Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP1    Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  22:05   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  26 syyskuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    330          33.64   
  Kouvolan Uimarit                   
Sohvi Kallinen  2004    286          35.26   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004    271          35.91   
  Kouvolan Uimarit                   
Venla Lindström  2004    264          36.20   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Mustonen  2004    226          38.14   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Chouili  2004    226          38.14   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Hermonen  2004    219          38.56   
  Kouvolan Uimarit                   
Kristina Nikkinen  2004    198          39.87   
  Kouvolan Uimarit                   
Milla Hännikäinen  2004    192          40.28   
  Lahden Uimaseura                   
10  Milla Kähkönen  2005    182          41.02   
  Lahden Uimaseura                   
11  Emmi Paavilainen  2004    180          41.15   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Inka Raitio  2004    150          43.68   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Tiinu Tamminen  2006    121          46.90   
  Lahden Uimaseura                   
14  Annika Lekander  2004    119          47.16   
  Kouvolan Uimarit                   
15  Noora Koukkari  2004    105          49.19   
  Kouvolan Uimarit                   
16  Kaisa Heikkilä  2005    101          49.82   
  Lahden Uimaseura                   
17  Tinka Tamminen  2006    97          50.59   
  Lahden Uimaseura                   
18  Nea Leino  2004    82          53.35   
  Kouvolan Uimarit                   
19  Eevi-Maria Bogdanova  2005    82          53.47   
  Lahden Uimaseura                   
20  Saana Hyvönen  2005    70          56.29   
  Lahden Uimaseura                   
21  Julia Alestalo  2007    58          1:00.03   
  Lahden Uimaseura                   
22  Olivia Romo  2005    36          1:10.38   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    417          31.11   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    402          31.49   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    397          31.63   
  Lahden Uimaseura                   
Mathilda Kalenius  2002    395          31.67   
  Kouvolan Uimarit                   
Ronja Nurminen  2002    369          32.40   
  Lahden Uimaseura                   
Sandra Kalenius  2003    331          33.60   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Tuokko  2002    303          34.61   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    297          34.82   
  Lahden Uimaseura                   
Helena Victoria Valdmees  2002    293          34.98   
  Lahden Uimaseura                   
10  Minttu Paalanen  2003    286          35.27   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ella Tommola  2003    284          35.35   
  Lahden Uimaseura                   
12  Emilia Hokkanen  2003    284          35.36   
  Lahden Uimaseura                   
13  Linda Merimaa  2002    271          35.92   
  Lahden Uimaseura                   
14  Noora Nikkinen  2002    262          36.31   
  Kouvolan Uimarit                   
15  Anna Kouvonen  2003    253          36.75   
  Lahden Uimaseura                   
16  Julia Romo  2003    252          36.77   
  Lahden Uimaseura                   
17  Senni Räikkönen  2003    231          37.89   
  Lappeenrannan Uimarit                   
18  Janna Salminen  2003    221          38.41   
  Lahden Uimaseura                   
19  Sofia Turtiainen  2002    214          38.87   
  Lahden Uimaseura                   
20  Annika Heikkilä  2003    165          42.36   
  Lahden Uimaseura                   
21  Julia Sairanen  2003    161          42.73   
  Lahden Uimaseura                   
22  Inka Timperi  2002    148          43.92   
  Kouvolan Uimarit                   
23  Senni Toikka  2003    124          46.60   
  Kouvolan Uimarit                   
24  Elli Tiikkaja  2003    123          46.67   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    496          29.37   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    477          29.75   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    468          29.93   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Leppä  2000    388          31.86   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilma Uuttu  2001    373          32.29   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Sjöblom  2001    364          32.56   
  Kouvolan Uimarit                   
Rosa Suni  2001    223          38.30   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    581          27.85   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    573          27.99   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    565          28.12   
  Lahden Uimaseura                   
Jessika Patjas  1997    517          28.96   
  Kouvolan Uimarit                   
Alena Mokicheva  1996    496          29.37   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    494          29.41   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    448          30.38   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    440          30.55   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    430          30.80   
  Lahden Uimaseura                   
10  Riia Ojalainen  1999    387          31.88   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Henna Turunen  1999    386          31.91   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    195          34.97   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    191          35.19   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    168          36.73   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004    140          39.02   
  Kouvolan Uimarit                   
Stefan Saltykov  2005    138          39.23   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kukkonen  2005    95          44.37   
  Kouvolan Uimarit                   
Konsta Kukkonen  2006    55          53.21   
  Kouvolan Uimarit                   
Erkka Suni  2005    47          56.01   
  Kouvolan Uimarit                   
Nooa Matela  2005    47          56.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Miika Ahola  2005    46          56.47   
  Lahden Uimaseura                   
