FINA-pisteet Pisteet - Loppukilpailut 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 1    Tulostuspäivämäärä  05 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:05   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 syyskuu 2014         
 
 
 
 
Laji 1, 50m Selkauinti naiset 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Aika  Pisteet 







 
55  Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura  00:49.14  170 
34  Eevi-Maria Bogdanova  2005  Lahden Uimaseura  00:55.86  115 
Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura  00:57.10  108 
32  Julia Alestalo  2007  Lahden Uimaseura  01:06.93  67 
68  Olivia Romo  2005  Lahden Uimaseura  01:14.96  47 
 
 
 
Laji 2, 50m Selkauinti Pojat 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Aika  Pisteet 







 
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura  00:40.67  198 
33  Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura  00:44.24  154 
66  Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura  00:44.90  147 
52  Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura  00:45.39  142 
27  Eetu Salo  2004  Kouvolan Uimarit  00:45.66  140 
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura  00:49.29  111 
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura  00:56.64  73 
28  Erkka Suni  2005  Kouvolan Uimarit  00:58.26  67 
14  Konsta Kukkonen  2006  Kouvolan Uimarit  01:00.26  61 
10  88  Grigory Poryadin  2004  Lappeenrannan Uimarit  01:05.39  47 
11  18  Julius Lekander  2006  Kouvolan Uimarit  01:11.96  35 
 
 
 
Laji 3, 100m Selkauinti Tytot 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Aika  Pisteet 







 
10  Mathilda Kalenius  2002  Kouvolan Uimarit  01:15.91  452 
71  Emilia Skinnari  2002  Lahden Uimaseura  01:16.93  434 
72  Veera Skinnari  2003  Lahden Uimaseura  01:22.17  356 
11  Sandra Kalenius  2003  Kouvolan Uimarit  01:23.63  338 
49  Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura  01:24.52  327 
60  Ronja Nurminen  2002  Lahden Uimaseura  01:25.74  314 
75  Vilma Tuokko  2002  Lahden Uimaseura  01:25.88  312 
25  Jenna Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit  01:26.06  310 
62  Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura  01:26.96  301 
10  23  Noora Nikkinen  2002  Kouvolan Uimarit  01:26.98  300 
11  78  Helena Victoria Valdmees  2002  Lahden Uimaseura  01:28.35  287 
12  43  Emilia Hokkanen  2003  Lahden Uimaseura  01:29.91  272 
13  50  Jenna Kallio  2002  Lahden Uimaseura  01:31.71  256 
14  73  Ella Tommola  2003  Lahden Uimaseura  01:32.87  247 
15  70  Julia Salminen  2002  Lahden Uimaseura  01:33.70  240 
16  83  Hilla Kuuva  2003  Lappeenrannan Uimarit  01:33.83  239 
17  Lotta Hermonen  2004  Kouvolan Uimarit  01:35.35  228 
18  Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura  01:35.60  226 
19  69  Janna Salminen  2003  Lahden Uimaseura  01:36.83  218 
20  21  Milja Mäkinen  2004  Kouvolan Uimarit  01:37.51  213 
21  86  Ida Mäki-Hokkonen  2004  Lappeenrannan Uimarit  01:41.23  190 
22  35  Sara Chouili  2004  Lahden Uimaseura  01:41.31  190 
23  59  Nea Mustonen  2004  Lahden Uimaseura  01:44.20  174 
24  26  Inka Raitio  2004  Kouvolan Uimarit  01:45.71  167 
25  46  Milla Hännikäinen  2004  Lahden Uimaseura  01:45.74  167 
26  Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura  01:45.78  167 
27  Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura  01:46.64  163 
28  76  Sofia Turtiainen  2002  Lahden Uimaseura  01:48.27  155 
29  30  Senni Toikka  2003  Kouvolan Uimarit  01:49.89  149 
 
 
 
Laji 4, 100m Selkauinti pojat 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Aika  Pisteet 







 
56  Antti Leppänen  2002  Lahden Uimaseura  01:15.19  314 
65  Timi Pernanen  2001  Lahden Uimaseura  01:16.92  293 
12  Ossi Kleimola  2001  Kouvolan Uimarit  01:17.47  287 
64  Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura  01:18.02  281 
58  Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura  01:18.79  273 
41  Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura  01:21.13  250 
42  Otto Hoffren  2002  Lahden Uimaseura  01:24.00  225 
44  Aaro Hämäläinen  2002  Lahden Uimaseura  01:25.06  217 
74  Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura  01:25.82  211 
10  77  Lauri Uosukainen  2002  Lahden Uimaseura  01:26.90  203 
11  53  Eetu Koskinen  2002  Lahden Uimaseura  01:27.19  201 
12  63  Eetu Palvanen  2003  Lahden Uimaseura  01:27.28  201 
13  20  Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit  01:27.35  200 
14  17  Joonatan Lekander  2002  Kouvolan Uimarit  01:27.64  198 
15  24  Reko Ojalainen  2001  Kouvolan Uimarit  01:29.73  185 
16  79  Roni Vilén  2002  Lahden Uimaseura  01:29.79  184 
17  85  Niko Matela  2003  Lappeenrannan Uimarit  01:30.93  177 
18  48  Valle Joenranta  2002  Lahden Uimaseura  01:34.67  157 
19  40  Elmeri Helander  2002  Lahden Uimaseura  01:35.31  154 
20  54  Nikas Daniel Krjukov  2002  Lahden Uimaseura  01:39.52  135 
21  31  Manu Ursin  2002  Kouvolan Uimarit  01:39.61  135 
22  81  Topi Immonen  2003  Lappeenrannan Uimarit  01:41.64  127 
 
