Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junior Divari 4    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  20:43   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taavi Backman  2004    172  39.80        1:20.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    150  40.21        1:24.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004    113  43.59        1:32.94   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aapo Koskinen  2004    111  43.77        1:33.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alexander Nyman  2004    91  47.13        1:39.91   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jesse Lintusalo  2004    88  47.63        1:40.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Otso Tuomi  2004    82  47.89        1:43.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Stefan Saltykov  2005    52  54.05        2:00.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emil Simberg  2005    38  59.58        2:12.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timo Rinne  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    179  37.54        1:19.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Palvanen  2003    149  41.73        1:24.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Haimi  2003    134  41.36        1:27.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Risto Martikainen  2003    127  43.25        1:29.39   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lassi Yli-Kojola  2003    79  47.89        1:44.41   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jonne Isoranta  2003    73  49.71        1:47.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    290  32.38        1:07.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002    240  34.46        1:12.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    184  38.21        1:18.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    177  37.73        1:19.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    175  38.15        1:20.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    174  38.20        1:20.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    168  39.49        1:21.30   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Elmeri Helander  2002    162  41.22        1:22.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    149  40.34        1:24.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Valle Joenranta  2002    144  40.02        1:25.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Manu Ursin  2002    138  39.64        1:26.80   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Nikas Daniel Krjukov  2002    99  43.77        1:37.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    338  30.41        1:04.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    300  32.75        1:07.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Petteri Haverinen  2001    296  32.73        1:07.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    287  33.38        1:08.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    272  33.76        1:09.33   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Atte Pennanen  2001    271  33.66        1:09.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    262  33.76        1:10.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Joenranta  2001    205  35.46        1:16.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Tuomi  2001    141  40.50        1:26.31   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Reko Ojalainen  2001    117  43.76        1:31.65   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Artur Saltykov  2001    99  44.01        1:37.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Mustonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nils Kivioja  2001              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Santeri Tuomi  2001              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    98  51.75        1:50.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    60  57.91        2:10.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    253  38.52        1:20.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Pulkkinen  2004    219  38.33        1:24.61   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milja Mäkinen  2004    209  39.27        1:25.84   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004    148  47.28        1:36.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004    146  46.27        1:36.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kristina Nikkinen  2004    141  46.85        1:37.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Hermonen  2004    116  44.56        1:44.40   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    114  50.27        1:45.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emmi Paavilainen  2004    97  51.26        1:50.92   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Vlada Guljajeva  2004    93  53.01        1:52.45   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Inka Raitio  2004    77  55.44        1:59.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Aurora Mavriqi  2004    68  54.25        2:04.79   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Nea Leino  2004    51  1:05.84        2:17.46   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Noora Koukkari  2004    40  1:17.42        2:28.11   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jade Silpo  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    328  35.41        1:13.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sandra Kalenius  2003    288  36.57        1:17.19   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    244  39.61        1:21.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003    231  39.90        1:23.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    218  39.12        1:24.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    154  46.15        1:35.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    153  44.78        1:35.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Kouvonen  2003    152  45.60        1:35.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Toikka  2003    72  52.83        2:02.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Jormalainen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Venla Jormalainen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    363  34.28        1:11.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002    355  34.45        1:11.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Skinnari  2002    331  1:13.69        1:13.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Nurminen  2002    289  37.41        1:17.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002    273  36.25        1:18.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Linda Merimaa  2002    267  37.83        1:19.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Kuutsa  2002    232  39.32        1:23.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002    227  39.00        1:23.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002    217  40.39        1:24.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Lotta Heikkilä  2002    201  42.14        1:27.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Sofia Turtiainen  2002    169  43.48        1:32.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Karoliina-Kristina Kapanen  2002    157  43.74        1:34.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Laura Yli-Kojola  2002    129  46.96        1:40.95   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Inka Timperi  2002    96  51.18        1:51.06   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Noora Nikkinen  2002              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    95          47.75   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    68          53.21   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    63          54.58   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004    49          59.26   
  Kouvolan Uimarit                   
Otso Tuomi  2004    49          59.34   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Stefan Saltykov  2005    37          1:05.06   
  Lahden Uimaseura                   
Jesse Lintusalo  2004    35          1:06.32   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Timo Rinne  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    178          38.74   
  Lahden Uimaseura                   
Lassi Haimi  2003    111          45.36   
  Kouvolan Uimarit                   
Eetu Palvanen  2003    107          45.88   
  Lahden Uimaseura                   
Lassi Yli-Kojola  2003    30          1:09.59   
  Kouvolan Uimarit                   
Jonne Isoranta  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Risto Martikainen  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    259          34.17   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    205          36.93   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    127          43.34   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    124          43.64   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    123          43.73   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    118          44.41   
  Kouvolan Uimarit                   
Roope Tsutsunen  2002    118          44.41   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    96          47.52   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    87          49.09   
  Lahden Uimaseura                   
10  Manu Ursin  2002    86          49.27   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Lauri Uosukainen  2002    73          52.07   
  Lahden Uimaseura                   
12  Nikas Daniel Krjukov  2002    53          57.98   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    168          44.16   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004    104          51.83   
  Kouvolan Uimarit                   
Sara Chouili  2004    96          53.12   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    80          56.52   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Lindström  2004    78          56.98   
  Lahden Uimaseura                   
Kristina Nikkinen  2004    74          58.00   
  Kouvolan Uimarit                   
Vlada Guljajeva  2004    61          1:01.88   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Emmi Paavilainen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Inka Raitio  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Jenna Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Lotta Hermonen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Noora Koukkari  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 10.13 Väärä uintijärjestys               
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    196          41.95   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003    196          41.96   
  Kouvolan Uimarit                   
Minttu Paalanen  2003    183          42.89   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    156          45.25   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Hokkanen  2003    147          46.18   
  Lahden Uimaseura                   
Janna Salminen  2003    108          51.06   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    90          54.34   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003    77          57.13   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Jormalainen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Jormalainen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    259  34.72        1:16.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    200  39.43        1:22.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    200  39.71        1:22.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    173  40.11        1:26.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Atte Pennanen  2001    172  38.32        1:27.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Tuomi  2001    164  39.68        1:28.43   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    123  43.99        1:37.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Tuomi  2001    89  49.67        1:48.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Reko Ojalainen  2001    54  59.08        2:08.07   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonas Mustonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Petteri Haverinen  2001              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Joenranta  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    246  39.94        1:27.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002    246  40.33        1:27.82   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Skinnari  2002    183  41.66        1:36.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Nurminen  2002    158  47.47        1:41.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002    152  48.47        1:43.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Kuutsa  2002    151  46.71        1:43.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002    150  44.76        1:43.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002    144  49.63        1:44.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Heikkilä  2002    133  50.85        1:47.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Linda Merimaa  2002    118  51.34        1:52.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Sofia Turtiainen  2002    107  53.94        1:55.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Karoliina-Kristina Kapanen  2002              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Inka Timperi  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Laura Yli-Kojola  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  20:43