Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 1    Tulostuspäivämäärä  05 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:20   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 syyskuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Selkauinti naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    170          49.14   
  Lahden Uimaseura                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005    115          55.86   
  Lahden Uimaseura                   
Heli Kuisma  2006    108          57.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Julia Alestalo  2007    67          1:06.93   
  Lahden Uimaseura                   
Olivia Romo  2005    47          1:14.96   
  Lahden Uimaseura                   
Kaisa Heikkilä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    198          40.67   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    154          44.24   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004    147          44.90   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    142          45.39   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004    140          45.66   
  Kouvolan Uimarit                   
Alexander Nyman  2004    111          49.29   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Nico Peltonen  2005    73          56.64   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erkka Suni  2005    67          58.26   
  Kouvolan Uimarit                   
Konsta Kukkonen  2006    61          1:00.26   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Grigory Poryadin  2004    47          1:05.39   
  Lappeenrannan Uimarit                   
11  Julius Lekander  2006    35          1:11.96   
  Kouvolan Uimarit                   
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 100m Selkauinti Tytot, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    356          1:22.17   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003    338          1:23.63   
  Kouvolan Uimarit                   
Minttu Paalanen  2003    301          1:26.96   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Hokkanen  2003    272          1:29.91   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    247          1:32.87   
  Lahden Uimaseura                   
Hilla Kuuva  2003    239          1:33.83   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Janna Salminen  2003    218          1:36.83   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Kuisma  2003    167          1:45.78   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Susanna Kuisma  2003    163          1:46.64   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Senni Toikka  2003    149          1:49.89   
  Kouvolan Uimarit                   
Annika Heikkilä  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Eeva Nousiainen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Matilda Lonka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 100m Selkauinti Tytot, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    452          1:15.91   
  Kouvolan Uimarit                   
Emilia Skinnari  2002    434          1:16.93   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    314          1:25.74   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    312          1:25.88   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002    300          1:26.98   
  Kouvolan Uimarit                   
Helena Victoria Valdmees  2002    287          1:28.35   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    256          1:31.71   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Salminen  2002    240          1:33.70   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    155          1:48.27   
  Lahden Uimaseura                   
Inka Timperi  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Pinja Kuuva  2002              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 100m Selkauinti Tytot, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    327          1:24.52   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Pulkkinen  2004    310          1:26.06   
  Kouvolan Uimarit                   
Lotta Hermonen  2004    228          1:35.35   
  Kouvolan Uimarit                   
Vlada Guljajeva  2004    226          1:35.60   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004    213          1:37.51   
  Kouvolan Uimarit                   
Ida Mäki-Hokkonen  2004    190          1:41.23   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Sara Chouili  2004    190          1:41.31   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Mustonen  2004    174          1:44.20   
  Lahden Uimaseura                   
Inka Raitio  2004    167          1:45.71   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Milla Hännikäinen  2004    167          1:45.74   
  Lahden Uimaseura                   
Onna Aalto  2004              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Annika Lekander  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Noora Koukkari  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Venla Lindström  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 100m Selkauinti pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    314          1:15.19   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    225          1:24.00   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    217          1:25.06   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    211          1:25.82   
  Lahden Uimaseura                   
Lauri Uosukainen  2002    203          1:26.90   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    201          1:27.19   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    198          1:27.64   
  Kouvolan Uimarit                   
Roni Vilén  2002    184          1:29.79   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    157          1:34.67   
  Lahden Uimaseura                   
10  Elmeri Helander  2002    154          1:35.31   
  Lahden Uimaseura                   
11  Nikas Daniel Krjukov  2002    135          1:39.52   
  Lahden Uimaseura                   
12  Manu Ursin  2002    135          1:39.61   
  Kouvolan Uimarit                   
Jasu Ovaskainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 100m Selkauinti pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timi Pernanen  2001    293          1:16.92   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    287          1:17.47   
  Kouvolan Uimarit                   
Atte Pennanen  2001    281          1:18.02   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    273          1:18.79   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001    250          1:21.13   
  Lahden Uimaseura                   
Reko Ojalainen  2001    185          1:29.73   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 4, 100m Selkauinti pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Palvanen  2003    201          1:27.28   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003    200          1:27.35   
  Kouvolan Uimarit                   