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Tytot 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Aika  Pisteet 







 
55  Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura  00:59.97  128 
38  Kaisa Heikkilä  2005  Lahden Uimaseura  01:05.73  97 
34  Eevi-Maria Bogdanova  2005  Lahden Uimaseura  01:06.73  93 
Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura  01:07.07  91 
68  Olivia Romo  2005  Lahden Uimaseura  01:39.33  28 
 
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Pojat 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Aika  Pisteet 







 
66  Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura  00:44.24  220 
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura  00:49.31  158 
33  Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura  00:51.52  139 
52  Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura  00:51.80  137 
27  Eetu Salo  2004  Kouvolan Uimarit  00:55.52  111 
15  Leevi Kukkonen  2005  Kouvolan Uimarit  00:59.51  90 
14  Konsta Kukkonen  2006  Kouvolan Uimarit  01:04.87  69 
88  Grigory Poryadin  2004  Lappeenrannan Uimarit  01:05.32  68 
 
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Tytot 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Aika  Pisteet 







 
10  Mathilda Kalenius  2002  Kouvolan Uimarit  01:28.84  399 
43  Emilia Hokkanen  2003  Lahden Uimaseura  01:33.83  339 
71  Emilia Skinnari  2002  Lahden Uimaseura  01:33.97  337 
75  Vilma Tuokko  2002  Lahden Uimaseura  01:34.11  336 
72  Veera Skinnari  2003  Lahden Uimaseura  01:35.30  323 
49  Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura  01:37.73  300 
25  Jenna Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit  01:38.13  296 
78  Helena Victoria Valdmees  2002  Lahden Uimaseura  01:40.49  276 
11  Sandra Kalenius  2003  Kouvolan Uimarit  01:42.72  258 
10  60  Ronja Nurminen  2002  Lahden Uimaseura  01:42.83  257 
11  23  Noora Nikkinen  2002  Kouvolan Uimarit  01:45.47  238 
12  50  Jenna Kallio  2002  Lahden Uimaseura  01:46.05  234 
13  73  Ella Tommola  2003  Lahden Uimaseura  01:47.20  227 
14  67  Julia Romo  2003  Lahden Uimaseura  01:47.71  224 
15  62  Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura  01:47.97  222 
16  35  Sara Chouili  2004  Lahden Uimaseura  01:48.20  221 
17  70  Julia Salminen  2002  Lahden Uimaseura  01:49.01  216 
18  83  Hilla Kuuva  2003  Lappeenrannan Uimarit  01:50.01  210 
19  59  Nea Mustonen  2004  Lahden Uimaseura  01:50.77  206 
20  69  Janna Salminen  2003  Lahden Uimaseura  01:51.93  199 
21  84  Pinja Kuuva  2002  Lappeenrannan Uimarit  01:52.91  194 
22  46  Milla Hännikäinen  2004  Lahden Uimaseura  01:53.88  189 
23  57  Venla Lindström  2004  Lahden Uimaseura  01:54.26  187 
24  Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura  01:55.32  182 
25  Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura  01:56.05  179 
26  86  Ida Mäki-Hokkonen  2004  Lappeenrannan Uimarit  01:56.52  177 
27  76  Sofia Turtiainen  2002  Lahden Uimaseura  02:00.04  162 
28  13  Noora Koukkari  2004  Kouvolan Uimarit  02:04.84  144 
29  30  Senni Toikka  2003  Kouvolan Uimarit  02:05.35  142 
30  Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura  02:06.95  136 
31  29  Inka Timperi  2002  Kouvolan Uimarit  02:11.83  122 
 
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Pojat 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Aika  Pisteet 







 
56  Antti Leppänen  2002  Lahden Uimaseura  01:21.08  369 
64  Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura  01:24.61  325 
58  Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura  01:26.95  299 
12  Ossi Kleimola  2001  Kouvolan Uimarit  01:28.84  281 
41  Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura  01:29.23  277 
85  Niko Matela  2003  Lappeenrannan Uimarit  01:34.21  235 
42  Otto Hoffren  2002  Lahden Uimaseura  01:36.14  221 
63  Eetu Palvanen  2003  Lahden Uimaseura  01:38.79  204 
44  Aaro Hämäläinen  2002  Lahden Uimaseura  01:39.44  200 
10  20  Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit  01:40.03  196 
11  45  Manu Hännikäinen  2003  Lahden Uimaseura  01:41.12  190 
12  17  Joonatan Lekander  2002  Kouvolan Uimarit  01:43.29  178 
13  77  Lauri Uosukainen  2002  Lahden Uimaseura  01:43.82  176 
14  40  Elmeri Helander  2002  Lahden Uimaseura  01:45.76  166 
15  79  Roni Vilén  2002  Lahden Uimaseura  01:45.80  166 
16  81  Topi Immonen  2003  Lappeenrannan Uimarit  01:47.21  159 
17  74  Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura  01:47.77  157 
18  48  Valle Joenranta  2002  Lahden Uimaseura  01:50.83  144 
19  47  Jonne Isoranta  2003  Lahden Uimaseura  01:59.02  116 
20  54  Nikas Daniel Krjukov  2002  Lahden Uimaseura  02:10.81  88 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  05 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:05