Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari 5    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  LAHTI    Tulostusaika  21:28   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    71          58.72   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    115          44.71   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    86          49.22   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    54          57.36   
  Lahden Uimaseura                   
Emil Simberg  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 3, 100m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    171          1:39.03   
  Kouvolan Uimarit                   
Sohvi Kallinen  2004    138          1:46.36   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004    130          1:48.62   
  Kouvolan Uimarit                   
Milla Hännikäinen  2004    93          2:01.20   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    89          2:03.09   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Mustonen  2004    87          2:04.12   
  Lahden Uimaseura                   
Inka Raitio  2004    50          2:28.89   
  Kouvolan Uimarit                   
Emmi Paavilainen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Kristina Nikkinen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Lotta Hermonen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Venla Lindström  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 3, 100m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    216          1:31.62   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    173          1:38.79   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Hokkanen  2003    158          1:41.68   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    136          1:46.81   
  Lahden Uimaseura                   
Janna Salminen  2003    117          1:52.25   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    110          1:54.78   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Hilja Haverinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Venla Jormalainen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 3, 100m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    246          1:27.78   
  Lahden Uimaseura                   
Mathilda Kalenius  2002    227          1:30.13   
  Kouvolan Uimarit                   
Ronja Nurminen  2002    189          1:35.86   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Salminen  2002    185          1:36.57   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    184          1:36.68   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    172          1:38.86   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Heikkilä  2002    164          1:40.40   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Kuutsa  2002    151          1:43.30   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    113          1:53.86   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Inka Timperi  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Noora Nikkinen  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Vilma Tuokko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    177          1:26.34   
  Lahden Uimaseura                   
Lassi Haimi  2003    109          1:41.37   
  Kouvolan Uimarit                   
Eetu Palvanen  2003    81          1:51.83   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    234          1:18.67   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    122          1:37.54   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    112          1:40.43   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    111          1:40.69   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    105          1:42.72   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    96          1:45.78   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Ursin  2002    88          1:48.89   
  Kouvolan Uimarit                   
Elmeri Helander  2002    73          1:55.71   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002    61          2:02.74   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Joonatan Lekander  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    287          1:13.43   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    233          1:18.77   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Haverinen  2001    203          1:22.47   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    188          1:24.49   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    149          1:31.34   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    148          1:31.48   
  Lahden Uimaseura                   
Reko Ojalainen  2001    60          2:03.74   
  Kouvolan Uimarit                   
Joonas Mustonen  2001              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Artur Saltykov  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 5, 100m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    115          1:58.41   
  Lahden Uimaseura                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 5, 100m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    248          1:31.80   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Pulkkinen  2004    235          1:33.50   
  Kouvolan Uimarit                   
Milja Mäkinen  2004    189          1:40.46   
  Kouvolan Uimarit                   
Nea Mustonen  2004    165          1:45.21   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    155          1:47.44   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Lindström  2004    149          1:48.69   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    142          1:50.65   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Hermonen  2004    120          1:56.96   
  Kouvolan Uimarit                   
Emmi Paavilainen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Kristina Nikkinen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Inka Raitio  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 5, 100m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    293          1:26.92   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Hokkanen  2003    269          1:29.41   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    231          1:34.07   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    207          1:37.54   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    181          1:42.03   
  Lahden Uimaseura                   
Janna Salminen  2003    167          1:44.82   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Jormalainen  2003    124          1:55.72   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Toikka  2003    109          2:00.86   
  Kouvolan Uimarit                   
Anna Kouvonen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Hilja Haverinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 100m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    360          1:21.11   
  Kouvolan Uimarit                   
Jemilia Haapakoski  2002    318          1:24.52   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    292          1:26.94   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    282          1:27.99   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    246          1:32.14   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    237          1:33.19   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Heikkilä  2002    237          1:33.30   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Kuutsa  2002    225          1:34.81   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Salminen  2002    219          1:35.72   
  Lahden Uimaseura                   
10  Noora Nikkinen  2002    212          1:36.73   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Sofia Turtiainen  2002    150          1:48.44   
  Lahden Uimaseura                   
12  Inka Timperi  2002    93          2:07.27   
  Kouvolan Uimarit                   
Linda Merimaa  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    137          1:38.22   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    115          1:44.14   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    99          1:49.29   
  Lahden Uimaseura                   
Stefan Saltykov  2005    85          1:55.05   
  Lahden Uimaseura                   
Emil Simberg  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 6, 100m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    171          1:31.30   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    143          1:36.79   
  Lahden Uimaseura                   
Lassi Haimi  2003    130          1:39.92   
  Kouvolan Uimarit                   
Risto Martikainen  2003    112          1:45.18   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 6, 100m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    259          1:19.52   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    189          1:28.36   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    184          1:29.02   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    174          1:30.78   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    171          1:31.30   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    154          1:34.49   
  Kouvolan Uimarit                   
Elmeri Helander  2002    134          1:39.05   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Ursin  2002    130          1:40.10   
  Kouvolan Uimarit                   
Valle Joenranta  2002    129          1:40.29   
  Lahden Uimaseura                   
10  Nikas Daniel Krjukov  2002    97          1:50.16   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 6, 100m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Mustonen  2001    272          1:18.24   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    262          1:19.23   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Haverinen  2001    260          1:19.37   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    251          1:20.29   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    220          1:23.96   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    208          1:25.52   
  Lahden Uimaseura                   
Reko Ojalainen  2001    128          1:40.38   
  Kouvolan Uimarit                   
Artur Saltykov  2001    88          1:53.73   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:28