999    409  38.36  1:19.91  2:01.33    2:41.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999    407  38.75  1:20.44  2:01.59    2:41.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Hämäläinen  2000    404  40.42  1:22.48  2:03.56    2:42.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999    390  39.24  1:20.32  2:03.03    2:44.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roosa Penttinen  2000    321  41.52  1:28.38  2:13.36    2:55.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emma Leppä  2000    315  41.15  1:26.61  2:12.71    2:56.36   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Henna Suhonen  2000    310  42.50  1:27.52  2:13.16    2:57.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Joanna Kekkonen  2000    300  42.95  1:28.75  2:14.41    2:59.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Riia Ojalainen  1999    240  46.46  1:35.44  2:25.02    3:13.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Henriikka Hämäläinen  2000    192  50.53  1:44.70  2:38.24    3:27.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Rita Lakka  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vera Viitasuo  1995    448  37.87  1:18.01  1:57.99    2:36.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heidi Virtanen  1997    410  38.66  1:18.55  1:59.67    2:41.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eveliina Ala-Seppälä  1995    407  38.06  1:19.04  2:01.24    2:41.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alena Mokicheva  1996    381  37.93  1:20.28  2:03.32    2:45.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    326  36.55  1:16.00  1:55.35    2:34.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    257  39.07  1:22.24  2:05.59    2:46.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001    250  39.73  53.22  1:22.42    2:48.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    231  42.09  1:26.76  2:10.91    2:52.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    228  41.91  1:26.45  2:11.19    2:53.59   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonas Mustonen  2001    216  43.13  1:27.85  2:12.94    2:56.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    215  43.07  1:28.66  2:14.17    2:56.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002    215  42.37  1:27.41  2:13.61    2:57.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Antti Leppänen  2002    213  41.67  1:26.11  2:12.48    2:57.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Veeti Joenranta  2001    194  42.95  1:29.33  2:17.38    3:03.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Roni Vilén  2002    183  43.76  1:30.83  2:18.99    3:06.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Aaro Hämäläinen  2002    167  45.71  1:34.70  2:23.94    3:12.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Otto Hoffren  2002    151  51.06  1:43.10  2:32.33    3:19.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Joonatan Lekander  2002    144  48.74  1:41.39  2:33.11    3:22.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
15  Artur Saltykov  2001    76  59.92  2:02.82  3:08.15    4:09.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Lauri Uosukainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Reko Ojalainen  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Roope Tsutsunen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    308  38.06  1:19.12  1:59.43    2:37.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000    292  37.38  1:18.46  2:00.03    2:39.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Kupari  2000    196  43.88  1:30.94  2:17.67    3:02.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksander Laihinen  2000    168  46.49  1:34.73  2:24.46    3:11.97   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Benjamin Turunen  1999              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    559  30.48  1:02.43  1:35.73    2:08.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Andreas Niemi  1996    544  31.22  1:04.20  1:37.84    2:09.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alexei Mokichev  1994    505  31.32  1:04.18  1:38.05    2:13.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olli Kokko  1994    483  31.87  1:05.47  1:40.26    2:15.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Penttinen  1995    435  32.75  1:08.59  1:45.09    2:20.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    370  35.65  1:12.56  1:50.89    2:27.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    368  34.12  1:11.14  1:50.32    2:28.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998    367  36.43  1:13.84  1:51.24    2:28.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997    302  38.03  1:17.78  1:58.35    2:37.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Mattila  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:42