11  Julius Lekander  2006    40          59.25   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    312          29.93   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Matela  2003    231          33.08   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Eetu Koskinen  2002    227          33.24   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    213          33.99   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Ursin  2002    210          34.14   
  Kouvolan Uimarit                   
Risto Martikainen  2003    209          34.18   
  Kouvolan Uimarit                   
Aaro Hämäläinen  2002    196          34.92   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    196          34.92   
  Lahden Uimaseura                   
Joonatan Lekander  2002    196          34.92   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Lassi Haimi  2003    192          35.13   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Roni Vilén  2002    192          35.15   
  Lahden Uimaseura                   
12  Lauri Uosukainen  2002    191          35.24   
  Lahden Uimaseura                   
13  Roope Tsutsunen  2002    186          35.56   
  Lahden Uimaseura                   
14  Elmeri Helander  2002    184          35.63   
  Lahden Uimaseura                   
15  Valle Joenranta  2002    174          36.36   
  Lahden Uimaseura                   
16  Julius Airas  2003    128          40.19   
  Lahden Uimaseura                   
17  Jonne Isoranta  2003    121          41.04   
  Lahden Uimaseura                   
18  Nikas Daniel Krjukov  2002    112          42.02   
  Lahden Uimaseura                   
19  Perttu Järvinen  2003    106          42.76   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    409          27.34   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    329          29.39   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    328          29.43   
  Lahden Uimaseura                   
Ossi Kleimola  2001    321          29.63   
  Kouvolan Uimarit                   
Joonas Mustonen  2001    317          29.77   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    295          30.49   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    293          30.53   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    265          31.58   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Kupari  2000    262          31.70   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aleksi Helminen  2001    244          32.45   
  Lahden Uimaseura                   
11  Aleksander Laihinen  2000    213          33.97   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Reko Ojalainen  2001    162          37.17   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997    518          25.27   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    496          25.63   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    454          26.41   
  Lahden Uimaseura                   
Panu Sipilä  1996    434          26.81   
  Kouvolan Uimarit                   
Daniel Zimmermann  1997    417          27.17   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    400          27.55   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    383          27.95   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    311  38.60        1:25.18   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sohvi Kallinen  2004    257  43.75        1:30.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004    223  44.52        1:35.11   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004    221  46.08        1:35.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Mustonen  2004    209  47.30        1:37.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004    207  47.73        1:37.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Hermonen  2004    184  48.02        1:41.46   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Kristina Nikkinen  2004    180  51.12        1:42.11   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    175  50.37        1:43.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Emmi Paavilainen  2004    170  49.44        1:44.08   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Inka Raitio  2004    152  51.20        1:48.06   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Milla Kähkönen  2005    147  51.29        1:49.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Noora Koukkari  2004    121  56.24        1:56.44   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Eevi-Maria Bogdanova  2005    95  56.89        2:06.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Nea Leino  2004    83  1:04.22        2:12.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Annika Lekander  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Julia Alestalo  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Kaisa Heikkilä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Saana Hyvönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Tiinu Tamminen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Tinka Tamminen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    190  42.90        1:28.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004    154  47.03        1:34.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004    153  45.01        1:34.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004    112  49.62        1:45.20   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Leevi Kukkonen  2005    91  52.10        1:52.55   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Erkka Suni  2005    58  1:01.57        2:10.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Konsta Kukkonen  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Miika Ahola  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 5, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    383  1:19.17  2:51.64  4:37.84    5:59.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Skinnari  2002    341  1:27.94  3:02.86  4:49.82    6:13.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    287  1:32.88  3:11.39  5:04.42    6:35.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002    280  1:38.82  3:15.74  5:09.11    6:38.69   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veera Skinnari  2003    276  1:36.73  3:21.49  5:12.83    6:40.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002    274  1:38.69  3:17.00  5:06.82    6:41.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    259  1:46.53  3:30.88  5:19.95    6:49.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003    253  1:47.03  3:30.70  5:24.43    6:52.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    249  1:41.91  3:30.63  5:24.64    6:54.