Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari 7    Tulostuspäivämäärä  09 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  20:11   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 toukokuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m Sekauinti tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 2, 100m Sekauinti pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    168          1:31.89   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004    161          1:33.17   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004    107          1:46.71   
  Kouvolan Uimarit                   
Aapo Koskinen  2004    105          1:47.33   
  Lahden Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004    96          1:50.39   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jesse Lintusalo  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 3, 200m Sekauinti pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    187          3:11.40   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    174          3:16.18   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003    139          3:31.15   
  Kouvolan Uimarit                   
Jonne Isoranta  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Lassi Haimi  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lassi Yli-Kojola  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 3, 200m Sekauinti pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    294          2:44.69   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    287          2:46.08   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    189          3:10.82   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    165          3:19.59   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    118          3:43.29   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Markus Metsäniemi  2002              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Otto Hoffren  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 200m Sekauinti pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    357          2:34.53   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    303          2:43.19   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    301          2:43.47   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    286          2:46.31   
  Kouvolan Uimarit                   
Atte Pennanen  2001    269          2:49.63   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    247          2:54.59   
  Lahden Uimaseura                   
Reko Ojalainen  2001    150          3:26.08   
  Kouvolan Uimarit                   
Veeti Joenranta  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Artur Saltykov  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Petteri Haverinen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 4, 200m Sekauinti tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    283          3:09.60   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Pulkkinen  2004    258          3:15.64   
  Kouvolan Uimarit                   
Milja Mäkinen  2004    177          3:41.75   
  Kouvolan Uimarit                   
Milla Hännikäinen  2004    164          3:47.53   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    163          3:47.74   
  Lahden Uimaseura                   
Kristina Nikkinen  2004    141          3:59.04   
  Kouvolan Uimarit                   
Inka Raitio  2004    122          4:11.22   
  Kouvolan Uimarit                   
Emmi Paavilainen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Lotta Hermonen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 4, 200m Sekauinti tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    287          3:08.75   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003    286          3:09.05   
  Kouvolan Uimarit                   
Emilia Hokkanen  2003    253          3:16.83   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    230          3:23.21   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    197          3:34.07   
  Lahden Uimaseura                   
Janna Salminen  2003    174          3:43.05   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003    154          3:52.19   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Heikkilä  2003    125          4:08.60   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 200m Sekauinti tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    383          2:51.49   
  Kouvolan Uimarit                   
Jemilia Haapakoski  2002    348          2:57.12   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    315          3:03.09   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    275          3:11.49   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    250          3:17.78   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Salminen  2002    244          3:19.28   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002    244          3:19.37   
  Kouvolan Uimarit                   
Laura Yli-Kojola  2002    161          3:49.01   
  Kouvolan Uimarit                   
Inka Timperi  2002    101          4:27.25   
  Kouvolan Uimarit                   
Lotta Heikkilä  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 5, 100m Vapaauinti tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    100          1:49.58   
  Lahden Uimaseura                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005    65          2:06.54   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Vapaauinti tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    269          1:18.99   
  Kouvolan Uimarit                   
Sohvi Kallinen  2004    259          1:20.00   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004    198          1:27.46   
  Kouvolan Uimarit                   
Sara Chouili  2004    164          1:33.14   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    149          1:36.16   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Hermonen  2004    144          1:37.11   
  Kouvolan Uimarit                   
Emmi Paavilainen  2004    128          1:41.01   
  Kouvolan Uimarit                   
Kristina Nikkinen  2004    127          1:41.36   
  Kouvolan Uimarit                   
Inka Raitio  2004    110          1:46.40   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Nea Leino  2004    66          2:06.03   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 6, 100m Vapaauinti pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taavi Backman  2004    172          1:20.77   
  Lahden Uimaseura                   
Onni Äijälä  2004    169          1:21.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004    163          1:22.12   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    116          1:32.06   
  Lahden Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004    100          1:36.66   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jesse Lintusalo  2004    91          1:39.81   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Stefan Saltykov  2005    67          1:50.33   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 100m Vapaauinti pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    194          1:17.60   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    167          1:21.52   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003    164          1:22.03   
  Kouvolan Uimarit                   
Lassi Haimi  2003    143          1:25.78   
  Kouvolan Uimarit                   
Lassi Yli-Kojola  2003    85          1:42.21   
  Kouvolan Uimarit                   
Jonne Isoranta  2003    82          1:43.41   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m Selkäuinti tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    248          1:27.87   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003    244          1:28.32   
  Kouvolan Uimarit                   
Emilia Hokkanen  2003    225          1:30.76   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    223          1:30.98   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    205          1:33.52   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    164          1:40.86   
  Lahden Uimaseura                   
Janna Salminen  2003    141          1:46.05   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Kouvonen  2003    137          1:47.12   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Toikka  2003    124          1:50.63   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Annika Heikkilä  2003    96          2:00.27   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m Selkäuinti tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    333          1:19.68   
  Kouvolan Uimarit                   
Emilia Skinnari  2002    325          1:20.25   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    269          1:25.53   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    249          1:27.75   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002    212          1:32.58   
  Kouvolan Uimarit                   
Ronja Nurminen  2002    198          1:34.61   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Salminen  2002    185          1:36.89   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    148          1:44.33   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapanen  2002    130          1:48.82   
  Lahden Uimaseura                   
10  Laura Yli-Kojola  2002    104          1:57.25   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Inka Timperi  2002    79          2:08.53   
  Kouvolan Uimarit                   
Lotta Heikkilä  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m Selkäuinti pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    275          1:15.18   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    227          1:20.14   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    171          1:28.07   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    167          1:28.84   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    153          1:31.35   
  Lahden Uimaseura                   
Nikas Daniel Krjukov  2002    99          1:45.66   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Markus Metsäniemi  2002              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 100m Selkäuinti pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    302          1:12.87   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Haverinen  2001    293          1:13.67   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    270          1:15.69   
  Kouvolan Uimarit                   
Atte Pennanen  2001    244          1:18.30   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    233          1:19.53   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    222          1:20.80   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Artur Saltykov  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Reko Ojalainen  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Timi Pernanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  09 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  20:11