Niko Matela  2003    177          1:30.93   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Topi Immonen  2003    127          1:41.64   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Aleksi Eemil Kauppinen  2003              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jonne Isoranta  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 50m Rintauinti Tytot, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    128          59.97   
  Lahden Uimaseura                   
Kaisa Heikkilä  2005    97          1:05.73   
  Lahden Uimaseura                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005    93          1:06.73   
  Lahden Uimaseura                   
Heli Kuisma  2006    91          1:07.07   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Olivia Romo  2005    28          1:39.33   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Alestalo  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 1 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    220          44.24   
  Lahden Uimaseura                   
Onni Äijälä  2004    158          49.31   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    139          51.52   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    137          51.80   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004    111          55.52   
  Kouvolan Uimarit                   
Leevi Kukkonen  2005    90          59.51   
  Kouvolan Uimarit                   
Konsta Kukkonen  2006    69          1:04.87   
  Kouvolan Uimarit                   
Grigory Poryadin  2004    68          1:05.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Alexander Nyman  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Erkka Suni  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Nico Peltonen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 100m Rintauinti Tytot, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Hokkanen  2003    339          1:33.83   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    323          1:35.30   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003    258          1:42.72   
  Kouvolan Uimarit                   
Ella Tommola  2003    227          1:47.20   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    224          1:47.71   
  Lahden Uimaseura                   
Minttu Paalanen  2003    222          1:47.97   
  Lahden Uimaseura                   
Hilla Kuuva  2003    210          1:50.01   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Janna Salminen  2003    199          1:51.93   
  Lahden Uimaseura                   
Susanna Kuisma  2003    182          1:55.32   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Senni Toikka  2003    142          2:05.35   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Tiia Kuisma  2003    136          2:06.95   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Annika Heikkilä  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Matilda Lonka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 100m Rintauinti Tytot, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    399          1:28.84   
  Kouvolan Uimarit                   
Emilia Skinnari  2002    337          1:33.97   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Tuokko  2002    336          1:34.11   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002    276          1:40.49   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Nurminen  2002    257          1:42.83   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Nikkinen  2002    238          1:45.47   
  Kouvolan Uimarit                   
Jenna Kallio  2002    234          1:46.05   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Salminen  2002    216          1:49.01   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Kuuva  2002    194          1:52.91   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Sofia Turtiainen  2002    162          2:00.04   
  Lahden Uimaseura                   
11  Inka Timperi  2002    122          2:11.83   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 7, 100m Rintauinti Tytot, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    300          1:37.73   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Pulkkinen  2004    296          1:38.13   
  Kouvolan Uimarit                   
Sara Chouili  2004    221          1:48.20   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Mustonen  2004    206          1:50.77   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    189          1:53.88   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Lindström  2004    187          1:54.26   
  Lahden Uimaseura                   
Vlada Guljajeva  2004    179          1:56.05   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ida Mäki-Hokkonen  2004    177          1:56.52   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Noora Koukkari  2004    144          2:04.84   
  Kouvolan Uimarit                   
Onna Aalto  2004              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Annika Lekander  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Inka Raitio  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Lotta Hermonen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Milja Mäkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    369          1:21.08   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    221          1:36.14   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    200          1:39.44   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    178          1:43.29   
  Kouvolan Uimarit                   
Lauri Uosukainen  2002    176          1:43.82   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    166          1:45.76   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    166          1:45.80   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    157          1:47.77   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    144          1:50.83   
  Lahden Uimaseura                   
10  Nikas Daniel Krjukov  2002    88          2:10.81   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jasu Ovaskainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Manu Ursin  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Pennanen  2001    325          1:24.61   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    299          1:26.95   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    281          1:28.84   
  Kouvolan Uimarit                   
Aleksi Helminen  2001    277          1:29.23   
  Lahden Uimaseura                   
Reko Ojalainen  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Timi Pernanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 8, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela  2003    235          1:34.21   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Eetu Palvanen  2003    204          1:38.79   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003    196          1:40.03   
  Kouvolan Uimarit                   
Manu Hännikäinen  2003    190          1:41.12   
  Lahden Uimaseura                   
Topi Immonen  2003    159          1:47.21   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jonne Isoranta  2003    116          1:59.02   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  05 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:20