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Ronja Nurminen  2002    245  1:37.94  3:26.01  5:24.78    6:56.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Jenna Kallio  2002    244  1:40.54  3:26.68  5:26.27    6:57.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Linda Merimaa  2002    232  1:50.22  3:45.72  5:31.65    7:04.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Senni Räikkönen  2003    206  1:34.48  3:27.66  5:39.23    7:21.77   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14  Anna Kouvonen  2003    166  1:58.26  3:56.62  6:09.60    7:54.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Sofia Turtiainen  2002    155  1:50.73  3:53.07  6:10.31    8:05.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Inka Timperi  2002    129  2:13.41  4:16.32  6:39.39    8:36.14   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Mathilda Kalenius  2002              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tia Haikarinen  2002              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Janna Salminen  2003              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Elli Tiikkaja  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Julia Sairanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Sandra Kalenius  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    576  1:17.43  2:38.01  4:02.72    5:13.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Hämäläinen  2000    476  1:18.77  2:43.73  4:18.44    5:34.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emma Leppä  2000    384  1:23.75  2:59.31  4:41.63    5:59.08   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jenna Sjöblom  2001    335  1:32.20  3:05.33  4:57.55    6:15.66   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Vilma Uuttu  2001    326  1:29.92  3:04.28  4:55.84    6:18.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Saarikko  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
                     
Rosa Suni  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 5, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    641  1:09.95  2:29.20  3:54.63    5:02.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998    597  1:13.14  2:34.40  3:57.95    5:10.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999    562  1:15.97  2:38.75  4:04.99    5:16.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999    544  1:17.04  2:38.24  4:07.87    5:19.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Raiski  1998    484  1:18.38  2:46.52  4:15.62    5:32.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999    477  1:17.62  2:43.09  4:18.58    5:33.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alena Mokicheva  1996    449  1:19.09  2:47.28  4:26.84    5:40.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999    422  1:24.43  2:51.99  4:31.69    5:47.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vera Viitasuo  1995    401  1:23.47  2:55.48  4:34.11    5:53.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Jessika Patjas  1997    392  1:16.42  2:50.41  4:35.60    5:56.61   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Riia Ojalainen  1999    311  1:30.05  3:09.99  4:59.82    6:24.90   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    338  1:21.05  2:49.58  4:20.63    5:37.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    243  1:33.74  3:08.74  4:52.42    6:17.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003    221  1:33.44  3:17.12  5:04.63    6:29.34   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Eetu Palvanen  2003    206  1:43.60  3:24.80  5:12.03    6:38.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    204  1:40.12  3:18.15  5:13.20    6:39.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003    198  1:30.90  3:18.25  5:13.37    6:43.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    198  1:36.49  3:17.14  5:16.75    6:43.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003    188  1:50.04  3:30.44  5:21.90    6:50.55   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonatan Lekander  2002    174  1:54.50  3:33.85  5:30.70    7:01.61   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Lauri Uosukainen  2002    172  1:52.74  3:35.98  5:33.56    7:03.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Elmeri Helander  2002    166  1:52.99  3:42.93  5:38.25    7:07.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Valle Joenranta  2002    156  1:48.62  3:42.04  5:45.96    7:17.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Lassi Haimi  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Manu Ursin  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    396  1:14.29  2:37.58  4:09.23    5:20.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001    363  1:19.20  2:44.18  4:16.22    5:30.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    331  1:22.30  2:50.12  4:25.80    5:40.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000    323  1:28.17  2:55.23  4:29.31    5:43.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001    320  1:23.70  2:51.93  4:26.85    5:44.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Mustonen  2001    305  1:21.51  2:53.15  4:35.69    5:49.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    299  1:26.82  2:57.40  4:37.16    5:52.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    298  1:27.08  2:56.09  4:34.73    5:52.53   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aleksi Helminen  2001    295  1:32.51  2:58.59  4:36.23    5:53.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Veeti Kupari  2000    284  1:30.99  3:02.15  4:42.10    5:58.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Aleksander Laihinen  2000    199  1:49.21  6:42.86      6:42.86   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Reko Ojalainen  2001              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Niemi  1996    577  1:09.23  2:22.70  3:39.19    4:42.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kasper Jämsä  1997    566  1:06.89  2:20.35  3:39.16    4:44.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    462  1:12.37  2:28.55  3:55.59    5:04.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998    456  1:14.04  2:31.89  3:57.92    5:05.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Remi Tolppala  1997    425  1:13.62  2:34.27  4:05.27    5:13.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Panu Sipilä  1996    392  1:13.15  2:39.91  4:11.28    5:21.61   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jere Turunen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  22:05