Tulokset Täydellinen - Ilman väliaikoja 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 1    Tulostuspäivämäärä  05 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:16   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 syyskuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Selkauinti naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura            49.14   
Eevi-Maria Bogdanova  2005  Lahden Uimaseura            55.86   
Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura            57.10   
Julia Alestalo  2007  Lahden Uimaseura            1:06.93   
Olivia Romo  2005  Lahden Uimaseura            1:14.96   
Kaisa Heikkilä  2005  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, 50m Selkauinti Pojat, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura            40.67   
Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura            44.24   
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura            44.90   
Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura            45.39   
Eetu Salo  2004  Kouvolan Uimarit            45.66   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            49.29   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            56.64   
Erkka Suni  2005  Kouvolan Uimarit            58.26   
Konsta Kukkonen  2006  Kouvolan Uimarit            1:00.26   
10  Grigory Poryadin  2004  Lappeenrannan Uimarit            1:05.39   
11  Julius Lekander  2006  Kouvolan Uimarit            1:11.96   
Leevi Kukkonen  2005  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 100m Selkauinti Tytot, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mathilda Kalenius  2002  Kouvolan Uimarit            1:15.91   
Emilia Skinnari  2002  Lahden Uimaseura            1:16.93   
Veera Skinnari  2003  Lahden Uimaseura            1:22.17   
Sandra Kalenius  2003  Kouvolan Uimarit            1:23.63   
Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura            1:24.52   
Ronja Nurminen  2002  Lahden Uimaseura            1:25.74   
Vilma Tuokko  2002  Lahden Uimaseura            1:25.88   
Jenna Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit            1:26.06   
Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura            1:26.96   
10  Noora Nikkinen  2002  Kouvolan Uimarit            1:26.98   
11  Helena Victoria Valdmees  2002  Lahden Uimaseura            1:28.35   
12  Emilia Hokkanen  2003  Lahden Uimaseura            1:29.91   
13  Jenna Kallio  2002  Lahden Uimaseura            1:31.71   
14  Ella Tommola  2003  Lahden Uimaseura            1:32.87   
15  Julia Salminen  2002  Lahden Uimaseura            1:33.70   
16  Hilla Kuuva  2003  Lappeenrannan Uimarit            1:33.83   
17  Lotta Hermonen  2004  Kouvolan Uimarit            1:35.35   
18  Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura            1:35.60   
19  Janna Salminen  2003  Lahden Uimaseura            1:36.83   
20  Milja Mäkinen  2004  Kouvolan Uimarit            1:37.51   
21  Ida Mäki-Hokkonen  2004  Lappeenrannan Uimarit            1:41.23   
22  Sara Chouili  2004  Lahden Uimaseura            1:41.31   
23  Nea Mustonen  2004  Lahden Uimaseura            1:44.20   
24  Inka Raitio  2004  Kouvolan Uimarit            1:45.71   
25  Milla Hännikäinen  2004  Lahden Uimaseura            1:45.74   
26  Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            1:45.78   
27  Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            1:46.64   
28  Sofia Turtiainen  2002  Lahden Uimaseura            1:48.27   
29  Senni Toikka  2003  Kouvolan Uimarit            1:49.89   
Onna Aalto  2004  Lappeenrannan Uimarit            DNS   
Annika Heikkilä  2003  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Annika Lekander  2004  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Eeva Nousiainen  2003  Lappeenrannan Uimarit            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Inka Timperi  2002  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Julia Romo  2003  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Matilda Lonka  2003  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Noora Koukkari  2004  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Pinja Kuuva  2002  Lappeenrannan Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Venla Lindström  2004  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 100m Selkauinti pojat, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Leppänen  2002  Lahden Uimaseura            1:15.19   
Timi Pernanen  2001  Lahden Uimaseura            1:16.92   
Ossi Kleimola  2001  Kouvolan Uimarit            1:17.47   
Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura            1:18.02   
Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura            1:18.79   
Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura            1:21.13   
Otto Hoffren  2002  Lahden Uimaseura            1:24.00   
Aaro Hämäläinen  2002  Lahden Uimaseura            1:25.06   
Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura            1:25.82   
10  Lauri Uosukainen  2002  Lahden Uimaseura            1:26.90   
11  Eetu Koskinen  2002  Lahden Uimaseura            1:27.19   
12  Eetu Palvanen  2003  Lahden Uimaseura            1:27.28   
13  Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit            1:27.35   
14  Joonatan Lekander  2002  Kouvolan Uimarit            1:27.64   
15  Reko Ojalainen  2001  Kouvolan Uimarit            1:29.73   
16  Roni Vilén  2002  Lahden Uimaseura            1:29.79   
17  Niko Matela  2003  Lappeenrannan Uimarit            1:30.93   
18  Valle Joenranta  2002  Lahden Uimaseura            1:34.67   
19  Elmeri Helander  2002  Lahden Uimaseura            1:35.31   
20  Nikas Daniel Krjukov  2002  Lahden Uimaseura            1:39.52   
21  Manu Ursin  2002  Kouvolan Uimarit            1:39.61   
