Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Gran Prix 5 2013 - 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  19:29   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Palvanen  2003              42.35   
  Lahden Uimaseura                   
Lassi Haimi  2003              43.98   
  Kouvolan Uimarit                   
Risto Martikainen  2003              44.26   
  Kouvolan Uimarit                   
Manu Hännikäinen  2003              44.46   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004              44.52   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004              45.08   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004              49.62   
  Kouvolan Uimarit                   
Aapo Koskinen  2004              50.37   
  Lahden Uimaseura                   
Stefan Saltykov  2005              52.15   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jonne Isoranta  2003              56.48   
  Lahden Uimaseura                   
11  Emil Simberg  2005              58.64   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001              34.29   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002              34.97   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Haverinen  2001              35.66   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001              36.07   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001              36.45   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002              36.72   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001              36.83   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001              37.06   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              40.17   
  Lahden Uimaseura                   
10  Otto Hoffren  2002              41.06   
  Lahden Uimaseura                   
11  Roope Tsutsunen  2002              41.58   
  Lahden Uimaseura                   
12  Aaro Hämäläinen  2002              41.78   
  Lahden Uimaseura                   
13  Lauri Uosukainen  2002              41.85   
  Lahden Uimaseura                   
14  Roni Vilén  2002              41.91   
  Lahden Uimaseura                   
15  Joonatan Lekander  2002              42.47   
  Kouvolan Uimarit                   
16  Eetu Koskinen  2002              43.71   
  Lahden Uimaseura                   
17  Manu Ursin  2002              46.80   
  Kouvolan Uimarit                   
18  Valle Joenranta  2002              47.20   
  Lahden Uimaseura                   
19  Elmeri Helander  2002              48.37   
  Lahden Uimaseura                   
20  Artur Saltykov  2001              49.22   
  Lahden Uimaseura                   
21  Nikas Daniel Krjukov  2002              49.49   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Reko Ojalainen  2001              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000              33.82   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000              35.13   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              35.80   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000              38.75   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksander Laihinen  2000              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Benjamin Turunen  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergei Haukka  1989              27.23   
  Kouvolan Uimarit                   
Alexei Mokichev  1994              27.39   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997              28.15   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994              28.18   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996              28.23   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995              29.75   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997              30.31   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Kotikuusi  1991              31.01   
  Kouvolan Uimarit                   
Daniel Zimmermann  1997              32.06   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jere Turunen  1997              32.21   
  Lahden Uimaseura                   
11  Panu Sipilä  1996              33.10   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Jami Kuosmanen  1998              34.00   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003              40.04   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003              40.80   
  Kouvolan Uimarit                   
Emilia Hokkanen  2003              41.78   
  Lahden Uimaseura                   
Sohvi Kallinen  2004              43.30   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003              43.68   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003              43.69   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004              45.62   
  Kouvolan Uimarit                   
Venla Lindström  2004              46.54   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003              47.01   
  Lahden Uimaseura                   
10  Janna Salminen  2003              47.06   
  Lahden Uimaseura                   
11  Lotta Hermonen  2004              48.75   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Emmi Paavilainen  2004              49.47   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Sara Chouili  2004              49.84   
  Lahden Uimaseura                   
14  Nea Mustonen  2004              51.33   
  Lahden Uimaseura                   
15  Annika Heikkilä  2003              51.35   
  Lahden Uimaseura                   
16  Milla Hännikäinen  2004              51.50   
  Lahden Uimaseura                   
17  Inka Raitio  2004              53.20   
  Kouvolan Uimarit                   
18  Eevi-Maria Bogdanova  2005              58.22   
  Lahden Uimaseura                   
19  Nea Leino  2004              1:05.19   
  Kouvolan Uimarit                   
Hilja Haverinen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Kristina Nikkinen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Venla Jormalainen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001              33.74   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001              35.11   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001              36.40   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002              37.80   
  Lahden Uimaseura                   
Mathilda Kalenius  2002              38.32   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Uuttu  2001              38.87   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Sjöblom  2001              39.05   
  Kouvolan Uimarit                   
Jemilia Haapakoski  2002              39.45   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002              39.75   
  Lahden Uimaseura                   
10  Vilma Tuokko  2002              40.23   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Nurminen  2002              40.28   
  Lahden Uimaseura                   
12  Lotta Heikkilä  2002              42.75   
  Lahden Uimaseura                   
13  Lotta Kuutsa  2002              43.60   
  Lahden Uimaseura                   
14  Julia Salminen  2002              45.08   
  Lahden Uimaseura                   
15  Sofia Turtiainen  2002              47.10   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Nikkinen  2001              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Karoliina-Kristina Kapanen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Pinja Rikkonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Pietilä  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999              31.80   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999              32.14   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000              32.78   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999              33.21   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999              35.50   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000              35.91   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999              36.09   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              37.08   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999              39.39   
  Lahden Uimaseura                   
10  Henna Suhonen  2000              39.49   
  Lahden Uimaseura                   
11  Joanna Kekkonen  2000              39.92   
  Lahden Uimaseura                   
Henriikka Hämäläinen  2000              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Nea Puustinen  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Riia Ojalainen  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Rita Lakka  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998              33.54   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995              35.54   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995              36.02   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998              36.63   
