Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Gran Prix 6 2013-2014    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:40   
  Järjestäjä  LaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    210  42.57        1:32.55   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Minttu Paalanen  2003    187  44.76        1:36.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    158  46.65        1:41.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    145  47.61        1:44.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003    133  48.67        1:47.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    121  50.36        1:51.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Mustonen  2004    120  51.82        1:51.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004    86  56.02        2:04.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emmi Paavilainen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Inka Raitio  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Jenna Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Kristina Nikkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Lotta Hermonen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Milja Mäkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sohvi Kallinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Venla Lindström  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 2, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    114  46.07        1:39.70   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Eetu Palvanen  2003    110  46.55        1:41.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Haimi  2003    110  45.96        1:41.06   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Risto Martikainen  2003    88  46.53        1:48.85   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    74  50.52        1:55.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004    65  56.06        2:00.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004    51  57.43        2:10.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alexander Nyman  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    364  36.11  1:19.35  2:04.57    2:49.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saana Liikonen  2001    237  40.55  1:30.14  2:22.53    3:15.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002    224  42.04  1:31.26  2:14.75    3:18.76   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jenna Sjöblom  2001    198  42.86  1:36.23  2:32.03    3:27.05   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Noora Nikkinen  2002    174  43.22  1:38.89  2:40.17    3:36.29   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    147  47.54  1:45.27  2:46.10    3:48.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Kuutsa  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Karoliina-Kristina Kapanen  2002              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Julia Salminen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Ronja Nurminen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    501  33.46  1:12.96  1:52.96    2:32.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999    440  34.23  1:15.22  1:56.66    2:38.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000    407  35.53  1:17.28  1:59.86    2:42.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Hämäläinen  2000    317  37.24  1:22.34  2:10.46    2:57.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999    294  36.18  1:21.72  2:12.79    3:01.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roosa Penttinen  2000    253  39.39  1:27.70  2:19.27    3:10.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999    251  38.53  1:26.57  2:18.43    3:11.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Kakkonen  1999    223  40.01  1:28.65  2:23.53    3:19.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riia Ojalainen  1999    188  40.99  1:31.90  2:30.59    3:30.70   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Rita Lakka  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Henriikka Hämäläinen  2000              DNF   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ella Saarikko  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    482  34.60  1:14.49  1:54.79    2:34.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Viliina Vekkeli  1996    464  33.89  1:12.96  1:53.72    2:35.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vaula Vekkeli  1996    428  34.05  1:14.81  1:56.81    2:40.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jessika Patjas  1997    377  34.75  1:17.25  2:02.02    2:47.12   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Alena Mokicheva  1996    354  35.52  1:18.99  2:05.08    2:50.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Raiski  1998    340  36.73  1:20.43  2:06.98    2:52.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Pennanen  2001    189  39.02  1:27.73  2:19.92    3:10.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    144  45.74  1:37.57  2:32.24    3:28.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    127  46.13  1:43.14  2:41.99    3:37.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    99  53.57  1:52.31  2:54.52    3:55.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elmeri Helander  2002    67  53.97  2:02.97  3:18.84    4:27.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Mustonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Valle Joenranta  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Ossi Kleimola  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
Otto Hoffren  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Roope Tsutsunen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    303  38.01  1:20.40  2:02.63    2:42.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Benjamin Turunen  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Samuli Halme  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergei Haukka  1989    431  31.77  1:08.49  1:47.21    2:24.38   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riku Soini  1997    410  33.30  1:12.16  1:51.27    2:26.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Panu Sipilä  1996    404  32.73  1:09.79  1:48.87    2:27.49   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Remi Tolppala  1997    369  34.36  1:14.05  1:53.19    2:32.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    356  33.42  1:11.95  1:52.14    2:33.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    340  33.94  1:12.39  1:54.72    2:36.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Hokkanen  2003    284          43.80   
  Lahden Uimaseura                   
