Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Gran Prix 4 2013 - 2014    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:34   
  Järjestäjä  Lahden Uimahalli         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2014         
 
 
Laji 1, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Roope Penttinen  1995  Lahden Uimaseura    1:06.68  2:17.62  3:27.91  4:38.15  17:34.19   
          5:48.75  6:59.11  8:09.72  9:21.28     
          10:33.11  11:44.68  12:55.56  14:06.70     
          15:17.67  16:27.64         
Sergei Haukka  1989  Kouvolan Uimarit    1:06.61  2:18.25  3:28.68  4:39.21  17:37.25   
          5:49.38  7:00.03  8:10.69  9:21.81     
          10:33.24  11:24.48  12:20.19  13:31.07     
          14:35.81  15:53.87         
Jami Kuosmanen  1998  Lahden Uimaseura    1:08.45  2:21.71  3:35.86  4:51.30  18:24.88   
          6:06.86  7:22.45  8:37.68  9:53.83     
          11:09.30  12:22.93  13:38.18  14:52.71     
          16:04.77  17:18.13         
Riku Soini  1997  Lahden Uimaseura    1:08.05  2:21.73  3:36.00  4:51.30  18:26.24   
          6:06.80  7:22.66  8:37.78  9:53.98     
          11:09.72  12:22.64  13:38.35  14:52.80     
          16:04.97  17:18.03         
Daniel Zimmermann  1997  Lahden Uimaseura    1:05.03  2:13.18  3:21.73  4:30.10  18:48.40   
          8:00.44  9:16.17  10:32.48  11:48.37     
          13:04.93  14:22.36  15:40.88  16:58.82     
          18:15.17           
Santeri Hulkko  2000  Lahden Uimaseura    1:12.70  2:27.96  3:43.43  4:59.45  18:48.60   
          6:15.68  7:31.34  8:47.98  10:03.29     
          11:18.74  12:33.92  13:49.20  15:05.17     
          16:20.81  17:37.00         
Samuli Halme  2000  Lahden Uimaseura    1:11.19  2:26.01  3:42.56  4:58.60  18:58.54   
          6:15.90  7:32.36  8:50.10  10:07.70     
          11:24.48  12:40.83  13:57.16  15:14.24     
          16:30.81  17:47.01         
Väinö Koponen  2001  Lahden Uimaseura    1:15.33  2:33.49  3:52.04  5:10.98  19:19.24   
          6:30.38  7:48.10  9:06.54  10:23.80     
          11:40.77  12:58.12  14:14.69  15:31.63     
          16:48.08  18:05.00         
Harry Zimmermann  2001  Lahden Uimaseura    1:17.93  2:40.71  4:04.20  5:27.82  20:11.69   
          6:50.36  8:11.78  9:33.92  10:55.70     
          12:16.49  13:36.51  14:55.98  16:15.86     
          17:36.02  18:56.29         
10  Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura    1:33.63  2:40.25  4:04.35  5:27.79  20:25.32   
          6:51.99  8:13.63  9:35.82  10:57.64     
          12:20.93  13:44.02  15:06.64  16:28.08     
          17:47.81  19:09.70         
11  Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura    1:19.38  2:42.15  4:05.42  5:28.07  20:34.52   
          6:51.87  8:15.06  9:37.70  11:02.32     
          12:25.87  13:50.33  15:12.86  16:34.49     
          17:56.46  19:16.90         
12  Ossi Kleimola  2001  Kouvolan Uimarit    1:19.06  2:42.67  4:07.36  5:31.95  20:57.02   
          6:57.34  8:22.18  9:47.91  11:11.54     
          12:35.11  13:59.53  15:22.59  16:47.01     
          18:11.40  19:35.22         
13  Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura    1:20.59  2:45.77  4:11.27  5:37.79  21:05.77   
          7:02.94  8:28.17  9:53.32  11:19.97     
          12:45.91  14:11.67  15:35.13  16:58.94     
          18:22.65  19:46.06         
14  Saku Romo  2000  Lahden Uimaseura    1:23.42  2:50.10  4:16.51  5:40.32  21:15.47   
          7:47.00  9:11.38  10:37.04  12:03.48     
          13:29.12  14:53.18  16:18.75  17:44.91     
          19:12.41  20:38.32         
15  Timi Pernanen  2001  Lahden Uimaseura    1:19.03  2:44.78  4:09.11  5:35.04  21:20.03   
          7:00.94  8:26.94  9:52.98  11:19.41     
          12:46.49  14:12.79  15:39.11  17:05.66     
          18:31.77  19:58.01         
16  Andrei Durmanov  1999  Lahden Uimaseura    1:20.14  2:45.80  4:11.87  5:38.20  21:32.38   
          7:04.06  8:29.13  9:55.23  11:21.58     
          12:48.51  14:15.20  15:41.51  17:10.21     
          18:37.85  20:07.23         
