Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junior Divari 6    Tulostuspäivämäärä  11 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  21:30   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 1, 400m Vapaauinti P12, P13, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    304  1:14.86  2:34.55  3:55.02    5:15.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    243  1:20.79  2:47.03  4:13.96    5:40.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    223  1:22.26  2:51.84  4:21.32    5:49.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    221  1:21.68  2:51.46  4:22.67    5:50.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    208  1:26.47  2:57.93  4:29.27    5:58.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    192  1:28.03  3:02.80  4:38.29    6:07.42   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Elmeri Helander  2002    167  1:32.52  3:11.93  4:51.75    6:24.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    157  1:32.77  3:14.10  4:56.04    6:32.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002    154  1:32.73  3:16.86  5:00.65    6:35.45   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Nikas Daniel Krjukov  2002    114  1:41.11  3:33.70  5:26.68    7:17.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Antti Leppänen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti P12, P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    379  1:12.49  2:27.20  3:40.22    4:53.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Mustonen  2001    359  1:09.99  2:25.42  3:41.52    4:58.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    337  1:14.47  2:33.00  3:49.77    5:04.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    333  1:12.37  2:30.29  3:48.06    5:06.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001    327  1:14.47  2:33.54  3:52.17    5:07.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    315  1:14.16  2:32.83  3:52.96    5:11.74   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Petteri Haverinen  2001    313  1:13.60  2:32.08  3:53.39    5:12.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Joenranta  2001    226  1:18.09  2:47.09  4:17.76    5:48.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nils Kivioja  2001    151  1:29.58  3:13.01  4:55.29    6:37.71   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Artur Saltykov  2001    137  1:36.96  3:24.31  5:09.15    6:51.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Reko Ojalainen  2001    126  1:36.50  3:24.90  5:14.44    7:02.94   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti T11, T12, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    280  1:22.71  2:54.03  4:27.84    5:58.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sandra Kalenius  2003    258  1:22.72  2:56.34  4:30.57    6:08.70   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    254  1:28.63  3:03.12  4:38.29    6:10.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003    253  1:28.07  3:02.91  4:38.82    6:11.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    158  1:44.53  3:36.46  5:26.94    7:13.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Kouvonen  2003    158  1:44.21  3:36.94  5:27.74    7:14.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    156  1:42.17  3:36.54  5:32.18    7:15.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003    114  1:53.48  3:59.52  6:05.08    8:03.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Toikka  2003    90  1:57.37  4:12.87  6:31.06    8:43.65   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti T11, T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    408  1:14.80  2:36.02  3:56.84    5:16.55   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002    373  1:16.64  2:39.28  4:03.06    5:26.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Skinnari  2002    300  1:21.35  2:52.60  4:24.68    5:50.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    277  1:22.71  2:54.95  4:28.36    6:00.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Linda Merimaa  2002    256          6:09.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002    255  1:25.95  3:00.93  4:33.17    6:10.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002    255  1:26.36  3:00.48  4:34.29    6:10.05   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Heikkilä  2002    238  1:29.79  3:06.75  4:44.92    6:18.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Kuutsa  2002    227  1:28.41  3:06.30  4:45.85    6:24.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Julia Salminen  2002    189  1:33.41  3:19.24  5:06.07    6:48.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Sofia Turtiainen  2002    167  1:37.89  3:27.19  5:16.96    7:05.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Karoliina-Kristina Kapanen  2002    157  1:38.42  3:34.57  5:29.14    7:14.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Inka Timperi  2002    99  1:58.30  4:09.90  6:20.61    8:26.41   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Vilma Tuokko  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m Vapaauinti P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taavi Backman  2004    180  38.78        1:19.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    178  38.27        1:19.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004    114  43.70        1:32.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004    99  43.80        1:36.93   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Stefan Saltykov  2005    73  47.44        1:47.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Vapaauinti T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    118  48.28        1:43.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    63  59.00        2:08.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Vapaauinti P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Palvanen  2003    172  39.87  1:27.00  2:14.33    2:58.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003    158  40.55  1:27.55  2:16.34    3:03.77   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lassi Haimi  2003    143  40.19  1:28.31  2:19.66    3:09.69   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jonne Isoranta  2003    90  45.77  1:41.61  2:40.61    3:41.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 200m Vapaauinti T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    288  38.60  1:22.75  2:06.53    2:48.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Pulkkinen  2004    222  39.83  1:26.60  2:15.39    3:03.34   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sara Chouili  2004    159  46.47  1:40.28  2:35.02    3:25.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Hermonen  2004    148  48.75  1:44.37  2:40.85    3:30.12   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emmi Paavilainen  2004    142  44.23  1:38.84  2:38.68    3:32.69   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Kristina Nikkinen  2004    140  48.88  1:44.48  2:40.60    3:33.70   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004    138  48.18  1:44.77  2:43.50    3:34.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Mustonen  2004    126  46.95  1:44.00  2:43.42    3:41.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    125  47.72  1:44.31  2:43.69    3:42.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Nea Leino  2004    69  1:02.34  2:12.67  3:22.91    4:29.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  11 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  21:30