22  Topi Immonen  2003  Lappeenrannan Uimarit            1:41.64   
Aleksi Eemil Kauppinen  2003  Lappeenrannan Uimarit            DNS   
Jasu Ovaskainen  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Jonne Isoranta  2003  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Manu Hännikäinen  2003  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Tytot, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura            59.97   
Kaisa Heikkilä  2005  Lahden Uimaseura            1:05.73   
Eevi-Maria Bogdanova  2005  Lahden Uimaseura            1:06.73   
Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura            1:07.07   
Olivia Romo  2005  Lahden Uimaseura            1:39.33   
Julia Alestalo  2007  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura            44.24   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura            49.31   
Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura            51.52   
Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura            51.80   
Eetu Salo  2004  Kouvolan Uimarit            55.52   
Leevi Kukkonen  2005  Kouvolan Uimarit            59.51   
Konsta Kukkonen  2006  Kouvolan Uimarit            1:04.87   
Grigory Poryadin  2004  Lappeenrannan Uimarit            1:05.32   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Erkka Suni  2005  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Julius Lekander  2006  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Tytot, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mathilda Kalenius  2002  Kouvolan Uimarit            1:28.84   
Emilia Hokkanen  2003  Lahden Uimaseura            1:33.83   
Emilia Skinnari  2002  Lahden Uimaseura            1:33.97   
Vilma Tuokko  2002  Lahden Uimaseura            1:34.11   
Veera Skinnari  2003  Lahden Uimaseura            1:35.30   
Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura            1:37.73   
Jenna Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit            1:38.13   
Helena Victoria Valdmees  2002  Lahden Uimaseura            1:40.49   
Sandra Kalenius  2003  Kouvolan Uimarit            1:42.72   
10  Ronja Nurminen  2002  Lahden Uimaseura            1:42.83   
11  Noora Nikkinen  2002  Kouvolan Uimarit            1:45.47   
12  Jenna Kallio  2002  Lahden Uimaseura            1:46.05   
13  Ella Tommola  2003  Lahden Uimaseura            1:47.20   
14  Julia Romo  2003  Lahden Uimaseura            1:47.71   
15  Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura            1:47.97   
16  Sara Chouili  2004  Lahden Uimaseura            1:48.20   
17  Julia Salminen  2002  Lahden Uimaseura            1:49.01   
18  Hilla Kuuva  2003  Lappeenrannan Uimarit            1:50.01   
19  Nea Mustonen  2004  Lahden Uimaseura            1:50.77   
20  Janna Salminen  2003  Lahden Uimaseura            1:51.93   
21  Pinja Kuuva  2002  Lappeenrannan Uimarit            1:52.91   
22  Milla Hännikäinen  2004  Lahden Uimaseura            1:53.88   
23  Venla Lindström  2004  Lahden Uimaseura            1:54.26   
24  Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            1:55.32   
25  Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura            1:56.05   
26  Ida Mäki-Hokkonen  2004  Lappeenrannan Uimarit            1:56.52   
27  Sofia Turtiainen  2002  Lahden Uimaseura            2:00.04   
28  Noora Koukkari  2004  Kouvolan Uimarit            2:04.84   
29  Senni Toikka  2003  Kouvolan Uimarit            2:05.35   
30  Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            2:06.95   
31  Inka Timperi  2002  Kouvolan Uimarit            2:11.83   
Onna Aalto  2004  Lappeenrannan Uimarit            DNS   
Annika Heikkilä  2003  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Annika Lekander  2004  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Inka Raitio  2004  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Lotta Hermonen  2004  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Matilda Lonka  2003  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Milja Mäkinen  2004  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Leppänen  2002  Lahden Uimaseura            1:21.08   
Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura            1:24.61   
Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura            1:26.95   
Ossi Kleimola  2001  Kouvolan Uimarit            1:28.84   
Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura            1:29.23   
Niko Matela  2003  Lappeenrannan Uimarit            1:34.21   
Otto Hoffren  2002  Lahden Uimaseura            1:36.14   
Eetu Palvanen  2003  Lahden Uimaseura            1:38.79   
Aaro Hämäläinen  2002  Lahden Uimaseura            1:39.44   
10  Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit            1:40.03   
11  Manu Hännikäinen  2003  Lahden Uimaseura            1:41.12   
12  Joonatan Lekander  2002  Kouvolan Uimarit            1:43.29   
13  Lauri Uosukainen  2002  Lahden Uimaseura            1:43.82   
14  Elmeri Helander  2002  Lahden Uimaseura            1:45.76   
15  Roni Vilén  2002  Lahden Uimaseura            1:45.80   
16  Topi Immonen  2003  Lappeenrannan Uimarit            1:47.21   
17  Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura            1:47.77   
18  Valle Joenranta  2002  Lahden Uimaseura            1:50.83   
19  Jonne Isoranta  2003  Lahden Uimaseura            1:59.02   
20  Nikas Daniel Krjukov  2002  Lahden Uimaseura            2:10.81   
Eetu Koskinen  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jasu Ovaskainen  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Manu Ursin  2002  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Reko Ojalainen  2001  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Timi Pernanen  2001  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  05 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:16