17  Jasu Ovaskainen  2002  Lahden Uimaseura    1:22.47  2:50.43  4:17.51  5:01.48  21:35.93   
          6:28.88  7:55.76  8:52.91  10:05.71     
          11:33.03  13:01.37  14:27.28  15:54.32     
          17:21.14  18:47.25         
18  Patrik Suslov  1999  Lahden Uimaseura    1:18.54  2:44.64  4:11.10  5:39.30  21:56.16   
          7:08.12  8:36.98  10:06.53  11:35.87     
          13:06.20  14:35.63  16:05.86  17:36.66     
          19:07.16  20:33.97         
19  Benjamin Turunen  1999  Kouvolan Uimarit    1:18.21  2:43.95  4:04.35  5:40.82  22:31.37   
          7:12.59  8:42.89  10:15.15  11:48.28     
          13:20.91  14:53.19  16:24.62  17:57.62     
          19:30.83  21:04.38         
20  Aaro Hämäläinen  2002  Lahden Uimaseura    1:29.14  3:03.76  4:39.54  6:15.36  23:32.15   
          7:51.38  9:27.77  11:05.46  12:41.24     
          14:17.28  15:53.07  17:27.97  18:52.96     
          20:33.94  22:06.44         
21  Roni Vilén  2002  Lahden Uimaseura    1:25.07  2:56.80  4:29.15  6:02.33  23:33.31   
          7:35.93  9:12.68  10:48.59  12:24.58     
          13:59.65  15:36.69  17:13.05  18:47.57     
          20:24.92  22:02.83         
22  Eetu Koskinen  2002  Lahden Uimaseura    1:36.54  3:20.93  5:07.18  6:54.48  26:23.46   
          8:40.95  10:29.32  12:19.10  14:06.48     
          15:56.50  17:44.53  19:33.17  21:17.83     
          23:03.12  24:45.13         
Veeti Kupari  2000  Lahden Uimaseura            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Laji 2, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Melek Ayarci  1999  Lahden Uimaseura    1:06.71  2:18.54  3:30.53  4:43.48  17:58.56   
          5:56.35  7:09.70  8:22.47  9:35.17     
          10:48.43  12:00.71  13:13.63  14:26.34     
          15:37.71  16:50.65         
Julia Bruneau  1999  Lahden Uimaseura    1:09.65  2:23.77  3:39.10  4:55.26  18:29.40   
          6:10.73  7:25.02  8:39.26  9:56.06     
          11:09.90  13:01.95  14:16.00  15:30.18     
          16:42.17  17:55.47         
Essi-Maria Lillman  2000  Lahden Uimaseura    1:12.93  2:24.68  3:47.58  5:05.13  19:03.30   
          6:22.35  7:39.09  8:55.93  10:13.65     
          11:29.94  12:46.50  14:02.95  15:19.04     
          16:35.38  17:50.84         
Sanni Ikonen  1998  Lahden Uimaseura    1:13.03  2:24.68  3:47.51  5:05.07  19:04.19   
          6:22.65  7:39.34  8:55.96  10:13.32     
          11:29.82  12:46.40  14:02.90  15:19.16     
          16:35.54  17:51.36         
Meea Kivi  1999  Lahden Uimaseura    1:12.97  2:28.35  3:43.96  5:01.46  19:23.28   
          6:19.91  7:37.39  8:55.92  10:14.03     
          11:31.83  12:50.35  14:09.16  15:28.31     
          16:48.55  18:06.67         
Amanda Vilenius  1999  Lahden Uimaseura    1:13.84  2:32.16  3:51.79  5:11.57  19:55.44   
          6:31.98  7:53.62  9:14.11  10:34.68     
          11:55.09  13:15.23  14:36.53  15:57.44     
          17:17.65  18:37.21         
Lotta Raiski  1998  Lahden Uimaseura    1:14.46  2:35.38  3:55.94  5:16.95  20:04.52   
          6:37.99  7:58.95  10:01.00  11:22.31     
          12:44.25  14:06.23  15:27.22  16:48.21     
          18:07.43  19:26.88         
Jessika Patjas  1997  Kouvolan Uimarit    1:14.76  2:35.85  3:56.48  5:17.10  20:06.95   
          6:37.95  7:58.89  9:20.00  10:41.45     
          12:03.18  13:25.35  14:46.77  16:07.88     
          17:28.47  18:48.30         
Joanna Kekkonen  2000  Lahden Uimaseura    1:14.37  2:33.14  3:53.85  5:14.89  20:19.19   
          6:36.59  7:57.70  9:19.26  10:40.95     
          12:03.58  13:27.56  14:51.17  16:14.99     
          17:37.61  18:59.65         
10  Raakel Bärlund  2001  Lahden Uimaseura    1:12.60  2:29.61  3:46.11  5:02.28  20:25.48   
          6:19.10  7:35.22  8:51.38  10:04.24     
          11:50.31  13:20.97  14:47.97  16:15.00     
          17:43.79  19:07.22         
11  Aino Hämäläinen  2000  Lahden Uimaseura    1:19.48  2:45.55  4:08.47  5:32.11  20:37.41   
          6:55.59  8:19.14  9:42.82  11:05.14     
          12:27.53  13:50.47  15:11.94  16:33.28     
          17:55.46  19:19.43         