Sohvi Kallinen  2004    245          46.01   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Pulkkinen  2004    220          47.64   
  Kouvolan Uimarit                   
Sandra Kalenius  2003    208          48.57   
  Kouvolan Uimarit                   
Ella Tommola  2003    194          49.71   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Mustonen  2004    193          49.75   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    184          50.58   
  Lahden Uimaseura                   
Kristina Nikkinen  2004    165          52.43   
  Kouvolan Uimarit                   
Minttu Paalanen  2003    153          53.82   
  Lahden Uimaseura                   
10  Milja Mäkinen  2004    144          54.84   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Milla Hännikäinen  2004    140          55.42   
  Lahden Uimaseura                   
12  Janna Salminen  2003    137          55.75   
  Lahden Uimaseura                   
13  Inka Raitio  2004    135          56.05   
  Kouvolan Uimarit                   
14  Venla Lindström  2004    133          56.30   
  Lahden Uimaseura                   
15  Lotta Hermonen  2004    123          57.84   
  Kouvolan Uimarit                   
16  Senni Toikka  2003    120          58.24   
  Kouvolan Uimarit                   
17  Emmi Paavilainen  2004    95          1:02.91   
  Kouvolan Uimarit                   
Julia Romo  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Koukkari  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Potkut eivät samassa vaakasuorassa tasossa               
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Liikonen  2001    394          39.27   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    392          39.32   
  Lahden Uimaseura                   
Mathilda Kalenius  2002    301          42.96   
  Kouvolan Uimarit                   
Helena Victoria Valdmees  2002    243          46.12   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Sjöblom  2001    236          46.58   
  Kouvolan Uimarit                   
Julia Salminen  2002    226          47.28   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    218          47.81   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Kuutsa  2002    208          48.57   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002    188          50.25   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Jenna Kallio  2002    176          51.35   
  Lahden Uimaseura                   
11  Laura Yli-Kojola  2002    173          51.66   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Sofia Turtiainen  2002    165          52.50   
  Lahden Uimaseura                   
13  Karoliina-Kristina Kapanen  2002    153          53.78   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Bruneau  1999    494          36.41   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    489          36.55   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    431          38.12   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    401          39.04   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    307          42.66   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    269          44.59   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    264          44.88   
  Lahden Uimaseura                   
Riia Ojalainen  1999    248          45.78   
  Kouvolan Uimarit                   
Ella Saarikko  2000    210          48.40   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roosa Penttinen  2000    195          49.62   
  Lahden Uimaseura                   
11  Henriikka Hämäläinen  2000    173          51.66   
  Kouvolan Uimarit                   
Rita Lakka  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    570          34.72   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    549          35.17   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    440          37.86   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    387          39.50   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    355          40.67   
  Lahden Uimaseura                   
Jessika Patjas  1997    310          42.53   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    149          47.55   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    138          48.76   
  Lahden Uimaseura                   
Lassi Haimi  2003    134          49.32   
  Kouvolan Uimarit                   
Santeri Pulkkinen  2004    129          49.86   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003    129          49.96   
  Kouvolan Uimarit                   
Onni Äijälä  2004    124          50.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    103          53.85   
  Lahden Uimaseura                   
Lassi Yli-Kojola  2003    101          54.05   
  Kouvolan Uimarit                   
Alexander Nyman  2004    92          55.76   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Jonne Isoranta  2003    84          57.47   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Timo Rinne  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ossi Kleimola  2001    232          41.04   
  Kouvolan Uimarit                   
Atte Pennanen  2001    232          41.08   
  Lahden Uimaseura                   
Reko Ojalainen  2001    176          45.02   
  Kouvolan Uimarit                   
Aaro Hämäläinen  2002    169          45.62   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    155          46.97   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    141          48.45   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    129          49.93   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    120          51.19   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    100          54.24   
  Lahden Uimaseura                   
10  Nikas Daniel Krjukov  2002    83          57.83   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Ursin  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    308          37.38   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    301          37.65   
  Lahden Uimaseura                   
Benjamin Turunen  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Turunen  1997    421          33.68   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    406          34.08   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    376          34.97   
  Lahden Uimaseura                   
Panu Sipilä  1996    376          34.97   
  Kouvolan Uimarit                   
Riku Soini  1997    353          35.72   
  Lahden Uimaseura                   
Sergei Haukka  1989    339          36.18   
  Kouvolan Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:40