  Lahden Uimaseura                   
Jessika Patjas  1997              36.81   
  Kouvolan Uimarit                   
Alena Mokicheva  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003              1:28.15   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003              1:32.96   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003              1:37.30   
  Kouvolan Uimarit                   
Santeri Pulkkinen  2004              1:38.89   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004              1:40.20   
  Lahden Uimaseura                   
Lassi Haimi  2003              1:42.83   
  Kouvolan Uimarit                   
Eetu Salo  2004              1:50.64   
  Kouvolan Uimarit                   
Stefan Saltykov  2005              1:57.93   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Emil Simberg  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Jonne Isoranta  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003              1:26.30   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003              1:28.56   
  Kouvolan Uimarit                   
Emilia Hokkanen  2003              1:29.22   
  Lahden Uimaseura                   
Sohvi Kallinen  2004              1:32.17   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003              1:33.47   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003              1:37.71   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003              1:39.03   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004              1:40.09   
  Kouvolan Uimarit                   
Janna Salminen  2003              1:43.03   
  Lahden Uimaseura                   
10  Milla Hännikäinen  2004              1:43.36   
  Lahden Uimaseura                   
11  Venla Lindström  2004              1:43.73   
  Lahden Uimaseura                   
12  Nea Mustonen  2004              1:44.86   
  Lahden Uimaseura                   
13  Sara Chouili  2004              1:46.08   
  Lahden Uimaseura                   
14  Lotta Hermonen  2004              1:48.82   
  Kouvolan Uimarit                   
15  Anna Kouvonen  2003              1:52.29   
  Lahden Uimaseura                   
16  Annika Heikkilä  2003              1:54.67   
  Lahden Uimaseura                   
17  Inka Raitio  2004              1:57.48   
  Kouvolan Uimarit                   
18  Milla Kähkönen  2005              2:01.29   
  Lahden Uimaseura                   
19  Senni Toikka  2003              2:06.64   
  Kouvolan Uimarit                   
Hilja Haverinen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Kristina Nikkinen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Venla Jormalainen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Emmi Paavilainen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 5, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001              5:28.53   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002              5:44.40   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001              5:49.80   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001              5:52.75   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001              5:58.61   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002              6:02.17   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001              6:04.08   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002              6:39.74   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              6:44.54   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roni Vilén  2002              6:44.80   
  Lahden Uimaseura                   
11  Roope Tsutsunen  2002              6:51.16   
  Lahden Uimaseura                   
12  Lauri Uosukainen  2002              7:27.90   
  Lahden Uimaseura                   
13  Valle Joenranta  2002              7:38.38   
  Lahden Uimaseura                   
14  Elmeri Helander  2002              7:41.77   
  Lahden Uimaseura                   
15  Manu Ursin  2002              7:45.28   
  Kouvolan Uimarit                   
16  Nikas Daniel Krjukov  2002              8:14.60   
  Lahden Uimaseura                   
Artur Saltykov  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Petteri Haverinen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Reko Ojalainen  2001              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Joonatan Lekander  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Otto Hoffren  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 5, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000              5:37.86   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              6:25.09   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksander Laihinen  2000              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Benjamin Turunen  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Santeri Hulkko  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994              4:34.50   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996              4:37.80   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997              4:37.85   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994              4:55.70   
  Lahden Uimaseura                   
Sergei Haukka  1989              4:58.11   
  Kouvolan Uimarit                   
Riku Soini  1997              5:06.11   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998              5:06.91   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995              5:12.64   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997              5:13.29   
  Lahden Uimaseura                   
10  Daniel Zimmermann  1997              5:14.48   
  Lahden Uimaseura                   
11  Remi Tolppala  1997              5:19.55   
  Lahden Uimaseura                   
12  Ville Kotikuusi  1991              5:34.86   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Panu Sipilä  1996              5:39.02   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 6, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Liikonen  2001              5:49.41   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001              5:52.16   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Sjöblom  2001              6:21.95   
  Kouvolan Uimarit                   
Jemilia Haapakoski  2002              6:22.70   
  Lahden Uimaseura                   
Mathilda Kalenius  2002              6:23.27   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Uuttu  2001              6:31.42   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002              6:54.06   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002              7:06.84   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Heikkilä  2002              7:11.50   
  Lahden Uimaseura                   
10  Lotta Kuutsa  2002              7:39.83   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapanen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Pinja Rikkonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Salminen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Ronja Nurminen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Vilma Tuokko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Bruneau  1999              5:07.22   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000              5:15.41   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999              5:35.88   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000              5:36.11   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999              5:40.13   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999              5:44.80   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              5:55.81   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000              6:04.13   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000              6:15.13   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ronja Kakkonen  1999              6:27.32   
  Lahden Uimaseura                   
Henriikka Hämäläinen  2000              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Riia Ojalainen  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Rita Lakka  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Melek Ayarci  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 6, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998              5:16.72   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998              5:37.06   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995              5:38.95   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995              5:42.92   
  Lahden Uimaseura                   
Jessika Patjas  1997              5:55.27   
  Kouvolan Uimarit                   
Alena Mokicheva  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  19:29