12  Ella Saarikko  2000  Lahden Uimaseura    1:14.87  2:31.77  3:49.85  5:08.17  20:43.52   
          6:25.72  7:46.41  9:06.26  10:26.14     
          12:00.24  13:26.48  14:54.41  16:22.20     
          17:48.89  19:17.36         
13  Henna Turunen  1999  Lahden Uimaseura    1:15.94  2:38.05  4:00.20  5:22.28  20:43.90   
          6:45.48  8:09.05  9:32.77  10:56.16     
          12:03.18  13:01.51  14:25.92  15:51.20     
          17:16.14  18:39.28         
14  Jenna Sjöblom  2001  Kouvolan Uimarit    1:20.49  2:46.76  4:13.06  5:40.88  21:41.08   
          7:07.28  8:34.64  10:02.99  11:30.03     
          12:58.68  14:25.88  15:55.23  17:21.27     
          18:49.61  20:17.22         
15  Emma Leppä  2000  Kouvolan Uimarit    1:21.31  2:46.76  4:13.46  5:38.73  21:51.91   
          7:04.77  7:58.95  9:15.65  10:43.58     
          12:11.16  13:38.25  15:06.24  16:34.60     
          18:01.59  19:28.86         
16  Jemilia Haapakoski  2002  Lahden Uimaseura    1:21.96  2:48.13  4:15.20  5:42.50  21:51.98   
          7:10.41  8:38.99  10:06.52  11:33.90     
          12:17.61  13:45.80  15:13.18  16:42.06     
          18:11.48  19:41.46         
17  Henna Suhonen  2000  Lahden Uimaseura    1:18.39  2:43.44  4:09.21  5:36.11  21:55.34   
          7:03.68  8:31.44  9:59.93  11:29.21     
          12:58.63  14:27.84  15:56.59  17:25.06     
          18:53.94  20:50.59         
18  Mathilda Kalenius  2002  Kouvolan Uimarit    1:21.23  2:49.58  4:18.52  5:47.40  22:01.73   
          7:18.06  8:45.90  10:18.64  11:49.12     
          13:17.30  14:46.01  16:11.23  17:38.20     
          19:07.62  20:36.43         
19  Senni Ovaskainen  2001  Lahden Uimaseura    1:17.00  2:39.92  4:02.42  5:25.14  22:03.55   
          6:48.91  8:11.76  9:34.72  10:56.10     
          12:37.83  14:16.87  15:50.71  17:28.75     
          19:03.72  20:35.41         
20  Vilma Uuttu  2001  Lahden Uimaseura    1:22.13  2:52.55  4:24.29  5:57.68  22:42.86   
          7:29.31  9:01.19  10:30.95  12:02.95     
          13:36.01  15:08.59  16:39.83  18:14.07     
          20:33.71  21:55.34         
21  Saana Liikonen  2001  Lahden Uimaseura    1:19.34  2:45.42  4:08.89  5:32.46  23:23.00   
          6:55.95  8:19.51  9:43.50  11:05.30     
          12:54.37  14:41.64  16:29.27  18:18.50     
          20:01.03  21:40.67         
22  Riia Ojalainen  1999  Kouvolan Uimarit    1:27.13  3:00.96  4:35.67  6:10.06  23:24.14   
          7:45.05  9:19.92  10:54.17  12:30.30     
          14:05.09  15:39.53  17:14.97  18:48.87     
          21:07.90  22:41.09         
23  Helena Victoria Valdmees  2002  Lahden Uimaseura    1:23.39  2:58.96  4:35.86  6:13.70  24:13.79   
          7:50.90  9:29.53  11:10.23  12:49.12     
          14:27.30  16:04.84  17:42.86  19:22.59     
          21:02.51  22:42.90         
24  Noora Nikkinen  2002  Kouvolan Uimarit    1:30.14  3:09.45  4:49.00  6:29.08  24:39.68   
          8:10.26  9:49.14  11:31.01  13:10.71     
          14:49.94  16:31.29  18:11.59  19:50.02     
          21:28.81  23:07.97         
25  Emilia Skinnari  2002  Lahden Uimaseura    1:26.78  3:02.91  4:39.89  6:18.22  24:58.03   
          7:57.91  9:36.47  11:17.44  13:00.63     
          14:42.09  16:25.54  18:10.08  19:57.24     
          21:41.76  23:25.48         
26  Linda Merimaa  2002  Lahden Uimaseura    1:30.34  3:08.90  4:48.08  6:28.08  25:14.85   
          8:08.00  9:48.86  11:32.39  13:15.24     
          14:58.30  16:42.37  18:27.40  20:11.74     
          21:56.54  23:39.11         
27  Vilma Tuokko  2002  Lahden Uimaseura    1:34.32  3:19.07  5:02.21  6:45.12  25:40.89   
          8:28.80  10:13.88  11:58.83  13:44.65     
          15:29.52  17:13.88  18:58.47  20:42.81     
          22:24.10  24:06.41         
Ronja Kakkonen  1999  Lahden Uimaseura            DNS   
                     
                     
                     
Vera Viitasuo  1995  Lahden Uimaseura            DNF   
                     
                     
                     
Viliina Vekkeli  1996  Lahden Uimaseura            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:34